sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
girdi yaz
medya ekle
 • linki kopyala
 • şikayet et
 • girdiler (297)
 • medya (1)

297. Annemle babamın kavga ettikleri ve yine anneannemlere taşındığımız bir gün eve misafir geldi. Meğer eve gelenler görücülermiş ve annemi -evet, hâlâ babamla evli olan annemi- istemeye gelmişler.

15 nisan 21:36

296. Ben değil de annem karşılaştı bu yobazlıkla.

Eşinden (gizlinot: Kendisi babam olur) boşandı. Bu ayrılık sonrasında işe her zaman ki tarzı, kıyafeti ile gittiğinde bir arkadaşı(!) tarafından şaka kisvesi altında (gbkz: dul) bir kadının böyle giyinmesi(?) konusunda eleştirilmiş. Giydiği de normal bir elbise yani. Ki nasıl bir elbise olursa olsun kimseyi ilgilendirmezdi zaten. Sorsanız iyi bir muhitte, eğitimli insanlar arasında yaşıyoruz ve muhattap olmak durumunda kaldığımız bu olay küçük yerlerdeki boşanmış kadınların sosyal hayatta ne kadar dışlanacağı ve yıpratılmaya çalışılabileceği konusunda düşündürdü ve de çok üzdü bizi.

15 nisan 21:16 17 nisan 11:34

295. ilkokula giderken benden 2 yaş büyük kuzenim hangi renk oje sürersen ölünce cehennemde o renkte yılanlar boynuna dolanırmış demişdi.(gizlinot: nasıl hayal gücü ama) bende anneme gidip sormuşdum o da saçmalama olur mu öyle şey hem gidip de dönen mi varmış nerden biliyomuş demişdi. suç aslında kuzenimde de değil suç onu buna inandıranlarda.

29 mart 21:55

294. ilkokul 5.sınıf mezuniyetinde arkadaşımla yolda karşılaştık elbise ile ilgili konuşuyoruz bana sırtı açık almışssın ama dinimizde günah dedi. yaşta 10-11

29 mart 01:06

293. Mesleğim gereği erkek çoğunluklu bir işte çalışıyorum. İşe ilk girdiğim zaman kocaman bi ofise girdik tüm masalar dolu ve hepsi erkek, arada boş masalar da var. Bir tane de arkada, önüne kolon gelen kimsenin göremediği bir masa var. Yanımdaki muhafazakar görüşte olduğu belli olan iş arkadaşım; 

- kardeş sen istersen şu masaya geç dedi. O kuytudaki masayı göstererek.

Kendisine sorsan sen rahat et erkeklerin içinde diye dedim der. Ama bu düşüncenin kaynağı da erkekler zaten. 

Vebalıymışım gibi o masaya geç demek yobazlıktı bana göre.

Muhafazarlık yobazlık değildir, böyle hareketlerle muhafazarlığı, dindarlığı yobazlıkmış gibi gösteriyorlar. 

23 mart 12:44

292. Bugün yaşanmış olup duyunca şoktan şoka girdiğim bir yobazlığı paylaşmaya geldim süslüler. Yakını bir kadın kalp krizi geçirip yoğun bakımda olan birinden 'yoğun bakımlar aslında insanların imansız gitmesi için yapılmış biliyor musunuz! Eskiden yokmuş çünkü hiç, hep sonradan gelmiş bize. Eskiden insanlar evinde ölür başında bir Kur'an okunurmuş. Şimdi oralarda yarı çıplak (gizlinot: Üzgün bir ses tonu ve yüz ifadesi esliginde), erkek kadın karışık, başında bir Kur'an okunmadan yatıyorlar. Tedavi olmuyor ki zaten yoğun bakımda. Hep imansız gidilsin diye bunlar' böyle birşey duydum. Diğer kişiler de onayladı daha acısı. Üstelik bu insanlar ciddi okumuş falan insanlar. Aklım bir türlü almıyor. Bazen diyorum ki Allah'ım ben galiba çok yanlış bir yerdeyim.

22 mart 22:55

291. onu giyme kısa, bunu giyme açık. sen korunmaya muhtaç bir minnoşsun. gördüğüm en büyük yobazlıktır .net

19 mart 10:15

290. Bugün durakta bir teyzeyle konuştuk, anneannem yaşlarında bir teyzeydi. İlk önce otobüs ne zaman gelecek diye sordu ve sonra da sen niye ruj sürdün ki dedi. Çok güzel bir kızsın, hadi hevesini almak için ruj sür ama o renkten de sürme dedi. Kırmızıydı rujun rengi de. Ben böyle tercih ediyorum dedim. Teyzenin beni kırmak gibi bir niyeti yokmuş ama böyle renkler sürmek doğru değilmiş. Güzel kızsın, asıl senin sürmemen lazım dedi. Daha cevap vermedim ama bu defa yaşımı sordu. Söyleyince de iyi madem çok küçük değilsin, sür bakalım dedi.

Kırmızı ruju nadir olsa da yaşıtlarım bile yadırgarken teyzenin yadırgamasına çok şaşırmadım. Asıl şaşırdığım şey sanki koyu renkli rujları çirkinler sürer gibi bir düşüncesinin olmasıydı. Hayır, ben çok güzel bir kadın değilim ama kırmızı ruju, kendim dahil olmak üzere, her kadına yakıştırıyorum.

Edit: akışta, birkaç girdi altta günlük hayatta koyu renk ruj sürenleri kıro bulan bir yazarın olması bi' harika.

18 mart 22:33 18 mart 22:50

289. Üniversite de öğrenci evimize erkek arkadaşların gelmesini yasaklayan ev sahibi.Akıllar sadece fesatlığa çalışıyorsa demek

18 mart 17:20

288. Çalıştığım yerde para üstü vermek için uzandığım amcanın parayı elimden almak istememesi ve masaya koy demesi. Bir mantığı varsa saygı duyarım fakat ilk karşılaştığımda şaşırmıştım açıkçası.

Edit: Bilgilendirme yapan süslüler oldu şafi mezhebine göre yapılan bir davranışmış.

18 mart 08:49 18 mart 22:04