girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (192)
  • medya (0)

192. efsane olmasa da 18 yaşındayken karşılaştığım ve unutamadığımdır. o zamanlar erkek arkadaşım olan kişiyle dershane öncesi kahvaltı yapalım diye birçok yerde şubesi olan bir pastane&kafeye oturduk. kahvaltımızı yaptık falan derken o dönem üniversiteye hazırlandığım için stresli ve kötü bir dönemimdeydim üzerine bir de ailevi sorunlarım vardı bu konularda sohbet ederken ağlamaklı olmuştum ve o da karşımdan kalkıp yanıma geldi oturdu. beni teselli etti, sarıldı falan. sonra ben de başımı omzuna koydum öyle sohbetimize devam ediyorduk ki, garson gelip 'diğer müşteriler rahatsız oluyor' diyerek 'biraz mesafeli' durmamızı rica etti. biz şok. biz de yanlış bir şey yapmadığımızı, bizi bu şekilde uyarmaya hakkının olmadığını söyledik. bu cevabı alan garson bir şey demeyince çaprazımızdaki masada kahvaltı yapmakta olan bir grup teyze bize doğru dönüp "ayıp, günah, aileler var burda, utanmıyor musunuz.." gibi şeyler söyleyince benim tepem attı, bağıra çağıra zor attım kendimi o iğrenç yerden dışarı. bu nasıl bi kafadır?

16 haziran 22:01

191. Dün bayramlasmaya bi akrabamiza gittik ev cok kalabalikti, uzerimde sifir kol bluz ve kot pantolon vardi. Kapidan girdim erkeklerin cogunluk oldugu oda vardi kapinin onundekilerle bayramlasiyorum sirayla,o odaya da giricektim tam, sen oraya girme  diger odaya gec dediler millet bayramlasirken bos odada oturdum:d neden cunku kisa kol degil sifir kol bluz giydim arkadaslar 5 cm le kacirdim tüh :d  

16 haziran 21:08

190. 16 yaşındaki erkek kardeşime 'ben de seninle aynı haklara sahibim biliyosun' dediğimde aniden eğilip 'oo feminik zırvalıklarıııı eğil eğil' demesi.

15 haziran 22:02


189. "Keşke kızlar okumasa" diyen üniversitedeki hemcinsim sınıf arkadaşlarım. Okumaktan yorulup "keşke evlenseydim" geyiğini hepimiz yaptık ama bu kadar içten ve günlük hayatta kanıksanmış bir konuymuş gibi bundan bahsetmeleri hayatımda ilk kez gördüğüm bi şeydi. Hatta birine annesi, üniversite sınavına bikaç kez girip 2 yıllık kazanan oğlunu göstererek "sen de bunun yerine okuyorsun işte" demiş. Mealen, kızlar okumayacakmış da bu oğlu daha iyi bir sıralama yapacakmış, aslında olması gereken buymuş. Aynı bölümde okuyan başka bir kız olarak "ne yani ben daha başarılıyken annenin oğlu için yerimi mi vermeliymişim???" deyip öfke ve şokla "ne - yuh - nasıl ya insaf" falan diye kesik kesik cevaplarla devam etmiştim.

Ben senelerce çalışmışım, görünen o ki daha akıllı, daha zeki ve daha azimliyim ama senin oğlun benim yerimde olmalıymış öyle mi deyzem??? Ğhaaaa gene aklıma geldi sinirle doldum

15 haziran 16:50

188. sitemizdeki açık havuz erkeklerin olsun kapalısı bayanların olsun diyen komşularımız. Balkonda otururken çıplak kadın görmek istemiyormuş kendileri. Şimdi saat ayarlanıyor çıplak erkeklerle girmek istemeyen bayanlarımız için özel kadınlar saati haksızlık olmasın diye özel erkekler saati ve ben normalım havuzlu siteden ev alıp kimse havuza girmesin demicek kadar akıllıyım diyenler için kadın erkek saati :D

15 haziran 01:13

187. İlkokuldayım. böyle ön sırada oturmak için can atan, din kültürü, beden dahil tüm dersleri pür dikkat dinleyen, tüm öğretmenlerini çok seven ve sayan bir pıtırcıktım. Bir öğlen vakti din kültürü öğretmenimi kantinde görüp kocaman gülümseyerek 'tünaydın öğretmenim' demiştim. Hiçbir şey söylemeden nefret dolu bir bakış atmıştı, tuvalete gidip ağlamıştım şok içinde. Hala anlam veremediğim acı bir olay olarak kaldı bu bende.

15 haziran 01:03

186. Lisedeyken sınıftaki bir çocuğun "fotoğraf çekinmek günah , hem de bir sürü kız var." diyerek mezun olacağımız senedeki sınıf fotoğraflarında bulunmaması.

14 haziran 21:48


185. "Koyu renk far sürünce pavyon kadınlarına benziyorsun senin yanından gezmekten utanıyorum" bu lafı söyleyen kişi far paletlerindeki koyu renkleri kazıdı, insan gerçekten hayret ediyor

14 haziran 19:05

184. bahar şenliğine gelecek şebnem ferah'ı arayan rektörün "şort mu giyeceksiniz etek mi" diye sorması üzerine kadının gelmemesi. daha sonra da üniversitede bahar şenliği falan yapılmaması.

14 haziran 13:56

183. Bundan birkaç ay önce vücudumda kabarcıklar çıktı, yüzüm gözüm şişti(gizlinot: Alerji)beni gece acile götürdüler. Serum falan verdiler, koluma iğne yaptılar ben hala çok kötüyüm. hemşire geldi iğne yapacağını ve kalçamı açmamı söyledi.yan tarafta yatan hastanın refakatçisi kadın da perdeyi iyi çekin diye seslendi? Zaten perde kapalıydı. Neyse ben kalçamı açtım bekliyordum ki biri pantolonumu cekistiriyor, hemşire sandım kafami bi cevirdim ki o kadın. kalçamı fazla açtığıma kanaat getirmiş ve pantolonumu cekistiriyor. Hemşire bunu çıkarttı, igneyi de yaptı ve gitti. Kadin yanıma geldi diyor ki"diz kapağından üzerisi kadına bile haramdır, gösteremezsin. Ya erkek hemşire gelseydi ne olacaktı? İğneni evde vurdur."

Gözümü dahi açamıyorum kadın gelmiş ahlak dersi veriyor, dizinde etek giymeseydin belki bi nebze ciddiye alabilirdim.

14 haziran 04:08