sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
girdi yaz
medya ekle
 • linki kopyala
 • şikayet et
 • girdiler (30)
 • medya (0)

30. Gecen Aralıkta ilk kez girdiğim smmm yeterlilikten sonra kalan 2 dersimi vermek istiyorum daha sonra acca ya da cma ye hazırlanmak istiyorum.inşallah en kısa zamanda bunları gerçekleştiririm.

20 şubat 09:53

29. eğer bir terslik olmazsa bu dönem üniversiteden mezun oluyorum ve liseden beri en büyük isteğim olan kabin memuru olma hayalimi gerçekleştirmek için önümde hiçbir engel kalmayacak evrenden tek istediğim şey hayalimi gerçekleştirebilmek için bana gerekli gücü vermesi.

19 şubat 21:56

28. 29 yaşındayım ve Üniversiteden mezun olduğumdan beri aralıksız olarak calısıyorum,yaklaşık 9 yıllık total iş hayatımda ve özellikle son 6 yıldır çalıştığım şirketten de öğrendiğim şey,özel sektör zalım,özel sektör acımasız ve yaşlanmanız için birebir.

Kariyer planlarımı dişlerimi sıka sıka ilerletmeye çalışsam da ne yazık ki hak ettiğimizi alamadığımız sürece,mutsuz ve android gibi her sabah 09:00/17:00 çalışmaya devam..

19 şubat 10:11

27. işten atılmamak(gizlinot: günümüz şartlarında)

19 şubat 09:54

26. 22 yaşındayım, aylar sonra gazetecilik mezunu olacağım ve yüksek lisans yapıp araştırma görevlisi olmak hayalim şu anda.. bunun yanında okul kanalında spikerlik yapıyorum fakat asıl hayat mezuniyetten sonra başlıyor, korkuyorum süslüler, kendimi ne kadar geliştirsem de, olmamasından korkuyorum :(

18 şubat 23:36

25. çoğumuz iyi bir üniversite için iyi bir lise, iyi bir iş için iyi bir üniversite kazandık ve bunun yarışın son evresi olduğuna inandık. fakat dört sene önce bir zafer kazanmışçasına sırtıma vurularak girdiğim okulumdan şimdilerde yüzlerce kişiyle aynı anda havası alınmış bir balon gibi çıkmaya hazırlanıyorum. hala başarılıyım, başarılı bir şekilde mezun oluyorum ama kocaman bir şey eksik. bana kalırsa kazanırsak o kadar özel ve önemli olabileceğimize inandırıldık ki şimdilerde bu hayal kırıklığını üzerimizden atmaya uğraşıyoruz. zamanla gördüm ki ne yaparsam yapayım emeklerimin karşılığını alacağım bir düzen değil bu, üstelik muhtemelen hayallerimin yarısını karşılayacak kadar bile kazancım olmayacak. dört beş sene önce sorulsaydı dünyayı değiştirecek kadar idealist hayallerimden bahsedebilirdim fakat şu an için tek hedefim mutlu olmak zira rutin görevler için eğitilmiş tek tipleşen bireylerin içinde bizi ayrıcalıklı kılacak tek yolun bu olduğuna inanıyorum.

18 şubat 23:14

24. ingilizce eğitim veren, öğrenciyi daha ziyade akademik yönde yetiştiren bir okuldan eczacılık fakültesinden 2015 yılında mezun olduğumda ne yapmam gerektiğini çok da bilmiyordum. ama zaten bu meslekte zaten çok da seçeneğiniz yoktur ki mezunların yüzde 80i kelepir bir yer denk getirip eczane açma derdindedir, fakülteye giriş amacı bile budur hatta. nitekim benim de öyle oldu, babamın yönlendirmeleri sonucu girdiğim okulumdan mezun olup yine onun yönlendirmesiyle memleketime dönüp eczane açtım. ha isteyerek mi yaptım bunları hayır. bana kalsa çoktan farmasötik kimya alanında ya da toksikolojide doktorayla devam ediyordum. çünkü neden? insanlarla uğraşmak çok zor akşama kadar el aleme muayene ücretinde biz eczanelerin sadece aracı olduğunu anlatabilmek göbeğimi çatlatmak adına mı 5 sene dirsek çürüttüm ben diyorum kendi kendime. ve bu konu gibi daha nice örnekler. eleman çalıştırmak ayrı zor söz geçirmek iş yaptırmak eğitimsiz insanlara adeta ölüm. kirası vergisi stopajı ilaç deposu ssk primi elektriği suyu interneti işçi tazminatı muhasebesi derken daha 24 yaşımdayken bir sürü şeyin sorumluluğu yüklendi omuzlarıma. şimdi meslekte 4. senemdeyim. fiziksel ve psikolojik çok yıprandım aşırı çalıştım ama esasen çok iyi insanlarla çok iyi anılarım da var. insanlara faydalı olan bir iş yaptığım için mutluyum ve sırf o "çok iyi insanlar" için bu işi sürdürmeye devam etmeyi umuyorum. maddi getirisi eskisi gibi değil, dışarıdan görüldüğü gibi hiç değil. çok tatmin edici bir gelir elde edemiyorum. ve yarın ne olacağını kimse bilemez tabii ama diliyorum ki bir yandan klinik eczacılık doktoramı tamamlayayım bir yandan homeopati, aromaterapi öğreneyim bir yandan da iyi işleyen hep yüzleri gülen mutlu insanlarla dolu bir eczanem olsun ve geçen fedakarlıklarla dolu yılların karşılığını maddi-manevi göreyim...

18 şubat 16:20

23. Yapacağımı yaptım, 3 yilimi mastera, 4 yilimi doktoraya gömdüm, yinede mutlu olamadim, keske sinema elestirmeni yada heykeltras olsaydim. Firsatim varken floransaya tasindaydim. Simdiki tek planim bir tane daha bebegim olsada sevsem . Mi acaba??

18 şubat 13:11

22. normalde mimari restorasyon bölümünü 3.lükle tamamladım fakat mezuniyetten sonra iş başvuruları sırasında ne kadar egolu insanlarla çalışmak zorunda kalabileceğimi gördüm.

daha sonra (link: https://pikselakademi.com.tr/ piksel akademi) adında bir bilişim eğitimleri kurumu ile karşılaştım ve orta okuldan beri hep içimde olan grafik tasarım konusunda kendimi geliştirebileciğimi gördüm. eğitimimi tamamladıktan sonra 1 yıl kadar bu kurumda çalıştım.

şimdi ise 11 mağazası olan bir perakende şirketinde reklam bölümünde grafik tasarımcı olarak iyi bir maaşla çalışıyorum. ilerleyen yıllarda mimar sinan üni. güzel sanatlar için yetenek sınavına girmeyi ve tasarım alanında aynı zamanda alaylı olmayı planlıyorum.

daha ileride ise bir oyun şirketinde karakter tasarımcısı olmak hayal ve hedeflerimden biridir.

18 şubat 11:19 18 şubat 11:29

21. yaptığım işi kendi işyerimde yapmak. Stajıma başladığımdan beri aklımda olan şey bu. Şimdiye kadar kendi işini yapıp pişman olan duymadım ama ev geçindiriyorsanız ve az da olsa sermayeye ihtiyacınız varsa ani kararlarla yapılmıyor bu işler. Umarım bir gün bu girdiyi ''yaptım!'' diye editleyebilirim. O zamana kadar cesaret ve para biriktirmeye devam.

18 şubat 10:24