girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (31)
  • medya (28)

31. ınstagramda şu aralar baya meşhur (gizlinot: nasıl sayfaları takip ediyorsam hep görüyorum o açıdan meşhur dkfndm) olan Avşar soda şişesini süsleyerek tuvaletimize oda kokusu yaptım, uğraşması çok keyifliydi

ilgili medya:
1
27 eylül 11:36

30. Zihin açan bir proje ile geldim, tam olarak kendin yap projesi sayılmasa da, soğuk havaların kendini gösterdiği şu günlerde elbise+opak çorap kombini yapanlara fikir olsun.

Elbisenin altına opak çorap giydiğimizde elbise yer çekimine meydan okurcasına yukarı çıkar ya hani, işte başıma bu geldi benim de bu sabah. Elim eteğimde gezmekten nefret ettiğim için de elbisenin iç kısmına, bacaklarımın tam hizasına uzunlamasına koli bandı yapıştırdım ve rahatladım. Hem elbisenin içinden belli olmuyor, hem de etek artık yukarı çıkmıyor. Ohhhhhhh...

27 eylül 11:13

29. ben diy projelerinin evde kalabalık yapan süslerdense fonksiyonel olanlarını seviyorum.ortaya cıkan sey bi işime yaramayacaksa yapmaya da cok yanasmıyorum acıkcası.

gecen hafta boyunca teyzemlerdeydim.teyzem çat pat dikiş makinası kullanmayı biliyor.bir hafta içinde teyzeme üç tane elbise, iki tane de bohem tarz pijamalı takım diktirdim.kalıbını göz kararı cıkarttik.o dikti ben de ufak tefek el işlerini yaptım.düğmesiyle kumasıyla her seyiyle bir elbise 16 tl ye denk geldi.kalan kumasları aldım eve geldim kendi dikiş makinemle minik cüzdanlar diktim.kalanlarla da minik lavanta keseleri dikmeyi düşünüyorum dolap kokusu niyetine

sıradaki projem de hasır çanta yapımı.zaten alacaktım.internette bir dünya yapılıs videosu var.hasır ipini bulablirsem eğer bittiğinde atarım fikir olması acısından.yapmıs suslulere de bir mesaj kadar yakınım :)

onun dısında kıs geldiğinde örgüden şal örmek.örgü örmek baslı basına bir antidepresan zaten üstelik kalın ip ve kalın(gizlinot: 9numara) şişlerle yaparsanız iki günde cok güzel atkılar örebilirsiniz.atkı zaten dumduz ör gitsin.ben arada bir şaşırıyorum ters örüyorum o da model gibi oluyor takılmıyorum hiç.tabi el becerilerinize göreç ok daha güze şeyler çıkartabilirsiniz.ben yengeme yün kaban ördürmüştüm mesela yıllardır tas gibi,her gören soruyor nereden diye.üstelik 60-70 liraya geliyor.

bu baslığı cok sevdim en kısa zamanda pinterest hesabımı aktif hale getirip burayı da bol bol gücellemek istiyorum.hadi bakalım

6 ağustos 21:18


28. birkaç gündür akıştan gitmeyen pringles başlığı etkisiyle aldığım pringlesların kutularını (gizlinot: küçüklüğümden gelen kutu zaafımdan ötürü) değerlendirmek istedim. yüncüden 5 liraya hasır ip yumağı aldım ve kutuları ortadan kestim, dışını komple tutkalladım, hasır ipi de düzenli ve sıkı bir şekilde kutuya sardım. bir kutuyu ikiye bölünce birinin altı boş kalıyor, onlar için de kutunun kapağını kullandım, kapağı ileride yapıştırabilirim.

eğer fırçalarınız, kalemleriniz vs. için bir kutuya ihtiyacınız varsa oldukça şık görüneceğini düşünüyorum. sadece biraz zaman alıyor ve omzunuz tutulabiliyor :) yine de çöpe gidecek bir şeyi bir amaç için kullanmak iyi hissettiriyor, umarım hoşunuza gider ve size fikir verir :)

edit: hasır ipin saçaklarını saç spreyiyle biraz da olsa sabitleyebilirsiniz.

ilgili medya:
1
14 temmuz 23:01 14 temmuz 23:05

27. İlk proje bebek odası süsü.

Bu ahşap tablayı hobi malzemeleri satan bir yerden çıkarttırdım. Damlaları da o şekilde. Daha sonra istediğim renklere boyadım. Simli olan kısım ise tablanın arkasına simli el işi kağıtlarından yapıştırdım ve o şekilde sabitledim.

Ben çok beğendim. Kapı süsü oda süsü her şekilde kullanılabilir.

İkincisi ise eski bir abajur. Rengi kahverengiydi ve diğer eşi kirildiği için bu da kullanılmıyordu. Bunu da tekrar elden geçirdim cadence gri boyayla boyadım ve bilgisayardan çıkarttığım bulut ve yıldız şekillerinin içini keserek bez kısma yapıştırıp boyadım.

Böyle böyle bebek odası tamamlanıyor. <3

ilgili medya:
2
16 mayıs 18:10

26. İsteme gününde gelen çiçeğim canlıydı. Pinterest te bu tarz şeyleri görüyordum hep. Ben de gittim ikea dan bu ribba çerçeveyi alıp sağlam çıkartabildiğim güllerimi ve gysoları çerçevenin içine yerleştirdim. Umarım uzun süre bu şekilde saklayabilirim.

ilgili medya:
1
16 mayıs 18:05

25. Genelde bloggerlarda filan gördüğümüz renkli iplerle süslenmiş şarj ve kulaklık kabloları var ya, ondan yaptım kendime. Youtube’da Kablo süsleme, şarj/kulaklık kablosu süsleme vs yazdığınızda zibilyon tane video çıkıyor bu konuda. Boncuklarla, lastiklerle yapanlar var ama ben o kadar uğraşamam diyip örgü için alıp da kullanmadığım ince, renkli geçişli tatlış bir iple yaptım. O kadar basit ki, bildiğiniz düğüm atıyorsunuz.

ilgili medya:
1
10 mart 19:10


24. hobi olarak kendi hayatımı sabote ediyorum. dışarıda başkası yapacağına ben kendim hallediyorum.

womaninamartiniglass ile diy.

21 aralık 2017 03:42

23. Tam olarak diy sayılır mı emin değilim ama geçen sene babamın işyerinden getirdiği defterleri kendi zevkime göre fotoğraf-resim çıktılarıyla kaplamıştım. Baya bir Zamanımı almıştı ama çok güzel defterler olmuştu :) birkaç resim koyup örnekleyeceğim. 

ilgili medya:
4
20 aralık 2017 14:13

22. Annem hep şifonyerindeki eşyalar çok fazla ve dağınık duruyor derdi. Ayakkabı kutusunun etrafını sevdiğim bir kumaşla kapladım içine de hepsini koydum. Annem mutlu ben mutlu:d

Rujlarım, fırçalarım, kalemlerim vb çok dağınıktı. Ben de kendimce düzenleyici yaptım birkaç tane. 

Bir de telefonları şarja takınca koyacak yer bulamazsak diye yapılan aparatlardan diktim. 

Diy yapmayı gerçekten çok seviyorum :d

ilgili medya:
2
15 aralık 2017 14:33