yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  • girdiler (20)
  • medya (0)

  1. (yazar: benzoxox)'in uktesi

  Gözlerim ve saçlarım koyu kahve, kaşlarım da siyaha yakın bir kahverengi ve gür. Ten rengim açık buğday, cilt alt tonum sarı hatta bildiğiniz sapsarıyım. Bu bilgilerin far rengi seçiminde ne kadar önemli olduğunu son 1-2 yılda kavrayabildim. Özellikle kaş rengi her şeyden önemli. Öncelikle soğuk, açık tonlu renkler far olarak hiç ama hiç yakışmıyor. Soğuk, neon pembeler, içinde maviliği baskın olan morlar, yeşiller... Hatta içinde kızllık bulunan kahverengiler bile siyah kaşlarımı belirginleştirip zaten kaşlarıma yakın olan gözlerimi düşük gösteriyor. Siyah farlar da malesef kaşlarımı belirginleştiyor, bakışlarımı keskin yapıyor ancak iyi anlamda değil. Yüzümde benimle uyumlu olmayan bir şeyler olduğunu fark edebiliyorsunuz. Deneye deneye ve gözlem yapa yapa bana en çok yakışan renklerin çok koyu kahverengiler olduğunu fark ettim. Siyah olmadığı sürece ne kadar koyu olursa yüzümle o kadar uyumlu oluyor. Örneğin sephora roasted chestnuts rengi çok koyu nötr bir kahve (temptaliada sıcak tonlu olduğu yazıyor malesef doğru değil) ve şu ana kadar bana en çok yakışan renk. Yine kaşlarım yüzünden içinde kızllık bulunduran koyu kahveleri de kullanmıyorum. inglot 305 numara içinde kızıllık bulundurmayan koyu bir çikolata kahve. Kullanabildiğim en sıcak renk bu. Bu farı bulana kadar kaç swatch incelediğimi size anlatamam. Kendimi tanımak ve kendime yakışan farları keşfetmek benim için çok zorlu bir süreçti, hala da keşfetmeye devam ediyorum. Ama bir kere ipin ucunu yakalayıp bir şeyleri fark etmeye başladığınız zaman makyajınızda devrim niteliğinde oluyor. Oynayabilecek olduğum alan şu anda oldukça kısıtlı görünüyor o yüzden yeni amacım sevdiğim diğer renkleri göz makyajıma nasıl dahil edebileceğimi bulmak.  Bu girdiyi uzun uzun yazdım çünkü tüm süslüleri kendi renklerini bulmaya teşvik etmek istiyorum. Cilt alt tonuyla uyumlu olmayan renkleri kullanan çok fazla kadın var. Yanlış anlaşılmak istemiyorum tabi ki isteyen istediği her rengi kullanabilir ama kendini tanıyıp kendi renklerini bulmak oldukça eğlenceli ve tatmin edici bir tecrübe. Her kadına tavsiye ediyorum :)

  4 aralık 2020 16:27

  2. sıcak alttonlu sapsarı bir tenim var saçlarım açık kahve kaşlarım da saçlarımla aynı renk göz kaş aram da açık rahat far sürülüyor ama eyeliner biraz zorluyor uzunu gitmiyor

  bu bilgilerden sonra gelelim asıl konuya ben kendime sıcak kahve,turuncu,sarı ve neon pembeleri hiiç yakıştırmıyorum.kızıl,soğuk veya sıcak mor,soğuk kahveler,lila ve pembe alttonlu renklerinin çok iyi durduğunu düşünüyorum.

  mavi ve yeşil renklerini hiç sürmedim gözüme onları bilemeyeceğim ancak yakında yeni paletim gelince güncelleme yaparım

  bir de sıcak kahve,sarı ve turuncu bana hiç gitmezken kızılların neden iyi durduğu aklımı kurcalayan bir soru aynı şekilde sapsarı bir buğday oluşuma rağmen soğuk renklerin yakışması da öyle fikri olup da beni aydınlatmak isteyen olursa beklerim

  4 aralık 2020 16:56

  3. Koyu renk saçlı, gözlüyüm. Cilt alt tonu teorisine göre, cilt alt tonum nötr. Ama ben kendime, warm alt tonuna uygun renkleri yakıştırıyorum genelde(gizlinot: Yeni öğrendiğim bir ton da olive. Damar rengini göz ardı edersem, Sanırım benim asıl tonum o. ). Açık buğdayım. Yazın altın sarısı ve mocha rengi olan farları baya yakıştırıyorum kendime. Kışın ise, yine mocha tonları yakışıyor. ama altın sarısı yerine somon rengi farlar daha güzel duruyor. 

  4 aralık 2020 20:25


  4. Simli olmayan Sedefli ten rengi far göz kapağımı dolayısıyla da yüzümü aydınlık gösterdiği için kendime yakıştırıyorum. Kahverengi gözlerime en çok yakıştırdığım diğer renk ise soğuk tonlu kahverengiler. Örneğin Wet n wild walking on eggshells paletindeki sedefli kahverengi.

  4 aralık 2020 20:36 4 aralık 2020 20:37

  5. en çok yakışan renkler açık haki yeşil, hardal, altın sarısı, zeytin yeşili ve soğuk gri, lacivert. bunları tek başına kullandığımda yakışıyor ama diğer renkler için (pembe, kahverengi, mor vs.) mutlaka birkaç renkle beraber kullanmam gerekiyor aksi takdirde üzgün ve yorgun görünüm veriyorlar bana. 

  5 aralık 2020 12:21

  6. bugday tenli ve kizil sacliyim. genelde gunluk turuncu/bakirlar, kirmizi/bordo ve sicak kahve tonlarini kullaniyorum. eger kizil yada bakirsaniz bu tonlar cok guzel gidiyo bence. gece cikicaksam da siyah smokey eye takiliyorum genelde.

  5 aralık 2020 14:26

  7. Sıcak ya da soğuk fark etmeksizin kahvenin her tonu, mürdüm, bakır tonları.

  5 aralık 2020 14:30


  8. yasim 30'u devirince koyu renkleri daha cok kullanır ve sever oldum. soguk alt tonlu koyu kahveler, fümeler falan baya hoşuma gidiyor ve kendime yakistiriyorum. eskiden olsa turlu turlu rengarenk farları sürerdim ama şimdi sicak kahveler bile sanki aşırı geliyor. ya da ben seri depresyondayım :(

  5 aralık 2020 14:34

  9. Pembe nin her tonu ve sıcak kahveler. 

  Özellikle böyle sedefli gül kurusu tonlarını çok yakıştırıyorum kendime. 

  Bir de renkli makyaj sevdiğimden lila. Göz de çok tatlı duruyor bence.

  5 aralık 2020 19:15

  10. Soğuk cilt alt tonum olduğu için mor mürdüm tonları, griler, soğuk kahveler ve siyah favorim. Kızıllık içeren bakırımsı sıcak renklerden mercan şeftali tonlarından uzak durmaya çalışıyorum.

  5 aralık 2020 19:31