girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (138)
  • medya (0)

138. Açılın En efsanesini anlatıyorum. Arkadaşım bazı günler yurtta bazı günler erkek arkadaşının evinde kalıyordu. Yurtta kaldığı günler o kadar azdı ki neden erkek arkadaşının yanına taşınmadığını sordum. Dedi ki regl olduğu günler onunla aynı yatakta yatmak istemiyormuş çocuk. Bu yüzden kız da yurda geliyormuş regli bitene kadar.

Yorumu sizlere bırakıyorum.

20 mart 18:21

137. eve melekler girmez diye duşa girerken bile soyunmayan (gbkz: no nudes) tarikatı. iç çamaşırlarıyla yıkanıp çıkınca da plajda yaptığımız gibi havluya sarınarak içlerinden çıkartıyorlarmış. gerçekten ibretlik. o ıslak ve kirli çamaşırları ne yapıyorla acaba? yahu küflenir makinada döndürene kadar. insaf!

20 mart 15:07

136. yazın giydiğim askılı bluz sebebiyle arkadaşımın annesi cehennemde yanacaksın demişti :s

eve dönerken, otobüste karşılıklı boş koltuklardan birine oturdum tam karşımda oturmakta olan amca tövbe tövbe diye geveleyerek kalkıp yer değiştirdi, niye ki :s

arkadaşla dondurma yiyerek geziniyoruz, yeşil cüppeli sarıklı sakallı bir tip arkasında başı eğik yürüyen 2 müridiyle yanımızdan geçerken tarafımıza bir (link: https://d-infinity.net/sites/default/files/Summoning_Joseph%20Springborg.jpg sorcery) gönderdiler resmen asdfghjklş

bizzat kuzenimin, kendi annesi ve benim annem için bunlar bu yaşta mayolarıyla cıbıl cıbıl denize giriyorlar o yüzden depremler oluyor işte demesi o.= kafası çok bulanık biridir.

biralı fotomu gören dayımın kaldır onu herkes görüyor diyerek ahlak bekçiliğine soyunması, ne gıcık hazımsız bir adam ya, ıyyyy. aklıma gelenler bunlar, daha unuttuğum, duymadığım, fark etmediğim bir sürü bir şeyler olmuştur, başka türlüsü garip olurdu.

20 mart 14:59 20 mart 15:00


135. Hangi birini anlatsam bilemedim. O kadar çok var ki. Beni en çok etkileyenden bahsedeyim. Ailem ve akrabalarım tarafından zorla tesettüre sokulmak. Geçen yaz okullar açılmadan önce beni ve kız kardeşimi zorla kapattırdılar. Hatta bu sözlüğe onun için üye olmuştum. Sözlüğü hep takip ederdim ve burda bana fikir verebilecek gaza getirecek insanların olduğunu biliyordum. Ne yazık ki üyeliğim çok geç onaylandı. Neyse bu süreçte şunları yaşadım:

-- kızım senin yaşın kaç yaa bu devirde kapanmak mı kaldı gençsin güzelsin bu ne böyle diyen teyzeler..

--- çok güzel bir okulda okuyorsun hedeflerin büyük neden modern giyinmiyorsun diyen "öğretmen" komşumuz.

--- offf ben sizin yerinize bunalıyorum sıcaklamıyor musunuz diyen öğretmenim.

--- kapandım diye "namuslu" olduğum gerekçesiyle oğluna imalı bir şekilde ayarlamaya çalışan amca. Yaşım 17.

--- kapalılar yobazdır diye gezinen bir sürü insan işte her neyse.

Ben zaten her sabah nefret ede ede takıyordum o örtüyü bunun yanında böyle şeyler olunca hayattan iyice soğumuştum. Erkek arkadasim durumu biliyordu. Bana özgür bir birey olduğumu kimsenin bedenim ve kararlarım hakkında söz sahibi olmaması gerektiğini her seferinde vurguluyordu. Ben de ondan gaz alarak açılmaya karar verdim. her ben açılıcam anne dediğimde bana demediğini bırakmaz en ağır küfürleri ederdi. Gel zaman git zaman iyice kafaya koymuştum açılmayı. 15 tatil bitti okula gideceğim pazartesi günü örtüyü takmadım. Annem elinde sopayla kapıda bekliyor. Bağırıp çağırıyor çıkamazsın bu kapıdan diye. Ağladım. İstemiyorum nefret ediyorum dedim. Vurdu. Bacağım daha öncesinden kemik erimesi yüzünden kırılmıştı sopayla oraya vurdu. Koluma vurdu. 1 hafta acısı geçmemişti. Her neyse yine kapanmak zorunda kalmıştım. O gün de üniversitede okuyan erkek arkadaşım ziyarete gelmişti. Ona da açılacağımı söylemiştim. Başaramadım diye gittim yanına. Ağlayarak. Okulda da tüm gün ağladım. Her neyse ailemi sürekli şimdi izin vermezseniz üniversiteye geçince çok daha kötü şeyler olur diye tehtit ettim. bu olaydan 1 hafta sonra babam beni karşısına alip konuştu. Universiteye geçince kapanmak sözüyle açılmana izin veriyorum dedi. Açıldım mutluyum. Üniversiteye geçince kapanır mıyım. Allah bilir ama şuan ki fikrimle asssllaaaa. Benim durumumda olan varsa kimseyi umursamasın ve mutlu olacağı şeyi yapsın. Bakın okula bir gün kapalı gitmişken ötekisi gün açıldım. Umrumda mıydi arkamdan konuşulanlar? Ağzı olan konussun dedim. 2 güne kendilerine yeni dedikodu buldular unuttular.

19 mart 21:45

134. iki sene önce, helsinki'de bir firmada çalışmaya başladım, sahibi türk. dini inancım yoktur ama haç takmayı severim, takılar, yüzükler vs., sembol olarak hoşuma gidiyor. bu şahıs bana, müşterilerimizin çoğu türk olduğu için haç takmanın pek hoş karşılanmayacağını belirtti ve bir daha böyle takılar takmamı rica etti. e ama mesela başı kapalı biri olsam zorla başını aç demek olmazmış. ben de kendisini "peki ya ben hıristiyansam ne olacak?" dedim. sonunda, gereksiz konuşmaya bayılan birisi olduğu için konuyu çok uzatmak istemedim ve geçiştirmek için "peki" dedim. birkaç hafta sonra elbette ki takmaya devam ettim.

kendisi finlandiya'da yaşamanın her türlü balini kaymağını yiyen ama bir o kadar görgüsüz, doktor olmasına rağmen bir o kadar boş, cahil birisiydi. kendimi kaçıp kurtardım sonunda o firmadan da o insan bozuntusundan da. hakkında zaten normal olduğuna dair tek bir hikaye duymadım sonrasında da.

edit: aldigim eksiler bu olaya karsi mi bir tepki yoksa bana karsi mi tam anlayamadim. veya bahsettigim sahis burada takiliyor.

19 mart 21:18 19 mart 21:30

133. 7.sınıftaydım normal okul giysilerim vardı, ve bir de çorabımın rengi mordu. Bir amca “ayıp ayıp kızım senin ailen kızmıyor mu böyle giyinmene” demişti yanımdan geçerken. :/ 

19 mart 20:21

132. lisedeyken o zamanlar yakın olduğum şu an ise görüşmediğim bir arkadaşımın başka bir arkadaşımızla alakalı alevi olduğu için arkasından saçma sapan yorumlar yapması ve şu an kendi kocasının alevi olması... ailesinin bu sebeple çocukla tanıştıklarında evlenmelerini istememesi ve kendisinin de bu yanlış bir düşünce vs. şeklinde konuşup ailesini ikna etmeye uğraşması... ibretlik bence.

19 mart 16:36


131. off bu gözler nelerini gördü, bu kulaklar nelerini duydu arkadaşlar.

kuzenimin karısı kapalı çarşaflı falan. bayramlarda bir evi ayırır erkekler orda kadınlar diğer evde yatacaklar diye. haram olurmuş yoksa.

- bir gün sevgilim geldi bizim sokağın başında bekliyor beni arabayla ben gelince çıktı, sarıldı falan giriyorduk ki tam arabaya teyzenin teki 'püü allah belanızı versin sizin, arabasına biniyosun kaza yapsan cehennemlik olacaksınız yanacaksınız ikinizde, geberirsiniz görürsünüz sarılıyor bide sokak ortasında' dedi. inşallah be teyzem diyerek kahkaha atıp bindim arabaya. nasıl bir düşünce ya bu. beddua ediyor resmen bana sarılıp sevgilimin arabasına biniyorum diye.

- ayrı bir gün, sevgilimle ortak arkadaşımız kız arkadaşına evlenme teklifi edecekti. bende elbise giydim. ama kısa denilecek bir elbise değil diz kapaklarımdan 2 parmak yukarıda, indik arabadan iki üç dede diyeceğim yaşta adam. 'eyvah eyvah nereye gidiyor bu kız böyle ya -çırılçıplak-, gençlik aklı işte kimse almaz bundan sonra bu kızı' dediler. sevgilim öyle bir sinirlendi ki, neredeyse dövecekti 60 yaşını geçik adamları. bişey demedik yolumuza devam ettik.

- ayrı bir gün kız arkadaşlarımla dışarı çıktık, hepimiz de kot pantalon basic t-shirt var v yka yuvarlak yaka falan. teyzenin teki; 'memelerinizi millete sergilemeye ne meraklısınız, ileride çocuğunuz süt emmez o memelerden helal süt olmaz o çocuğunuza yazık, sizin gibilere çocuk vermesin allah' dedi. arkadaşım çok sert çıkıştı baya tartışma yaşadık. ne sığ düşünceli pislik insanlar var ya gerçekten aklım almıyo helal olmazmış sütüm, lafa bak.

Böyle düşünceli insanların, tüm günümü mahvetmesi canımı sıkıyor. hayır takıldığımdan değil, düşüncelerine karşı kusmak istiyorum.

19 mart 14:59 19 mart 15:01

130. Bu konuda çok doluyum, kındar bir insan değilimdir ancak söz konusu yobazlık ve insan değerlerine hakaretse kişiyi bıçaklayabilirim. yobazlardan nefret ediyorum. Kronolojik olarak: 

- ana okulundayım 5-6 yaşlarım yani, bahar ayındayız ve annemle hastaneye gitmişiz. Üzerimde t-shirt ve dizime kadar şort var, saçlarımda açık ve uzun. Hastanede bekliyoruz doktorun kapısında, çarşaflı bir kadın anneme gülerek diyorki “kızım kızım! Siz niye bu kızı böyle giydirdiniz? Yarın öteki dünyada yılan olur dolanır boynuna, yazık! “ 

- ilkokula yeni başlamışım 1.sınıfın 2.dönemi. Çok sevdiğim bir arkadaşım var, 3 kişi tenefüste öğretmen masasının önünde konuşuyoruz gülüyoruz falan, muhabbetin önünü arkasını hatırlamıyorum, çok sevdiğim arkadaşım 3.kişiye diyorki “ben numnum’i çok seviyorum” 3.kiside diyorki “ama o alevi”. Tabi ben anlamıyorum çünkü o zaman alevi olduğumu bilmiyorum. “Alevli mi ne alaka ya ahahs” falan diye gülüyorum, sonra çok sevdiğim arkadaşımda bana dönmüş bir şekilfe alevi dedi falan diyor, birkaç defa tekrar ettiklerinde “kötü birşey“ den bahsettiklerini anlıyorum ve eve gidip anneme anltiyorum, sonra annemin gözleri dolup bana ne olduğumu anlatıyor.

- ilkokul 4.sınıftayım, annemle pazara gitmişiz, üzerimde askılı atlet var. Arkadan bir an cat diye bir darbe alıyorum sırtıma ağlamaya başlıyorum arkamı dönüyorum annem şok tezgahçılar şok, otizmli biri yanında annesi var, anneme bağırıyor “bunu niye böyle giydirdiniz günah günah! “ otizmli olması mesele değil ancak ailesinin böyle nefretle yetiştirmesi mesele benim için şu an baktığımda, çünkü parmak izleri sırtımda 2 gün kalmıştı.

- üniversitede 3.sınıftayken o zamanki sevgilimin aklındaki gerzekçe soruyu bana yöneltmesi ile alevi olduğumu öğrenmesi üzerine büyük bir hayal kırıklığı ile “alevi misim? Hadi ya...”  demesi ve benim onun önünde gözlerimin dolması. Bundan zaten başla bir başlıkta bahsetmiştim intikamımı almıştım o gerzodan zaten ehe

- ve en sonda geçen ay babama mağazada kaban bakarken konuşuyoruz başında takkesi olan 60-70 yaşlarında bir adam muhabbettimize dahil olup biraz montlardan bahsedip sonra babamın gösterdiği monta o sıcak tutmaz demesi üzerine “ senin günahın çok herhalde ahağ ahağ ahağ” diye beyinsizce bir espriyle karışık alttan alttan laf sokması ve benim beynimin kaynamaya başlamasıyla tek söyleyebildiğim şey “ne kadar beyinsiz insanlar var” oldu.

Özet: 24 yaşındayım 24 yıldan daha uzun süredir varmış bu ülkede bu zihniyet. Cumhuriyet falan bunlara işlemiyor. Çeperi tutmuşuz ama meydan boş, her şeyi kendilerine hak gören zorba pislik yuvaları.

19 mart 14:02 19 mart 14:04

129. o zamanlar 13-14 yaşlarında bir çocuktum. teyzemlerin evinde kalıyodum markete göndermişti temmuz veya ağustos ayıydı. üstümde de mavi kalın kollur bir atlet vardı. bir kadın yanıma gelip 'kızım napıyosun sen ne giymişsin böyle erkekler neler düşünür? ayıp bir daha sakın yapma.' deyip yanımda gitmişti.

13 yaş yani, ayıp değil mi teyze?

19 mart 12:50