yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (311)
  • medya (1)

  311. mekan izmir'de bir avm aylardan da nisan olsun. tek başıma otururken sevimli bir kız ve babaannesi geldi, minnoş şakalaşmalar ay ne güzel gözlerin var seninler ile başlayan sohbet gittikçe garip bir hal aldı. kızımız 9 yaşında ve ailesi tarafından günah, sevap kavramları ile kafası çoktan yıkanılmaya başlamış. hiç bilmiyorum konu nereden buraya geldi ama kızın ağzından şu cümleler dökülüverdi "ben hiç etek şort giymem özel bölgemiz görünebilir(?), kötü kızlar giyer zaten çok günah. teyzem de şişko ama hep çok dar giyiniyor çok çirkin" şok olmuş bir vaziyette torununuz da pek dilli derken babaannesinin gözlerindeki gurur pırıltısı her şeyi açıklıyordu. 9 yaşındaki bir kız çocuğunun kafayı yorduğu şeylere bak, aileye bak, yetiştirilişe bak. çocuğuna açık giyinmenin günahını anlatacağına, bir yabancıya karşı teyzesinin şişmanlığını, çirkinliğini anlatmamayı öğütlesene, ama yok tabii zaten muhtemelen teyzenin dedikodusu da kızın yanında yapıldığından kim kime neyi öğütleyecek.

  2 ekim 2019 20:05

  310. geçen ramazan ayında üniversite okuduğum şehirde yaz okuluna kalmıştım. havalar aşırı sıcak resmen eriyoruz ve benim tam öğlen sıcağında dersim var. diz üstü bir etek ve askılı bir bluz altına da spor ayakkabılarımı giydim okula gidiyorum. Bir araba yanımdan geçerken içindeki adam kafasını camdan çıkarıp "yanacaksın, yanacaksınn ayıp bee!" diye avazı çıktığınca bağırmasın mı. neye uğradığımı şaşırdım bakakaldım. çevremdeki insanlar teselli ettiler. ama gerçekten hem korkmuş hem de üzülmüştüm.

  2 ekim 2019 12:57 2 ekim 2019 14:06

  309. yobazlığın sadece dindar insanlar tarafından yapıldığının düşünülmesi beni şaşırttı.

  bundan iki yıl önce uzun yol otobüs yolculuğundayken yan tarafımda çarşaflı genç bir kız, onun yanında da bir teyze oturuyodu. molada teyze kıza sormadan arkadaki arkadaşını yanına otutturmuş, kıza da arkaya oturması gerektiğini söylüyor.(!) kız kendisine böyle bişeyin sorulmadığını yerini değiştirmek istemediğini söylediğindeyse, teyzenin kızı, çarşaflı kıza "sizin gibiler yüzünden dünya bu halde, sizin yüzünüzden bombalar patlıyor, sizin yüzünüzden abim öldü" diye saçmaladı. ve suçsuz bir insanı orda ağlattı.

  insanların kararlarına, dinine, düşüncesine, fikrine, yaşayış tarzına saygı duymayan herkes yobazdır.

  sizden değil diye kimseyi yobazlıkla yaftalayamazsınız.

  g*tümü de açsam, çarşaf da giysem saygı duyacaksın.

  2 ekim 2019 10:08


  308. Lisede küçük topuklu bir botum vardı. Dershaneye giderken onu giymiştim. Üst kattaki komşu balkondan “nereye gittiği belli,ne olacağıda” dedi. Alt katta duran babaannemi görmeden! Babannem kadına çapa fırlatmıştı sen kendi orospu kızına bak diye. En sevdiğim kavga olmuştu hahahha

  1 ekim 2019 23:15

  307. Gittiğim lisede müdür yardımcımızın dizdeki eteğim için 3 kere odasına çekip uyarmasından sonra, kadın sınıf öğretmeni eteğimi kısa bulduğu için bana etek almam için para vermeyi teklif etmişti. Sonra eteğin altında pay olduğunu görüp "aa bak pay da varmış para verim de terziden açtır" demişti. Ben de "hocam ben eteğimi kıvırıyorum bu kadar sevinecekseniz onu açayım demiştim" (gizlinot: etek böl geldiği için kıvırıyordum)

  Aynı lisede ben ve bir kız arkadaşım erkek arkadaşlarımızla otobüs durağına yürümüştük sonra hocaları erkekleri azarlamış bunu öğrenince kendi hocamıza gidip "Biz arkadaşlarımıza sadece arkadaş gözüyle bakıyoruz aklımıza karpuz kabuğu sokmayın bu ne demek ya nasıl azarlanırlar demiştim" hoca da "toplantıda müdür beyle konuşacağım" demişti.

  Kantinde erkek arkadaşlarımızla rahatça oturup sohbet ederdik hocaların inadına biz mezun olduktan sonra kız-erkek öğrenci kantinleri ayrılmış falan ve filanlar.

  1 ekim 2019 15:50 14 kasım 2019 09:58

  306. 'Yanacaksıın, cayır cayır yanacaksıın!!!!'

  Özellikle yaşlıların bu mazoşist ve zevk alırcasına, ağzı dolu dolu söylemlerini hiç anlamadım, anlamayacağım.

  Ateistler, deistler, budistler, hristiyanlar, museviler ve bilumum farklı mezheplerin yanması bile yetmiyor. Herkes yanacak yoksa huzura eremiyorlar. Sorsan hoşgörü, sevgi, saygı dini. E ama siz olmamışsınız.

  Neyse bir iğrenç anı da benden gelsin.

  Bir ramazan ayı ve ezan okunmasına son 15-20 dakika var. Ekmek almak için fırına gidiyorum. İğrenç bir mahlukat ağzıma kadar girip "oruçlu olmasam var yaa" dedi pis pis sırıtarak. Enerjim yüzde bir olduğu için şerefsiz dedim yoluma devam ettim.

  İlgilisine ne makyajım var ne açıkta bir yerim. Ev hali eşofman takımı ile fırına gidiyorum.

  Eğer bu gönderiyi okuyan ve bu zihniyetten tek bir kişi bile varsa o bahsettiğin Kuranı oku yobaz pislik. Özellikle Yusuf suresini oku çomar. İnandığın dinde namusun sadece kadına ait olmadığını öğren artık kör cahil. Sorsan Arap zihniyeti değil dersiniz. Peki erkeklere neden zina suçtan çok hakedilmiş kazançtır sorarım. Niye insanların günahları özellikle kadınların günahları sizi bu kadar ilgilendiriyor. Eşitiz ama yersen.

  Kadının kadına yaptığı baskıyı hele ki asla affetmiyorum. İstanbul'un ortasında başıma bir iş gelir ve öldürülürsem arkamdan sırf kapalı değilim diye içinin yağları eriyecek kimseyi affetmiyorum. Öldürülen insanların da arkasından ağzınızı yaya yaya konuştuğunuz her iğrenç kelimeyi en az onlar kadar affetmiyorum.

  1 ekim 2019 15:02

  305. sınav sorularının kendilerine sunulması sayesinde öğretmen olabilmiş iki tane düşük profilli kıt beyinli yobazın aynı okulda çalıştıkları bir kadın öğretmenin ojeleri hakkında konuşmalarına şahit olmuştum. "hoca hanım her gün o ojeleri nasıl silip tekrar sürüyorsunuz, abdest alırken zor olmuyor mu?" sana ne geri beyin?

  1 ekim 2019 14:48


  304. eşim sakaryalı. bi akşam sakarya'da arkadaşımızın evlerinin terasında oturmaya gittik. hava sıcak mevsim yaz ertesi gün tatil normal olarak bira içiyoruz. arkadaş şimdi gözetmenler çıkar dedi. ne nasıl falan demeye kalmadan çevredeki evlerden herkes teker teker bizi gözetlemeye başladı. ben de onları gözetledim, perde arkasından karanlık odadan bakanlar falan vardı iyi eğlendim o akşam.

  1 ekim 2019 11:23

  303. kuzenim yeni doğmuştu ve annem bebeği seviyordu. ben de 12 yaşında falandım, izliyorum olanları. teyzemin kayınvalidesi anneme, "adet misin?" diye sormuştu ve annem evet diyerek cevap verdiğinde bebeği kucağından almıştı... çocuğa bakması iyi değilmiş reglken... şeytanları üstüne toplarmış...

  ikincisi de benim başıma gelmedi ama arkadaşımın başına geldi. bir dershaneye gidiyorduk ve cemaat bazlı bir dershaneydi, çok sonra fark ettim bu olayı. arkadaşım da şort giymeyi seven bir kızdı, hep giyerdi. bir gün erkek ingilizce öğretmeni odasına çağırıp bir daha şort giymemesi gerektiğini ve erkeklerin dikkatini dağıttığını söylemişti arkadaşıma. kız bize anlattığında şoka girmiştik. nasıl bu kadar kirli ve iğrenç zihniyetlere sahipler, hala anlamıyorum. neyseki kız ailesine haber vermişti de ailesi öğretmeni bir güzel paylamıştı, sizin ne haddinize diye. ilginç ve bir o kadar da korkunç bir olay.

  1 ekim 2019 10:30

  302. Ben istanbul’da en en yobaz semtlerden birinde oturuyorum yani bu güne kadar gördüğüm yobazlıkları tahmin edersiniz burdan Adana’ya yol olur. Ama bir kaçını paylaşmak istedim kendimi tutamıyorum.

  Dışarı çıktığımda sıklıkla başıma gelen adeta alışkanlık olmuş bir şeyle başlayayım; yolda yürürken çarşaflı yaşlı bir teyze beni durdurdu bu halin ne cehennemde yanacaksın cayır cayır yazık bilmemne diye bağırdı çağırdı. Ben de ona bağırdım ama herkes bize baktı ve o an kendimi fuhuş yaparken yakalanmış gibi falan hissettim. Resmen kendimi sorguladım o pis kadın yüzünden. 

  Başka bir gün annem ile kuzenimin Mevlidine gittik. Annem tesettürlü bir kadın. Oradaki “hoca” kadın anneme ve diğer kapalı kadınlara şunu anlattı; Başı açık kadınlar bir kuyumcuda vitrindeki takılara benzer, başı kapalı olanlar tezgahtaki takılara benzer, çarşaflı olanlar ise kasadaki takılara benzer. Hangisi olmak istersiniz?” Diyecek bir şey bulamıyorum.

  Bir gün de okula gidicem otobüs bekliyorum ben kırmızı ruj var dudağımda. Çarşaflı bir grup kadın geldi otobüs beklediler. Önce içlerinden biri o ruju neden sürdün sil yoksa cehennemde yanarsın dedi ben de sizi ilgilendirmez diyip sitem ederek güldüm o da bana son gülen iyi güler dedi. Sonra otobüs geldi ve bu kadınlar ben oturamayayım diye resmen kendilerini yırttı. Oturup “ oh olsun ayakta kal” der gibi bakışlarla gülüp eğlendiler. Ve ben okula 2 saat yol teperek gidiyorum o durağa gitmek için bile yarım saat yürümüştüm.  

  Edit: imla

  1 ekim 2019 02:42 29 ekim 2019 15:17