sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (299)
  • medya (1)

  1. Lise son:

  Birkaç arkadaş oturmuş tercih edeceğimiz bölümleri konuşuyoruz. İşte tıp diyen var, mühendislik diyen var, tercümanlık diyen var, bir kız da tıp tercih edeceğini söyledi. Gavat diyebileceğim çocuklardan biri atladı.

  -neden altı seneni çöpe atıyorsun?

  Kız:ben küçüklüğümden beri doktor olmak istiyordum.

  Çocuk:iyi de olmayacaksın ki.

  Hepimiz şok olduk. Nasıl olmayacak dedim ben dedi ki "zaten okul bitince evleneceksiniz, meslek yalan olacak yani, o yüzden tıp ile altı seneni boşa harcayıp doktor olacak adamların da hakkına girme, felsefe sosyoloji filan seç" dedi.

  Ben kalkıp gittim, beni asıl şok eden oradaki hiçbir kızın buna ses çıkarmayışıydı.

  Yine lise son:

  Boş ders, sıramda test çözüyorum, sınıfta tek tük insanlar var, bir de hoca var. Adam beni yanına çağırdı. "seni hep test çözerken görüyorum, bu kadar çok çalışıp kendine yazık etme" dedi. İstediğim bölümü kazanmak için çok çalışmamın şart olduğunu, büyük kariyer planlarım olduğunu söyledim. "ama kariyer seni annelik hakkından alıkoyacak" dedi."çocuk sahibi olacağım zamanı kendim seçerim, ya da hiç olmam" dedim. Herif acı acı gülümsedi "geç yaşta anne olma düşüncesi o kadar yanlış ki" dedi. "evlat edinirim, olmadı çocuk esirgeme kurumlarında gönüllü çalışırım" dedim. "bu seni anne yapmayacak" dedi. "kusura bakmayın ama ders çalışmam gerek" dedim ve sırama döndüm.

  Seni hiç özlemiyorum, saygıyla da anmıyorum.

  Yaş 13:

  Önceki gün yaptığım ağır taşımalar sonucu sırtım korkunç ağrıyordu. Bir alışveriş merkezinde arkadaşlarımı bekliyordum. Gözüme masaj aletleri çarptı, gittim oturdum para attım.o sırada bir adet yaşlı teyze geldi, tam önümde durup cikcikladı, "genç kız gelmiş namahremin önünde kendini keşkül gibi titretiyor" dedi. Gözünün içine baka baka iki kez daha kullandım o koltuğu. Oooohh titretitretitretitre.

  Geçen sene:

  Arkadaşlarla piknik yapmaya gittik. Piknik dediğimiz de kfc kova alıp yicez piknik o. Yanımızda iki masayı öncekiler birleştirmiş, boş öyle duruyor. Birden bir kadın kafilesi geldi, o masalardan birini alıp bayağı uzağa çektiler, kadınlardan biri aradaki mesafeyi filan ölçtü. Sonra o masalardan birini kurdular, iyice donattılar, yanlarında arabasında iki de bebek vardı,biri kız diğeri erkek çok belliydi, erkek olanın çok güzel arabası mavilere gömülü,şehzade çünkü o, kızınki de işte standart her şeyi. Erkek olanı o donattıkları masaya bıraktılar, diğer masaya gidip oturdular.

  Sonra adamlar gelip o donattıkları masaya oturdu.

  Hayatımda gördüğüm en iğrenç şeydi.

  Erkek bebek ağlayınca adamlardan biri arabayı alıp iki masanın tam ortasına bırakıyor, yerine oturuyor, sonra kadınlardan biri bebeği alıp ilgileniyor, susturunca yine ortaya koyuyor adam da gidip alıyordu.

  Biz "kızlı erkekli" grup olarak kahkahalar,şortlarımız ve yabancı şarkılarımız ile beraber kendilerinin büyüüük "yanscaksınız" larını aldık. Yanacağıma hiç bu kadar memnun olmamıştım.

  Hafif bronzluk iyidir yani.

  18 temmuz 2017 14:41 18 temmuz 2017 14:43

  2. Mini eteğimi giydiğim bir gün hiç tanımadığım yaşlı amcanın bana bakıp "allah hidayet versin" demesi... Sana versin amca. Ben iyiyim

  Edit: unutulmuş iyelik eki

  18 temmuz 2017 14:49 18 temmuz 2017 15:52

  3. anafen dershanelerine burslu olarak gittiğim ortaokul dönemimde öğretmenimizin kaşlarımızı almanın çok büyük bir günah olduğunu, allah'a ihanet olduğunu söylemesi. benim de o dönem yaşım ve din kavramının üzerimde olan etkisi yüzünden annemin ve tanıdığım kadınların neredeyse hepsinin yanacağını düşünerek saatlerce üzülmem.

  yine aynı kurumda yine aynı öğretmenin kızlar ve erkeklerin arkadaş olmasının mantıklı olmadığını, erkeklerin her an kızları cinsel olarak kullanmayı hayal ettiğini, onların zihinlerinde korkunç şeyler döndüğünü söylemesi ve benim en yakın arkadaşlarımdan birinin çocukluğumdan beri tanıdığım, aileler olarak da görüştüğümüz sınıf arkadaşım olan bir "erkek" olması. bir süre yine üstüne düşündükten sonra öğretmenime gidip bu arkadaşımın burada yazdığım özelliklerini söylemem ama öğretmenimin bana yine aynı şeyleri söylemesi.

  neyse ki sorgulayabilen bir çocuktum ve düşünsel gelişimimi de tamamladığım zaman bu söylenenlerin yobazlıktan gelen boş sözler olduğunu anlayabilmiştim.

  18 temmuz 2017 15:07

  4. geçen sene okuldan arkadaşımla dönerken yanında kapalı 9-10 yaşında bir "kız çocuğu" olan çarşaflı bir kadın bize "allah sizede kapanmayı nasip eder umarım" demişti. biz şaşırınca "tabi sizde istiyorsanız" demişti bide. sonra bizi durağa kadar takip edip orda da yanıma gelip bana evrim teorisi hakkında bilimsel (!) konuşmalar yaptı. bir akrabasına biri evrim teorisinden bahsetmiş. o da o zaman şimdiki maymunlar neden insan olmuyor diyerek evrim teorisini yerle bir etmiş...

  ortaokulda da oyuncu olmayı çok isteyen bir arkadaşıma dizilerde, filmlerde öpüşme gibi sahneler olduğunu, bunun dine uygun olmadığını söyleyen kadın bir türkçe öğretmenimiz vardı. birde sokakta sürekli insanları cık cıklayan yaşlıları unutmamak lazım. keşke her insan kendisine gösterilmesini istediği saygıyı karşısındakine de gösterebilecek karaktere sahip olsa ama...

  18 temmuz 2017 15:50

  5. En yakın arkadaşımdan hoşlanan bizim sınıftaki yobaz varlığın bana bakarak 'bu şeytan olmasa biz şimdiye evlenirdik.' demesi.ulan o kız sana sümüğünü fırlatmaz beyinsiz sen kimsin diye haykıramadım ya hala içim yanıyor

  Edit:söz konusu şahısa bir kötülük yaptığımdan dolayı değil,fikirlerim ondann farklı olduğu için arkadaşımı etkilediğini düşündüğü için bu şekilde bir hakarette bulunuyor,bunu daha sonra farklı şekillerde de yaptı.

  18 temmuz 2017 16:21 18 temmuz 2017 16:38

  6. Giremediğim dersin sınavına 2 diğer arkadaşımla birlikte öğretmenler odasında girecektik. Hoca gelmeden biz oturduk ben de ortalarına oturmuşum. İkisi de erkek bu arada. Hoca geldi, garip garip baktı, bana "sen gel buraya" dedi ve beni masanın bir ucuna oturttu. Tabii hepimiz şok içindeyiz. Yaş da küçük olunca sesimizi de çıkaramadık. Seneler geçti hala hatırladıkça sinirlerim bozulur.

  18 temmuz 2017 17:04

  7. çok lise değiştirdim istanbul içerisinde, bi tanesi vardı ki tüm okul yobazdı resmen. sınıfta üniversite konusu açılmıştı daha 10. sınıfız bu arada, kendi aralarında cevap veriyorlar yanımdaki bi kız arkadaşım da o sıralar doktor olmak istiyor söyledi bunu. 2 senelik bölüm okuyun siz dedi bu grup bize doğru. sebebini sorduk zaten evleniceksiniz çocuk doğurucaksınız geçe bırakmayın bu işi dedi en kafadan kontağı. şuan düşünüyorum keşke kafasına sıra geçirseydim.

  18 temmuz 2017 17:10

  8. (no:496343)

  şu girdimde, alıntıladığım bir konuşma var. ve eksileyen 3 kişi.

  bu 3 kişi bana gıcık olduğu için konuya/içeriğe bakmaksızın girdi eksileyenlerdense, hiç bir sorun yok.

  ama bu 3 kişi girdide yazılanları yürekten benimsediği için eksilemişse, bu başlıktaki efsane yobazlıklar statüsüne alıp "yallah arabistan'a" diyeceğim.

  18 temmuz 2017 18:50

  9. bir süre önce uzun süredir görüşmediğimiz bir erkek arkadaşımla buluşup yemek yedik. Aslında bu gibi şeyler söylenmez ama anlatacağım konu bununla ilgili o yüzden belirteyim. Birbirimize birçok kez hoşluk yaparız, bu sefer de benden minicik bir jest olsun diye ona yemek ısmarladım. Konuştuk ettik derken hesabı ödedim, masadan kalktık gidiyoruz tam da bu arada telefonuma yemekte konuştuğumuz konuyla ilgili bir mesaj geldi. bak ne göstereceğim sana diye elini tuttum o esnada olay tamamen bu. Karşıdan nasıl göründük bilmiyorum ama yan masalardan bir teyze gayet de duyabileceğimiz bir sesle ne günlere kaldık yarabbi kadın parasıyla yemek yedi, bir de kız yularından tuttu oğlanı götürüyor. Kadın erkeğe, erkek de kadına özendi iyice allah ıslah etsin bunları dedi. Dönüp baktım teyzenin epey bir yaşı var, ben bir cevap vermeyi yakıştıramadım kendime ama çok da yadırgadım öyle bir şey demesini. altı üstü bir yemek yedik, hesabı ben ödedim diye onun üstünde güç mü kurdum, ezdim mi onu yani? Ne saçma bir bakış açısı bu insanlar arkadaşlarına, sevdiklerine bir şey ısmarlayamaz mı ya da erkek mi para ödeyen taraf olmalı illa? bir de Allah ıslah etsin dedi artık ne varsa ortada ıslah edileceğimiz. sahiden şaka gibi gören de beni çocuğu kötü amaçlarıma alet ediyorum sanacak(gizlinot: swh ).

  18 temmuz 2017 20:24

  10. bundan yaklaşık 5-6 yıl önce istanbul gezisine gitmiştik, kalabalığız. benim okulum da aşırı modern düşünen falan bir okul değildi ama gezilerde vs. giydiğimize kimse karışmazdı ki biz de dikkat ederdik. neyse o gün de herkes kapri tişört tarzı giymişti, sanırım sultanahmet'e gitmiştik. siyah çarşaflı bir teyzeyle eşi vardı, çeşmeden su doldurmak için sıradayız, biz de onlara "buyrun siz önce içebilirsiniz" dedik. ikisi de bizi boydan boya süzüp kıyafetlerimize yönelik "biz de sizi alman çocuğu sanmıştık" dediler. ben de sivriliğimi konuşturup "ben de sizi arap sanmıştım" demiştim sjenrgkşmlz

  lise çocuğuna orda o lafı soktun da eline ne geçti yani? püh size.

  18 temmuz 2017 21:14