süslülerin karşılaştığı efsane yobazlıklar

girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (74)
  • medya (0)

74. Az önce annemin yaptığı telefon konuşması:

Aslında her şey tamam ama sitede açık havuz varmış,o bizi rahatsız etti.Ama konuştuk orada oturanlar seviyeli kişilermiş kullanmıyorlarmış.jwmskaksksnwkmsmak

Hic Yorum yapamayacağim buna valla ejsmwnksksj

İkinci bir telefon konuşması

A:annem t:teyzem

T:çocuğa kitap alıyım diyorum, alışkanlık kazansın.

A: x kitabi var onu alsana,allahı anlatıyor.

T:yok ben öğretmenin önerdiğini alıyım en iyisi.

A:**kolpa-bunu da bizimkinin öğretmeni önermişti zaten-kolpa**

Ya çocuk 7-8 yasında bi şey okumayı söktü de islamı mı kaldı.Zaten yıkıyorsun kardeşimin beynini, yetmiyor mu?

6 aralık 21:07

73. Doğunun bir ilçesinde görev yaparken, üniversitede beraber okuduğumuz ve çok samimi olduğum bir erkek arkadaşımla merkezde buluşma kararı almıştık. Kendisi de oralı ama batıda çalışıyor. Görüşmeyeli neredeyse 8 yıl olmuş. Neyse buluşma yerine gittim. Hızlı hızlı arkadaşıma kollarımı uzatarak yürüdüm. Amacım kısa bir sarılma idi. O yakınlığımız vardı çünkü. Tam yaklaştığımda göğsümden hızlıca ittirmesiyle şoka uğradım. Ne oluyor diye bakarken 'kızım burası ......., yüzümüze kezzap mı atılsın istiyorsun' deyip tersledi. Ki öyle bir ortam yoktu orada. Arkamı döndüğüm gibi çıkıp gittim. Arkasından mesaj atmış, 'özür dilemeyeceğim. Nerede yaşadığını farket'. Hala engellidir bende öküz.

4 aralık 12:57

72. lise 2 ye gidiyordum sanırım.ananemlerde kalıyorum o zaman izmirin kötü bi yerinde oturuyolardı okuldan dönüyorum öğlen vakti, okul eteğimde dizimde falan normal boyutta.iki tane takkeli sakallı adam bana "ayıp kızım ayıp bu açık bacakların hesabını cehennemde verceksin" falan böyle bağırdılar sesimi çıkaramadım bide küçüğüm ya korktum eve gidip ağladım.ya siz kendinizi elçi mi sanıyosunuz, günahın sevabın hesabını siz mi tutuyosunuz?kim bilir benim gibi daha kaç tane insana aynı şeyleri yaşattılar.ve artık her yerdeler maalesef.

4 aralık 09:56

71. Girdileri okudukça hırslandım, meydanlara çıkıp "pis yobazlaaar" diye bağırmak geliyor lakin Konya'dayım. Bakın 18 senedir burdayım kurtulamadım şu şehirden ya. Çok şükür Atatürkçü bir okulda okudum ilk-ortaokulu (gizlinot: Annemler hala beni ve kardeşimi gönderdikleri için pişman hshahshjajds)

Çok harika bir sosyal öğretmenim vardı ondan Allah razı olsun. Efendim fen lisesinde okudum 4 yıl (gizlinot: ki bu lise oldukça köklü yılların lisesi) lise 2'ye kadar her şey normaldi, insanlar daha normaldi. Bir anda idarecilerimiz değişti. Lise 3teyim Fantastic4 takımı idarecilerimiz sevgili olduğunu belirledikleri çiftleri oğlanlar erkek müdür yardımcımız (gizlinot: Bu adam darbeden sonra içeri girenlerden-) kızları kadın müdür yardımcımız olmak üzere teker teker çağırıp ailelerine söylemekle tehdit edip bu okulda yapamazsınız ayrılın dediler. Aynı sene biyoloji hocası (gizlinot: bu kadın da darbe olaylarından sonra işten alınanlardan) iki alt dönemimden bir kızın (gizlinot: aynı ilkokuldan mezunuz) annesini okula çağırıp kızınızın bir erkekle olan arkadaşlığı hiç hoşuma gitmiyor dedi (gizlinot: ne haddine?!) kadın da ben biliyorum ve onaylıyorum, siz karışamazsınız demişti. Lise 4teyim, yeni müdür geldi. Müdür şenlik yapılmasına izin vermiyor. Şenlikte de mezuniyet töreni yapılır gelenektir. Dedik hocam neden yapmıyorsunuz, yılların geleneği, eğlenceli olur. "kız erkek su savaşı yapılıyormuş, hoş karşılanmıyor. Yapılmayacak." bakın burası bir fen lisesi, 3 yıldır başarı gittikçe düşüyor sayelerinde. yediler güzelim liseyi. Hala da yiyorlar. Allah hepsini burnunuzdan getirir inşallah, pislikler.

3 aralık 19:05 - 3 aralık 19:08


70. rehberlik dersine cok ilginc bir hoca giriyor (gizlinot: merak edenler icin yardoc), yani kadin bazen oyle toz pembe seyler anlatiyor ki bir an turkiye'yi gectik, danimarka'dan falan bahsediyoruz saniyorum. buna bir ornek olarak sunu vereyim; hocam diyor ki turkiye'de lisans bitirdikten sonra kimse issiz kalmiyormus. yani birkac ay belki zorlanirmisiz fakat mutlaka ama mutlaka is bulurmusuz. turkiye'de yeni mezunlara issizlik yok diyor yani. hocamin nasil piril piril bir kafasi var gosterdikten sonra olaya geceyim. (gizlinot: swh)

derste konu escinsellige geldi. hocam once bunun hastalik oldugunu soyleyerek girisi yapti. devaminda da insanlarin kendi sapkinliklarini mesrulastirmak icin son zamanlarda(?) buna hayvanlari da alet ettigini, hayvanlar arasinda escinsellik varmis gibi sacma bir seyler ortaya attigini soyledi. siniftaki escinsel bir arkadasim cok sinirlenerek hocayla tartismaya girdi, bu konuda bir suru arastirma yapildigini, mevcut bircok makale oldugunu, her yerde gorebildigimiz kedi ve kopekten baslayip daha bir suru hayvanda escinselligin oldugunu soyledi. hocanin tek cevabi: her okudugunuz bilimsel makaleye inanmayin?

soyleyeceklerim bu kadar.

28 kasım 20:24 - 28 kasım 20:25

69. Çok yakın bir arkadaşım hamile uzaktan bir arkadaşımız hakkında ben aa evlenmiş mi o diye konuşurken kız evlenmeyi geç hamile doğurcak yakında dedi bende şaşkın şaşkın yok artık ne ara oldu zaman ne çabuk geçiyor kafasındayken geçen gördüm valla karnı burnunda geziyordu hiç utanmıyorda dedi. Kitlendim. Dilim tutuldu. Hala şoktayım.

23 kasım 21:21

68. sevgilimle uzun zaman ayrı kaldıktan sonra bir kafeye gitmiştik. el ele tutuşuyorduk ve arada bir de yanağımdan öpüyordu. yanımızda da bir çift vardı. kızın upuzun saçları vardı, saçlarını masadan aşağı sarkıtmıştı çocuk da masanın altındaydı. öpüşüyorlardı herhalde, bilmiyorum zaten beni ilgilendirmiyor. birden garson kız yanımıza geldi, ''yalnız burada böyle şeyler yasak, erkek garson arkadaşlarım görürse kötü olabilir yaniii'' dedi bize. biz şok olduk tabii. kalktık gittik oradan. sonradan anladım ki o uzun saçlı kızla erkek kimse görmesin de kovulmasınlar bizim gibi diye öyle yapmışlar, belki de daha önceden de tanık oldular böyle bir olaya.

bir keresinde de bir öğretmenevinde sarıldık diye güvenlik görevlisi kadın gelip ''ya siz napıyosunuzz yaaaaa!'' diye bağırmaya başladı. saçma sapan şeyler söyledi. ya şu an bile sinirlerim zıpladı... sevgilim gitti başka ilgililerle konuştu bu ne biçim bir davranış diye de kusura bakmayın falan deyip geçiştirmişler.

neden bu kadar korkuluyor insanların birbirlerini sevmelerinden ve bunu gösterebilmelerinden anlamıyorum. korktukça sevgisizlikleri büyüyor içlerinde, bastırıyorlar bu en doğal duyguyu. ondan sonra da ana haberlerde boy gösteriyorlar. yazık...

23 kasım 21:18

67. Okuduğunu anlamadan fikir beyan etmek <3

Bir anda yobaz oldum arkadaşlar. Bir Perşembe günü öğlen üç saatlerinde aniden yobaz oldum.

23 kasım 15:32

66. Bir Termal otelin hamamındayım. Sıcak su havuzuna gireceğim kadınlara özel yerde. bikini giymiştim doğal olarak. 65 yaşlarında memeleri tamamen açık altında paçalı don olan dolayısıyla ıslanınca kıçı başı tamamen görünen  bir kadın bana “kızım bir daha böyle gelme kadınlar arasında -göbeğinden diz kapağını göstererek- açık olması günah” dedi. Huzur bulmaya, temizlenmeye gitmişim ve hamur gibi olmuşum ama o an hissettiğim siniri anlatamam. Sinirimden  herkesin günahı sevabı kendine de kadın kadına memeleri açmak günah değil heralde? Dedim dimdik memelerine bakarak. günah olmadığını iddia etti ben de aynı şeyi okumuyor ve aynı şeye inanmıyoruz o halde dedim. Ayrıca sizde lütfen bir daha donunuzla havuza girmeyin mayo kumaşından olmayan bir şeyle girmek yasak dedim. Hiç bir şey demeden yürüyüp gitti. Yine kibar bile konuşmuşum düşününce, hamamın verdiği rehavetten olsa gerek.

23 kasım 14:29

65. Öğrenciliğim ankara'da geçti, malum bilen bilir ankara bahçeli 7. cadde'de bahçeli camii var, yanlış hatırlamıyorsam ikindi vakti, camii'ye girdim, namaz kıldım tam çıkıyorum benimle aynı anda ayakkabısını giyen 80 yaşlarında bir dede günah günah dedi, benden başka ortamda kimse olmadığını için kafamı kaldırıp baktım bana mı diyor diye. Ben normalde açık bir insanım ama camiiye girerken başımı örtmüştüm, kış mevsimi zaten üzerimde kaban var. Bana söylediğini anladım ama yanıt vermedim.

- kızım sana diyorum günah buraya gelmen dedi.

- Ne günah amca, kadınların camiye girmesi mi dedim.

- Tabii dedi amca kadınların camiye gelmesi günah, dışarı çıkması da günah bir sürü insan görüyor seni dedi.

- ben okuyorum amca dedim, okulum da buraya yakın, ne yapayım farz olan namazı kılmayım mı camiye girmem günah diye, ben müslümanım ilk kez camiye girmemin günah olduğunu duyuyorum dedim.

Arkamdan daha söyleniyordu, daha fazla tartışmanın anlamsız olduğunu düşündüğüm için dinlemedim. Bir bu dinci geçinip kadınları daha aşağı gören gerici kesim, bir de feminist geçinip kadınları üstün gören ilerici kesim bu ikisiyle bir türlü anlaşamadım. Bir türlü hepimizin aynı olduğunu, eşit olduğunu kabullenemediler.

23 kasım 13:42