sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (307)
  • medya (1)

  307. Üniversitede, o zamanlar yakın olduğum maraşlı bir arkadaşım vardı. Dindar bir yaşantısı vardı. Akraba evliliği konusunda zıtlaştığımız bir sohbette, tutturdu dayıya nikah düşüyor diye. DAYI.

  Dedim o kadar uzağa gitmeye gerek yok bence kardeşlerinizle evlenin.

  dün 20:34 dün 20:37

  306. Düşüncelerini çok iyi bildiğim, dindarım ezan-kuran diye dolanan bir oda arkadaşım vardı.(Bunda problemim yok tabii ki saygı duyuyorum fakat yaptıkları söyledikleri ile oldukça tezattı dipnot geçeyim.) Neyse işte, bir gün oje sürdüm “ojenin rengi ne” gibisinden bir şey dedi ben de dedim ki “rakı beyazı” Şööyle bir gözlerime bakmıştı, alaycı bir tavırla-sanki çocuk azarlar gibi- “rakı makı demeyelim caelum’cumm :))))” demişti. O insanla görüşmüyorum tabii ki, yaptığı başka saçmalıklar da vardı. 

  Hayır ne yapayım yani ojenin rengi rakı beyazu, mor mu diyeyim? 

  dün 18:55

  305. amcamın kızının bana halamın çocuklarıyla görüşüyorum diye kızması, "biz aynı soyadını taşıyoruz, (gbkz: amca) farklı bir şey. hala dediğin el oğluyla evli. soy, babadan geçer." gibi şeyler söylemesi. bir de bunu söyleyen kişi kadın ya kadın!

  kadını aşağı gören her türlü ataerkil düşünce yobazdır, çağdışıdır, onları geçtim, insan olmanın onuruna yakışık almaz. ne demek soy babadan geçer?!

  kendisini 3 hmm hmm'la 'görüşmediğim akrabalar' kulübüne yolluyoruz.

  14 haziran 10:30

  304. Cinsel ilişki yaşadığıma emin olan annemin artık bana çok normal konuşmalarda kız yerine kadın demesi. Örneğin “N’apıyorsun kız?” Yerine kadın demesi. Kız-kadın olayından nefret ediyorum bana göre tatlı davranırken kız dendiğini, ciddi bir olaydan bahsederken “sen bunu yapabilecek bir kadınsın” diye kullanıldığını düşünüyorum. Annem bakire olup olmamaya göre kullanıyormuş.

  edit:cümledeki anlatım bozukluğu giderildi.

  14 haziran 09:50 14 haziran 10:07

  303. Dün konak meydanında hacı amca tipli bie adam şortuma bakıp önce ahlaksız o..pu dedi sonra bana doğru tükürmeye başladı. Öyle gafil avlandım ki hicbir şey diyemedim, öyle bakakaldım.

  14 haziran 08:54

  302. Bayramda kaynanalara gittik. 5 aylık oğlumuz var. Eşim bebeğimizle ilgilenmeyi çok sever elinden gelse emzirecek. Bebeğin altını değiştiriyordu bir yandan komikli yüzler yapıyor güldürüyor ben de yanlarında izliyordum, eğlenceliydi. O an odaya giren kaynana eşime bir anda öyle bi bağırmaya başladı ki aman allahım dedim, bebiş yerinden sıçradı. Ben dururken o bebeğin bezini nasıl değiştirirmiş, ne biçim erkekmiş karı gibi çocuk bakıyormuş, bunlar karı işiymiş. Eşim de ona kızdı benim çocuğum hoşuma gidiyor babalık yapıyorum ne var bunda diye ama kadının bir kulağından girip ötekinden çıktı. Bağırmaya aynen devam etti ama biz ordan gidene kadar eşim yine de bebekle ilgilenmeyi hiç bırakmadı.

  14 haziran 08:27 14 haziran 08:29

  301. Zamanında kpss sınavı için fatih-çarşambaya gitmiştim sınava gireceğim okula bakmaya. Üstümde de bir tişört bir de diz hizasında etek vardı.( hoş daha mini ya da daha uzun olması kimseyi ilgilendirmez) neyse mahalleye girdiğim anda esnafların cık cıklayan, yadırgayan bakışları. Camdaki kadının biri beni görünce kafasını çevirdi. Hatta hiç unutmuyorum 5 yaşlarında cübbeli bir erkek çocuğu kaşlarını çatıp bakmıştı. Yıllar oldu ben oradan geçeli. Şu an ne durumdadır hiç bilmiyorum. 

  10 haziran 13:25

  300. çalıştığım kamu kuruluşunda aynı odada bulunduğum bir erkek çalışanın uzaktan bir akrabası olan yaşlı bir amca odaya ziyarete gelmişti. mesai bitimine dek bir rapor yetiştirmem gerektiğinden işlere gömülmüş ve kendisiyle hiçbir dialoga girmemiş olmama rağmen "Senin günahın da saçını açık bırakman, cehennemden korkmuyor musun?" gibi odadaki herkesin içinde cüretkar bir soru yöneltmişti tarafıma. Sene 2012'ydi. Odada benden başka kadın çalışan yoktu, diğer çalışma arkadaşlarım da sanki "amca"yı doğrularcasına cevap vermem için yüzüme dik dik bakmışlardı. İşte o gün "din özgürlüğü" adı altında verilen hakların örtünmemeyi seçen kadınlar için nasıl bir tehdit haline geldiğini ilk kez görmüştüm. bir sonraki acı tecrübem ise örtülü bir çalışana eli yanlışlıkla değdiğinde ezilip büzülerek kendisinden özür dileyen namazında niyazında olan yöneticimin dirsek hizasında yarım kollu gömlek giydiğim bir gün hiç çekinmeden koridorda kolumdan tutarak güya beni selamlayarak halimi hatrımı sorması olmuştu. yarım kollu gömlek giydiğim ve örtünmediğim için muhtemelen her türlü muameleyi hakediyordum kendisine göre. bir başka benzeri de toplu taşıma araçlarında örtülü hanımların yanına oturmaktan imtina eden "muhafazakar" beylerin örtünmeyen kadınların yanlarında bacaklarını pergel gibi açarak oturmakta hiçbir sakınca görmemesidir.

  10 haziran 09:09

  299. Karşıyaka örnekköyde bir parkta dizimden en en fazla 1 karış yukarısında bir etekle oturuyordum. Bir amca gördü beni parkın girişinde. Durdu 2 dk falan yerinde. Ben de o sıra arkadaşımla telefonda konuşuyorum. Adam bir anda bana doğru gelmeye başladı. Tam önümde durdu. Bu eteğin boyu ne sen bunu burada giyemezsin sen kimsin diye bağırmaya başladı. Sizi ilgilendirir mi amcacığım etek boyum dedim sesimi yükseltim. Gözlerini belertti eliyle boğma işareti yaparak ben var ya insanı boğarım diye bağırmaya başladı. 1 kişi bile bağırışmayı duyup gelmedi.  Ağzıma geleni saydım saydım aldım çantamı gittim sonrasında ve keşke ağzının payını daha iyi verseydim o gün de kimseye bir daha yobaz yobaz bağırmamayı öğrenseydi 

  9 haziran 22:08

  298. Starbucks sırasında beklerken yanımdaki yaşıtım çocuk; “için gözüküyor” dedi. Kot üstüne düz askılı body giymiştim ve göğüslerim yok denecek boyuttadır. Kanım donarak ve gerilerek baktım bi acaiplik yok normal duruyor bluz. Neresi gözüküyor ne alaka dedim. “Ben uyarayım da” dedi pişkin pişkin. Hiçbir yerim gözükmüyordu, transparan da değildi bluz. V kesimdi minicik göğüs dekoltesi vardı muhtemelen onu diyordu sapık zihniyetiyle. Erkekler kadınların kıyafetine laf etmeyi bıraksın. Kimseyi ilgilendirmez. Hele sokaktaki yabancı bir herifi hiç ilgilendirmez. Sapık ruhlu terbiyesizler. Kanım çekildi

  9 haziran 21:18 9 haziran 21:51