yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (328)
  • medya (1)

  328. efsane mi bilmem ama üzerinden seneler geçmiş olmasına rağmen hala hatırlayıp sinirlenirim. lise'nin ikinci döneminin ilk haftasının pazartesi gününde geçiyor olay. o sıralar türkiye'nin gündeminde bir kadının uğradığı saldırı var. hatta hatırlıyorum yanlış değilse eğer saldırıyı yapan pislik evli ve çocukları bile var. sınıfta çok kişi yok ilk hafta olduğu için hoca ders işlemiyor konuşalım diyor ve konu o olaya geliyor. hoca, "bir kadının o saatte dışarda ne işi varmış?" diyor. şaşırıyorum çünkü bence bunda yanlış bir şey yok. ama beni bundan daha çok şaşırtan şey sınıftakilerin hocayı haklı bulması. tepki gösteriyorum ve kadınların gündüz ya da gece dışarı çıkmasının yanlış olmadığını ve tek suçlunun adam olduğunu söylüyorum ayrıca ekliyorum adam evli ve çocuğu var diyorum. evli ve çocuklu, sorumluluğu olan birisinin o saatte dışarıda ne işi olduğunu söylüyorum ama hemen adam psikopat ve hasta diyerek onu aklıyorlar tabii ki. dilim tutuluyor kalıyorum. saldırganı aklayıp kadını gece dışarı çıktığı için suçluyorlar. ne iğrenç bir zihniyet diyorum. daha sonra tabii ki kadın üzerinden söylemleri asla bitmiyor. kadın ev işi yapmak zorundaymış, kocasına hizmet etmek zorundaymış. tekrardan kala kalıyorum çünkü bu bana ters. babam işten geç geldiği için o yardım etmese de erkek kardeşim annem ve benimle beraber ev işlerini bölüşüyor diyorum. kız öğrenciler şaşırıyor. nasıl olur, erkek o diyorlar. bir genç kadının bunu söylemesi ve kendini erkeklerin bakımını üstlenmiş birisi olarak görmesi beni üzüyor. daha sonra hocanın kadın nefreti bitmiyor ve bu sefer olay kadınların makyaj yapmasına geliyor. kadınlar kendilerini beğendirmek için makyaj yaparlarmış, dünyada tek kişi kalsalar yapmazlarmış çünkü kendilerini beğendirecek kimse olmazmış bunları söylerken aklına asla bir kadının kendini iyi hissetmek için makyaj yapabileceği gelmiyor. hoca kel olduğu için peruk takıyor ve bende artık yeter diyerek konuşuyorum, "hocam siz neden peruk takıyorsunuz o zaman? kendinizi beğendirmek için mi? dünyada tek kalsanız takar mısınız?" diyorum bunu diyince bana bağırıyor ve beni ilgilendirmediğini söylüyor ben de saydıklarının kadınları ilgilendirdiğini söylüyorum. kız çocukları okusunlar ama bunu sadece matematik formülü ezberleyerek yapmasınlar. ataerkil toplumda ve dünyada kendilerine bir yer açsınlar ve kadın olmanın verdiği gurur ile hiçbir erkeğin boyunduruğu altında kalmadan, hiç kimseye bel bağlamadan gönüllerince yaşasınlar. o gün bana onları dediğim için şaşıran kızlara kızmıyorum çünkü öyle yetiştirilmişler ama bu böyle gidecek diye bir kanun yok. umarım kendilerinin bir birey olduklarının farkına varmışlardır.

  29 ağustos 00:27 29 ağustos 03:43

  327. Annemin teyzemle telefon konuşmasına denk geldim az önce ve midem bulanıyor şuan.

  Başka bir teyzemin kızı ateistmiş sanırım.Annem de herkese onu kötülemeye çalışıyor bir süredir.Yine ondan bahsediyordu ve tam olarak şu cümleleri kurdu:

  ''Allah inancı olmayanı el atlından öldürmek gerek.Bir kız zina yapmış ve babası hocaya gidip 'ne yapmalıyız?' diye sorunca hoca 'şeriatla yönetilen bir ülkede değiliz o yüzden sizin öldürme hakkınız yok,el altından öldürtün.' demiş.''

  Bu ne demek şimdi?El altından öldürtünce kendin öldürmemiş mi oluyorsun?Katil olmak nasıl zinadan,inanmamaktan daha normal olur?Bir insan yeğeni hakkında nasıl böyle şeyler der?

  Her an kusabilecek gibi hissediyorum şuan.

  26 ağustos 17:16

  326. mezuniyet kınama giderken yolda beni görünce giydiğim elbiseden rahatsız olan bir kadın ''Sizin gibileri ıslak odunla döveceksin.'' demişti. O günü ve kırılan hevesimi unutamıyorum.

  22 ağustos 13:48

  325. en yüksek sıralamada olan üniversitelerinden birinin(gizlinot: Adını söylemiş olmayayım :)) vakıf lisesinden mezunum.

  Yaz mevsimine geçerken kışın giydiğim çorabı çıkartıp eteğimi giyerek okula gittim ve o gün uyarı aldım. 

  Yazın sıcağında en azından dizime kadar çorap giyecekmişim eteğimin altına, erkeklerin dikkati dağılıyormuş. Beynimden vurulmuşa dönmüştüm. 

  22 ağustos 01:44

  324. 13-14 yaşlarında bir kız çocuğu ve annesi geliyor karışımdan kız da belli ki bedensel ve zihinsel engelli. üzerinde hırka var. hava da feci sıcaktı o gün. kız başındaki örtüyü hırkayı falan çekiştiriyor annesi düzeltiyor habire. en son başını açtı biraz boynunu açmaya çalışırken annesi farketti yine. sertçe çekti baş örtörtüsünü. iki elini eşarp düzeltmek için kullanınca annesinin kolunu bıraktığı kız yere kapaklandı bu defa. yardım edeyim diye yaklaştım kızı yerden kaldırdık ben kolundan tutarken kadın yine kızın açılan yerlerini kapattı. ya sabır deyip uzaklaştım ancak 2 haftadır kızın çaresizce sıcaktan bunalışı serinlemeye çalışması aklımdan çıkmıyor.

  21 ağustos 12:36

  323. Geçen sene nişanlım beni görmeye 5 saatliğine gelmişti. Yolda karşıdan karşıya geçtik ve  sadece el ele tutuşuyoruz. Yaşlı bir adam yolun karşısında bize seslendi, herhalde bir yer soracak diye gittik yanına. Nişanlıma ‘ bu kızın bi ailesi var böyle davranmayın dedi ‘ adama o anki şokla biz nişanlıyız diye yüzüğümü gösterdim , nişanlım da şok içinde kaldı.Malesef ülkemiz insanı tacize tecavüze göz yumar (sokakta atılan laflara bir insanın dahi hop ne yapıyorsunuz dediğini duymadım) ama iş iki insanın sevgi dolu olmasıysa nasıl olur böyle terbiyesizlik der. Gerçekten yaşadığım ülkenin bu tip insanlarından tiksiniyorum  ve utanıyorum. Sevip sevilmek böyle kötü karşılanmamalı , kötü karşılanacak şey bir kadına kötü halde bakan insanlara ,onları rahatsız edenlere engel olmak.

  3 ağustos 11:31

  322. Yazlıktayken, Erkek arkadaşım beni görmek için 3 saat yol gelmişti. Bende ilçe merkezine gittim onu görmek için 4 saatimiz falan vardı beraber geçirebilecek en fazla. Bu ayrıntıyı verme sebebim, ileride yaşayacağım mahçubiyeti anlatabilmek... Neyse, öğlen sıcağında terasta bir kafe bulabildik oturuyoruz. (Sarılmıyoruz, öpüşmüyoruz) sadece "yan yana" oturuyoruz. Bir ara kol attı bana, hemen garson geldi. Lütfen karşılıklı oturun karşımızdaki binada muhafazakar insanlar var rahatsız olup şikayet ediyorlar dedi. Ve bu uyarı bize ara ara yapıldı. Sebebi ise yan yana telefonda resimlere bakmamız falan. Kara çarşaflı bir kadın gözünü dikmiş bakıyordu balkonundan terasa. Şu anki aklım olsa olay çıkartırdım ve hemen terkederdim orayı. Çok çok çok mahçup olmuştum. Anlatınca basit gibi geliyor ama o diken üstündeliği size anlatamam...

  3 ağustos 11:25

  321. Gece 12 gibi üç kız evde çok darlandığımız için dışarı çıkmıştık. Eskişehir adalar tarafında yürüdük bir kafenin önünden geçerken görevli bize bu saatte geziyosunuz sonra gazetelere çıkıyosunuz demişti. Siz yapmazsanız biz de haber olmayız dediğimde eee tahrik ediyosunuz demişti. Gerçekten şok olmuştum canlısına şahit olunca. Yani bu insan artığına laf anlatsan neee anlatmasan neee zihnini skm

  2 ağustos 20:31

  320. Az önce instagramda denk geldiğim,Bebeklerin ultrason fotoğraflarının paylaşılmasıyla ilgili bir yorum. Aynen aktarıyorum. “ ultrason fotoğrafı paylaşmak Son derece günahtır çünkü kadının rahmi gözükür.Bebekler bile dogarken yüzü  ters yöne bakacak şekilde dogar annelerinin mahrem yerini görmemek için.” Yuh  diyorum sadece.

  2 ağustos 20:11

  319. Bikini bölgesi için kuaföre ağdaya gitmiştim. Alt bölgeye ağda yapılırken canım çok yandı. (ufak bir doku yırtılmış, bu da onun suçu zaten) Noldu diye sorduğumda kadın, korkma korkma kızlık zarın değil yırtılan diye güldü. öyle kalakaldım. direk cinsel hayatı yok sayarak konuşmak, ne bileyim.. (gizlinot: bu olay olduğunda 22 yaşındaydım)

  2 ağustos 14:20