yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (320)
  • medya (1)

  320. Geçen sene nişanlım beni görmeye 5 saatliğine gelmişti. Yolda karşıdan karşıya geçtik ve  sadece el ele tutuşuyoruz. Yaşlı bir adam yolun karşısında bize seslendi, herhalde bir yer soracak diye gittik yanına. Nişanlıma ‘ bu kızın bi ailesi var böyle davranmayın dedi ‘ adama o anki şokla biz nişanlıyız diye yüzüğümü gösterdim , nişanlım da şok içinde kaldı.Malesef ülkemiz insanı tacize tecavüze göz yumar (sokakta atılan laflara bir insanın dahi hop ne yapıyorsunuz dediğini duymadım) ama iş iki insanın sevgi dolu olmasıysa nasıl olur böyle terbiyesizlik der. Gerçekten yaşadığım ülkenin bu tip insanlarından tiksiniyorum  ve utanıyorum. Sevip sevilmek böyle kötü karşılanmamalı , kötü karşılanacak şey bir kadına kötü halde bakan insanlara ,onları rahatsız edenlere engel olmak.

  3 ağustos 11:31

  319. Yazlıktayken, Erkek arkadaşım beni görmek için 3 saat yol gelmişti. Bende ilçe merkezine gittim onu görmek için 4 saatimiz falan vardı beraber geçirebilecek en fazla. Bu ayrıntıyı verme sebebim, ileride yaşayacağım mahçubiyeti anlatabilmek... Neyse, öğlen sıcağında terasta bir kafe bulabildik oturuyoruz. (Sarılmıyoruz, öpüşmüyoruz) sadece "yan yana" oturuyoruz. Bir ara kol attı bana, hemen garson geldi. Lütfen karşılıklı oturun karşımızdaki binada muhafazakar insanlar var rahatsız olup şikayet ediyorlar dedi. Ve bu uyarı bize ara ara yapıldı. Sebebi ise yan yana telefonda resimlere bakmamız falan. Kara çarşaflı bir kadın gözünü dikmiş bakıyordu balkonundan terasa. Şu anki aklım olsa olay çıkartırdım ve hemen terkederdim orayı. Çok çok çok mahçup olmuştum. Anlatınca basit gibi geliyor ama o diken üstündeliği size anlatamam...

  3 ağustos 11:25

  318. muhafazakar bir ailede yaşamam dolayısıyla küçüklüğümden beri karşılaştığım durum. hangi birini anlatsam bilmiyorum ama şöyle başlayayım abimin sünnetinde gelinlik giymeyi çok istemiştim ve izin vermemişlerdi. keza ablam da amcamın düğününde bir gelinlik beğenmişti sırf askılı diye yine izin vermediler. ablam günlüğüne günlerce yazmış düşünün inşallah izin verir diye. ablamla bizim kolumuzu açık görseler kolunuz yanacak bilmem ne diyorlardı. giydiğimiz tek şey de kısa kolluydu zaten askılı falan giymek tövbe. bi kere ablam kısa kolluyla dışarıdan gelmişti babannem görünce sen nasıl böyle giyinirsin insanlar seni görüp x’in kızı soyunmuş diyecek diye azarlamıştı. gel gelelim ablam tesettüre girdi babannem başta olmak üzere tüüüm muhafazakar akrabalarım tarafından ablam bir anda kıymete bindi. geldi hediyeler gitti paralar. ben tesettürlü değilim, tesettüre girmeyi de düşünmüyorum. ama muhafazakar bir eniştem var bayramda evine gittiğimizde ablamla yan yana oturuyorduk biz, o zaman demişti ki şimdi karşımda iki tip insan var biri cennetlik biri cehennemlik demişti. baya bi nutuk çekmişti bana. bi daha da gitmedim evine.

  2 ağustos 20:33

  317. Gece 12 gibi üç kız evde çok darlandığımız için dışarı çıkmıştık. Eskişehir adalar tarafında yürüdük bir kafenin önünden geçerken görevli bize bu saatte geziyosunuz sonra gazetelere çıkıyosunuz demişti. Siz yapmazsanız biz de haber olmayız dediğimde eee tahrik ediyosunuz demişti. Gerçekten şok olmuştum canlısına şahit olunca. Yani bu insan artığına laf anlatsan neee anlatmasan neee zihnini skm

  2 ağustos 20:31

  316. Az önce instagramda denk geldiğim,Bebeklerin ultrason fotoğraflarının paylaşılmasıyla ilgili bir yorum. Aynen aktarıyorum. “ ultrason fotoğrafı paylaşmak Son derece günahtır çünkü kadının rahmi gözükür.Bebekler bile dogarken yüzü  ters yöne bakacak şekilde dogar annelerinin mahrem yerini görmemek için.” Yuh  diyorum sadece.

  2 ağustos 20:11

  315. Bikini bölgesi için kuaföre ağdaya gitmiştim. Alt bölgeye ağda yapılırken canım çok yandı. (ufak bir doku yırtılmış, bu da onun suçu zaten) Noldu diye sorduğumda kadın, korkma korkma kızlık zarın değil yırtılan diye güldü. öyle kalakaldım. direk cinsel hayatı yok sayarak konuşmak, ne bileyim.. (gizlinot: bu olay olduğunda 22 yaşındaydım)

  2 ağustos 14:20

  314. ortaokuldayken sınıftan biri yasak olmasına rağmen okula fotoğraf makinesini getirmişti. öğle tenefüsünde sınıfça sınıfa kapanıp fotoğraf çekiliyoduk işte. en son erkek bir arkadaşımla benim fotoğrafımı çektiler ama yan yana duruyoruz sadece, temas bile yok aramızda. salağın biri gitti nöbetçi öğretmene söyledi fotoğraf makinesini kadın tabi el koydu hemen. arkadaşım makineyi çıkışta geri aldığında bilin bakalım bir tek hangi fotoğraf eksikti? hayır sen yasak da olsa başkasına ait bir fotoğraf makinesini karıştırma hakkını kendinde nasıl görürsün bu bir, ikincisi de yan yana gülümseyerek poz vermiş iki tane 12 yaşındaki çocuğu görünce aklına nasıl bir pislik geldi de o fotoğrafı silme ihtiyacı hissettin?

  2 ağustos 13:38

  313. Lisedeyken yurda hırsız girmişti. Coğrafya öğretmenimiz yatsı namazı tesbihatı yapmadığımız için girdiğini iddaa etmisti. He hocam he güvenlik diye 1.50 boyunda koyduğunuz adamla hiç alakası yok. 

  2 ağustos 13:25

  312. Markette kasada sira beklerken, onumdeki 70 yaslarinda haci amcanin bozuk parasi yetmedi, ben vermek istedim. "Kadinin elinin degdigi parayi almam ben" diye beni terslemisti, kasiyer beyefendiyle sok icinde birbirimize bakmistik. Sanki parayi zorla eline tutusturdum, alt tarafi teklif ettim kabul etse kasiyere uzatacaktim kendisine de degil. Ellerimiz degerse kendisini arzulamamdan korktu zaar. Ruh hastasi.

  2 ağustos 12:49

  311. kuafördeyim, manikür yaptırıyorum. bir arkadaşımdan bahsediyorum erkek kardeşiyle çok ayırıyorlar. erkeğin giriş çıkış saati yok, kız 8 de evde olacak. erkek arabayı alıp çıkıyor, kız anca babayı alır. bunun gibi bi sürü şey işte. "kız da gezmesin zaten evde otursun" dediler ana kız. (kızı da ordaydı) kan beynime sıçradı ama bişey demedim. katılmadım da ama. konuyu kapatalım dedim. örümcek beyinleriyle kendimi yoramam.

  2 ağustos 10:15