yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (352)
  • medya (2)

  352. lisedeyim, sınıf arkadaşlarımdan biri sohbete geliyor ama normalde gelmez yani. anlıyorum bir şeylerin ters olduğunu. lafı kişisel temizliğe getiriyor, başörtülüyüm diye genital bölgemi vs temizlemediğimden şüphe ediyor. "zaten kimse görmüyor ya seni" falan diyor. kibarca ona temiz olduğumu açıklıyor ve dinimdeki temizliğe verilen önemden bahsediyorum. fikrini değiştirmediği aşikar şekilde uzaklaşıyor.

  5 nisan 01:54

  351. 5 Sene önce erkek arkadaşım yurduma (gizlinot: Özel yurt )kadar bana eşlik etti. Yurdun yanında da özel kurs var. Neyse yurdun önüne gelince sarıldık vedalaşıyoruz. O sırada adamın (gizlinot: Aklınca ülkenin ahlakını kurtardığını sanangillerden)bir tanesi "siz gündüz vakti burada ne yapıyorsunuz ahlaksızlar, benim çocuğum birazdan kurstan çıkacak sizin gibileri görmek zorunda mı?" diye bağırıp üzerimize geldi. Başta anlamadım. Dediklerini idrak edince bende şalter attı tabi." Ağzınızı toplayın siz kimsiniz de bana hesap soruyorsunuz, aileme hesap vermiyorum ben size mi hesap vereceğim. Ne hakla bize böyle davranıyorsunuz?" diye bağırdım. O da hızlı bir şekilde rozetini gösterip jandarma olduğunu söyledi, saçmalığa bakın. Devamında sizi şu an istesem ahlaktan tutuklar ailenize de haber veririm demeye başladı.(gizlinot: Sanırsın fuhuş baskınında yakalandık 😂) İstediğini ara söyle ben reşit biriyim ailemden gizli hiçbir şeyim yok, olsa da senin bunları bana söylemeye bile hakkın yok. Beni burada evire çevire dövselerdi köşeden keyifle oturup izlerdin, şimdi sevgi gösterisi görünce sinirden neden köpürüyorsun dedim. Sevgilime de küfürler falan ediyordu bu sırada. Ailesinin ve çocuğunun ahlakını düşünen baba figürü :D. Allah senin gibilerin belasını versin uğraşmaya bile değmezsiniz diyip olay uzamasın diye sevgilimi gönderdim, kendim de yurda girdim. Sonrasında jandarmayı şikayet için aradım, haklı olduğumu ancak adını bilmediğim sürece bir işlem yapamayacaklarını söylediler. O zamanlar toplumun tek derdi kızlı erkekli aynı evde kalınması olduğu için şu an mantıklı geliyor. Adam kendine hak görmüş. Ne de olsa başımızdakilerin söylemleri ona bu cesareti veriyor.Yani demem o ki kızlar, teyzelerin yobazlıklarını cahilliğe bağlayabilirim umutsuz vakadır yapacak bir şey yoktur ancak okumuş ya da birilerinin iteklemesiyle bir yerlere gelip eline yetki almış insanların cahilliğine, yobazlığına dayanamıyorum. İyi ki de susmayıp adamla çatır çatır kavga etmişim. Eğer ki sesimi çıkarmasaydım en büyük pişmanlığım bu olacaktı.

  4 nisan 19:50

  350. Yobazlık sayılır mı bilmiyorum ama ramazan günü yola çıkıldığında seferi sayılıyorsun ve oruç tutman gerekmez. Tabi sonrasında telafi edilme gerekçesiyle. Bizde ise yola çıkacağımız zaman dahi oruç tutturulur o gece kalkacak mısın sahura vs diye hiç sorulmadan direkt sofrayı hazırlarken bulurdum kendimi. Yol da yemeden içmeden çekilmiyo bana göre. Allah affetsin niyet etmezdim ve mola yerlerindeki musluktan su içerdim. Aile evi, ekonomik özgürlüğün yok fikrin bile sorulmuyor aşırı sıkıntılıydı o dönemler. 

  4 nisan 19:22


  349. Zorla kuran kursuna yollanmak. Hiç de gitmeyi sevmezdim sonuç değişmedi bu yaşıma kadar.

  Ikincisi de lisede arka siradaki erkek arkadasim sacimi oruyordu sadece diye dersi bolup ahlak konuşmasi yapan manyak matematik öğretmenim. Bizim zamanimizda erkekle kiz muhabbet bile etmezdi alt metinli sacma sapan konusmalar.

  Üçüncüsü lisede din öğretmenim evrim teorisi hakkında "sizin atalarınız maymundan gelmiş olabilir biz maymundan gelmedik" demesi gülüp geçmiştik trajikomikti.

  Dördüncüsünü unutmuşum evin içinde dahi askılı, atlet, sort gibi şeyler giyemememiz.

  4 nisan 17:58 4 nisan 18:00

  348. Bir gün Kadıköy'e arkadaslarla bulusmak icin evden çıkmışım. Üstümde bir kot şort ve normal sıradan bir tişört var. Tam kapıdan çıktım otobüs durağına doğru yürüyorum. Karşı binamızda oturan aşırı namuslu çarşafli bir hanımefendi depremlerin virüslerin çıkma sebebinin benim şort giymem olduğunu söyledi :)) kadına cevap verme gereği bile duymadim çünkü kendisinin iki kızı var ve birisi 8 birisi 12 yaşında olmasına rağmen çarşaflılar. 8 yasindaki çarşaflı küçük bir kızın sokaklar da hoplayıp zıplaması bana hic etik gelmiyor, o kadar küçük kızı bile giyinis konusunda kısıtlayan bir zihniyeti ciddiye almam.

  Daha sonra bu kadın anneme de demiş ki kızın çok açık giyiniyor dikkat etsin rahatsız oluyoruzz diye, annem de rahatsız oluyorsaniz sizde bakmayın sizin için giyinmiyor demiş. Canım anamm <33

  4 nisan 07:14 4 nisan 07:15

  347. - uzaktan bir akrabayı istemeye gelmişlerdi ve çocuk evin altında beklemişti sadece ailesi evin içerisindeydi....

  - küçükken gittiğim bir kuran kursunda duşa girerken bile üstümüzde bir şeylerin bulunması gerektiğini kendimizin bile kendimizi görmemesi gerektiğini söylemişlerdi küçücük çocuklara anlattıkları şeyleri hatırladıkça sinirden köpürüyorum.

  4 nisan 01:26

  346. Almanya'dan döndüğümde teyzemin habire kıyafetlerimi açık ve dar bulduğunda daha kapalı giyinmem için söylediği bir şey vardı : "burası almanya değil"

  İnsanın öz vatanında kendini yabancı hissetmesi kadar kötü bir şey yok. 

  3 nisan 21:59


  345. yıllar önce askerdeyim, 2.5 ay ailemi görememiştim manisa'ya kalktı geldiler fakat annem başörtülü diye törene alınmamıştı.

  3 nisan 18:26 3 nisan 18:34

  344. Aslında ben değilde yirmi yaşındaki erkek kardeşim yaşamış geçenlerde. Arkadaşları ile oturmuş Redbull içerlerken bir amca gelip "oğlum ayıp değil mi gündüz gözüne alkol alıyorsunuz" demiş. Kardesimde "amca alkol değil bu enerji içeceği" demiş. Amca "olsun ayıp sokak ortasında içmeyin" demiş. Kardeşim de "amca sizin ayiplarinizi müge anli'da tüm Türkiye izliyor ahlak dersi verme istersen" şeklinde bomba bir cevap vermiş kjkvj

  Amca "terbiyesiz cik cik cik" diyerek uzaklaşmis.

  Yahu bir Redbull üzerinden bile ahlak kasmak nedir, bu ülkenin insanı niye böyle gerçekten anlamıyorum. Kendilerine değişik gelen her şey ya ayıp, ya günah, ya yasak. Üstelik bu ahlaki kurallarin yazılı olduğu bir metin falan da yok. Kafalarına göre, o sabah nasıl uyanirlarsa.

  Bu ülke 50, 60 ve 70 kuşağıNin ilk dilimi olmeden duzelmeyecek bence.

  3 nisan 17:23

  343. bundan seneler önce lise 1de... en arka dörtlü, arkadaşlıklar kurulmuş evden yemekler getirilmiş birbirimizle paylaşıyoruz. ben de poğaça getirmiştim herkese verdim bir tek yanımdaki arkadaşım yemedi. birkaç hafta sonra samimiyet ilerleyince söyledi birden sebebini. alevi olduğum için yememiş verdiğim poğaçayı:( annesi aleviler gusül almadığı için yemekleri yenmez tarzı bir şey söylemiş o yüzden almamış...

  şimdi en yakın arkadaşımdır kendisi yediğimiz içtiğimiz ayrı gitmez senelerdir:) bu da dalga konumuz oldu artık durup dururken yüzüne vuruyorum böyle yapmıştın diye.

  3 nisan 03:24 3 nisan 03:26