sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
girdi yaz
medya ekle
 • linki kopyala
 • şikayet et
 • girdiler (222)
 • medya (1)

222. 13 yaşında yedinci sınıf öğrencisiydik, fen bilgisi öğretmeni yaşlı başlı adam derste hoşuna gitmeyen bir şey oldu mu gelinlik çağa gelmiş kızlarsınız, aptal mahlukatlar şöyle yapmayın böyle yapmayın diye bağırırdı. söyleyeceklerim bu kadar.

çok daha küçük ama yine de sinirlerimi zıplatan bir diğer olay da, 20 yaşında uzakta yaşayan anneanneme telefonda saçımı kızıla boyatacağımı söyledim ve sakın yapma onu kötü kadınlar yapar izin vermem dedi???? pardon anneanne ama sana iznini sormamıştım, planımı paylaşmıştım sadece. çatır çatır da boyattım ve herkes çok beğendi. 20 yıl sarı papatyam diye seven dedem kınalı kuzum diye sevmeye başladı. kimseden de kötü kadın -artık ne demekse- damgası yemedim.

hayır anadoluda kına yakıp aynı renge ulaşınca iyi kız hanım kız oluyor da istanbul sınırları içinde yapınca kötü kadınlık neden oluyor? ne zannediyorsunuz istanbulluları? insan kendi torununa bunu yakıştırır mı? alt tarafı saç rengi ya, bu çağrışımlar nereden geliyor bu insanlara?

28 eylül 2018 20:33

221. gayet seküler bir kafası olan (gizlinot: eski ) arkadaşım, yurtdışında cemaat evinde kalan ablasını ziyaret ettikten sonra yurda döndüğünde efsane kafalarına şahit olmuştum, bunlardan hiç unutamadığım biri ise şu;

bir gün bir kafede oturuyoruz, ben kahve söylemiştim, gelen kahvenin yanına da çakıl taşı çikolatadan koymuşlar ki ben çok severim katur kutur yemeyi. neyse ben kahvemden yudum alıp çikolatayı yiyecekken sanki birden kıçımı açıyormuşum gibi caps on: yaapmaaa, yieeme onlarııııı caps off: diye tepki gösterdi. dedim bacım sen ne diyon? savunması şu;

bu çakıl taşlarının yapımında kullanılan bi madde varmış, o harammış bizim yemememiz gerekiyormuş, ablası ona açıklamışmış. ya dedim varsa var günahı bana, ben seviyorum yicem. bu bir başladı benimle hararetli bi şekilde tartışmaya, resmen kafede çakıl çikolata yüzünden cayır cayır kavga ettik kızla, zorla yedirmedi bana çikolataları. bu hanım kızımız benim yiyeceğim çikolataya laf ediyordu ama kendisi 7 kocalı hürmüzden hallice biriydi, aklıma geldikçe ne çekmişim bu sıradan çinko karbon pil sıfatlıdan diye düşünüyorum.

6 eylül 2018 20:15

220. Yobazlığın merkezi olan semtlerden birinden bildiriyorum (gizlinot: Evet istanbul'da)efsane diyemem ama şaşırtan iki üç olay yaşamışlığım var.

Işte okula yeni gelmişim çok kişiyi tanımıyorum,bir erkek hocayla aynı kulüpteyiz. Konuşmak için gittim,yüzüme bakmıyor. masaya, eline, sağa sola bakıyor çok rahatsız oldum ama neden yaptığını anlamadım. Sonra söylediler göz zinasından dolayı kadın meslekdaşlarına karşı böyleymiş. (gizlinot: Hani marjinal bizdik )bu ders anlatırken de kız öğrencilere bakmıyormuş. Egitimli birisi (!)

Üniversite hazırlıkta derhaneye gidiyoruz. Arkadaşımla yukarı çıkarken, arkadaşımla(gizlinot: Tesettürlü ) bir erkek öğrenci çarpıştı. Erkek noldu abdestin mi bozuldu ohahaaaha deyip kızı rencide etti.

Basit olaylar bunlar farkındayım ama her düşüncenin yobazı olabiliyor. Yobazsız günler.

Edit:basit derken amaaan alıştık artık boşverin anlamında değil, Burada yazılanlara nisbeten anlamında.

30 ağustos 2018 15:29 30 ağustos 2018 15:44

219. Bu başlığa yazmaktan helak olacağız bence. Şimdilik iki vaka yazıyorum. Ilk vaka bir taksiciden... Bizi barın önünden aldı ve gideceğimiz yeri yakın buldu,hoşuna gitmedi. Buraya kadar normal. Ama sonra içki içtiğimiz için bizi şikayet etmekle tehdit etti. Ne alaka? Böyle bir suç mu var?

Diğer vaka ise yıllar önce mahalleden bir teyzeden. Kiz ve erkek kardeşlerin birlikte bir yere gönderilmesi uygun değilmiş. Ama kız çocuk bir erkek akraba ile bir yere gönderilebilirmiş. Gerekçe de şu: erkek kardeş "bir şey" yaparsa evlenemezlermiş ama akraba yaparsa evlenilebilirlermiş, çaresi varmış. Buna yorum dahi yapamıyorum.

30 ağustos 2018 14:59

218. Annemle pazardayken tezgahtar bir çomar amca, müşterisi ile şu konuşmayı yaptı:

Müşteri: senin iki kızın vardi değil mi? Naptın evlendirdin mi onları?

Tezgahtar çomar : yok satmadım onları daha tapusu duruyor bende.(gizlinot: ???!!!!)

29 ağustos 2018 16:29

217. Eski sevgilimin ailesi dindardi. Anne ortulu ve butunuyle islam ahlakina bagliyken, baba icen, "sen yap oglum ben arkandayim" diyen biriydi. o da anne ve babasinin ikileminde kalmisti. Ailesi, inanisina nasil uyduklari degil de, beni bu ugurda nasil hirpaladigi buradaki efsane yobazlik.

En yakin arkadaşına, yine cok inancli bir insandir o da, "benibirakin ortulu degil ya, bana bunun gunahi yazilir mi?" Demis ve yine bunu kendisi anlatiyor. Benimle evlenmek istiyormus, bana onem veriyormus, ondan sormusmus. Niye sordun biliyor musun? Beni suclamak icin. Ortulu birini sevmemis, oyle biri ilgisini dahi cekmemis bile ama benim ortunmememi kafasina takmis. Wow wow wow such a gunah, this is a great teblig. Neredeyse onu gunaha sokmakla suclayacak beni. Bak sen.

Bir iyilik yapiyorum mesela. Ben deist bir insanim, din konusunda kafamda sorular var hala. Bana surekli bu isleri allah rizasi icin yapıyorum dersem sevap kazanacagimi ama bu sartlar da hem sevap kazanamadigimi hem de gunaha girdigimi soyluyor. Tovbe est.

-

Yaz mevsimi, ustumde sort ve tisortle kopek gezdiriyorum parkta. pesimize de iki kopek takildi. Parkin kosesinde de sarikli bir adam misir falan satiyor. bir ara calilarin orada namaza durmus, goremedim. Kopeklerden biri adamin dibine gidince kasayi firlatti hayvana. Tepki gosterince de sunu dedi: "sen zaten bunu beni kiskirtmak icin giymissin."

Aa, nasil bildin ya? Tuh. (gizlinot: Swh)

29 ağustos 2018 12:47 29 ağustos 2018 15:03

216. Bayram ziyaretleri sırasında gittiğimiz ultra yobaz ailenin, yobazist gelininin benim omuzu açık bluzumun omuzlarını yukarı çekmek için asılması.

26 ağustos 2018 19:51

215. Dar pantolon giydim diye halam bana zinaya teşviksin demişti.

26 ağustos 2018 12:41

214. Ehliyet kursunda sınav için sürüş yaptıracakları alana ilk defa gidecektim. Metrodan indim, sonra düz mantıkla oradaki otobüs şoförlerine sorayım dedim birisine sürüş sahasına nasıl giderim dedim. Aramızdaki konuşma aynen böyle

şoför: Erkek arkadaşını desteğe mi gidiyorsun

ben: hayır ehliyet alacağım onun için gidiyorum

şoför: (gıcık gıcık gülerek) yanlış anlama ama 30 yıldır trafikteyim başıma ne geldiyse kadın sürücülerden geldi. Gidip evde yemek yapacağına araba sürmeye kalkışıyorsunuz. Hem de yollar kalabalıklaşıyor.

ben cevap verirken adamın arkadaşları geldi, kadın başınla laf yetiştirme o senin büyüğün dediler, neyse ki o arada bizi gören teyzenin teki yanıma gelip uzaklaştırdı beni oradan

adamın iğrenç yüzü aklıma geldikçe tiksiniyorum.

25 ağustos 2018 20:31 25 ağustos 2018 20:32

213. Yaşadığıma inanamadığım yobazlıklar serisidir. Kadıköy-kartal metrosunda henüz metroya binmeden vagonun içinde yaşlı bir adam bir kızın yanına yaklaşıp, “sen bu halinle çok zarar veriyorsun bu ülkeye, annen mesela seni kapatmadığı için cehennemde yanacak sen de yanacaksın bu şekilde olmaz” vs diye konuşma yapıyordu. Kız adama bakıyor kafa sallıyor ama belli ki çok rahatsız durumdan bir süre bekledim belki tanıdığı ya da akrabasıdır diye baktım durum öyle değil yanlarına gidip adama bu şekilde insanlarla konuşma yapmaya hakkı olmadığını isteyenin istediği gibi dolaşabileceğini ve bunun onu hiç ilgilendirmediğini söyledim. Kız zaten ben gelip itiraz ettiğim anda bulunduğumuz yerden koşarcasına uzaklaştı. Adam ise kendi kendine söylenip metroya öbür kapıdan binme kararı aldı.

Kesin içinden ooh bugün bir kişiyi daha yola getirdim cennet garanti gibi şeyler geçiriyor. Hastalıklı ruhlardan bıktım artık.

24 ağustos 2018 21:05