yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (32)
  • medya (29)

  32. manikür pedikür peelingi yada vücut peelingine para vermiyorum şeker ve zeytinyağını kapaklı bir kapta istediğim oranda karıştırıp uzun süre kullanıyorum

  vücut bakım yağına da para vermiyorum sevdiğim bir yağa, zeytinyağı ya da badem olabilir yine sevdiğim bir esansiyel yağ ekliyorum %100 doğal, güzel kokulu ve ucuz bir vücut bakım yağı elde ediyorum

  16 mart 00:14

  31. internette minimal çizim fikirleri aratıp onlara bakarak çizmeyi çok seviyorum. zaten çok daha ayrıntılı çizimlere yeteneğim pek el vermiyor. :D yine bugün beğendiğim şeyleri yazıp çizerken birden aklıma bunları duvara asmak geldi. çerçeve almak istemedim çünkü çivi vs. işlerine girmek istemiyorum. bu yüzden de kenarlarını hafiften boyasam nasıl olur diye düşündüm. sonuç da hoşuma gitti. duvarın bir kısmını böyle kullanmak istiyorum, biraz daha çizim/yazı ekleyerek. elbette çerçeve alıp içine resimlern çıktısını koymak kadar hoş değil ama yine de belki fikir olur.

  ilgili medya:
  2
  17 ocak 19:56

  30. En yakın arkadaşlarımdan birine doğum günü hediyesi olarak harry potter asası yaptım. daha doğrusu harry potter asası diye yola çıktım özgün bir tasarım oluştu. Umarım beğenir. Yaptığımdan beri evde sürekli sersemleet diye dolaşıyorum.  

   Link vermeyi beceremedim ama resmini medyaya yükledim.

  ilgili medya:
  1
  18 aralık 2018 23:59


  29. İnternetten slikon kalıp, koku ve kokulu taş tozu aldım. İki ölçek toza bir ölçek su karıştırdım, istediğim kokudan bir damla sonra karıştırıp kalıba döküp 5-10 dakika beklettim. Jüt ip vardı zaten gardroba asmak için böyle bağladım :) arkadaşlarıma anneme hediye edicem. 

  Kabarcık olmaması için sprey şişesiyle üzerine su fışkırtabilirsiniz. Magnet almıştım ama slikon tutmadığı için o şekilde kullanılamıyor. Bir de ince detayları varsa hafif kalıbın üstünden taşsın yoksa sonra kırılabiliyor oradan çıkartmamaya çalışın. 

  Kalıpları sabun içinde kullanabilirsiniz, youtube'da videolar izlerken çikolata/buz kalıplarıyla bile yapılıyordu önemli olan silikon olması.

  Karışımı plastik kaşık ve bardak/kap ile yapın çünkü sonradan taşlaşıyor ve kazımanız gerekebilir.

  6 kasım 2018 22:21

  28. İkea’nın shhh isimli bir tablosu var bilen bilir, yıllaaaardır duvarda öylece duruyordu ve artık sıkılmaya başladım e tablo bu atsan atılmaz ne yapsam diye düşünürken bir gün aldım fırçaları boyaları önce birkaç kat beyaza boyadım daha sonra pinterest’ten görüp kendimce kişiselleştirdiğim bir resmi çizmeye başladım. Amatörce çizilmiş olsa da kendi elimden çıkan bir şeyi duvara asma fikri çok heyecanlandırıyor!

  2 kasım 2018 17:14

  27. ınstagramda şu aralar baya meşhur (gizlinot: nasıl sayfaları takip ediyorsam hep görüyorum o açıdan meşhur dkfndm) olan Avşar soda şişesini süsleyerek tuvaletimize oda kokusu yaptım, uğraşması çok keyifliydi

  ilgili medya:
  1
  27 eylül 2018 11:36

  26. Zihin açan bir proje ile geldim, tam olarak kendin yap projesi sayılmasa da, soğuk havaların kendini gösterdiği şu günlerde elbise+opak çorap kombini yapanlara fikir olsun.

  Elbisenin altına opak çorap giydiğimizde elbise yer çekimine meydan okurcasına yukarı çıkar ya hani, işte başıma bu geldi benim de bu sabah. Elim eteğimde gezmekten nefret ettiğim için de elbisenin iç kısmına, bacaklarımın tam hizasına uzunlamasına koli bandı yapıştırdım ve rahatladım. Hem elbisenin içinden belli olmuyor, hem de etek artık yukarı çıkmıyor. Ohhhhhhh...

  27 eylül 2018 11:13


  25. birkaç gündür akıştan gitmeyen pringles başlığı etkisiyle aldığım pringlesların kutularını (gizlinot: küçüklüğümden gelen kutu zaafımdan ötürü) değerlendirmek istedim. yüncüden 5 liraya hasır ip yumağı aldım ve kutuları ortadan kestim, dışını komple tutkalladım, hasır ipi de düzenli ve sıkı bir şekilde kutuya sardım. bir kutuyu ikiye bölünce birinin altı boş kalıyor, onlar için de kutunun kapağını kullandım, kapağı ileride yapıştırabilirim.

  eğer fırçalarınız, kalemleriniz vs. için bir kutuya ihtiyacınız varsa oldukça şık görüneceğini düşünüyorum. sadece biraz zaman alıyor ve omzunuz tutulabiliyor :) yine de çöpe gidecek bir şeyi bir amaç için kullanmak iyi hissettiriyor, umarım hoşunuza gider ve size fikir verir :)

  edit: hasır ipin saçaklarını saç spreyiyle biraz da olsa sabitleyebilirsiniz.

  ilgili medya:
  1
  14 temmuz 2018 23:01 14 temmuz 2018 23:05

  24. İlk proje bebek odası süsü.

  Bu ahşap tablayı hobi malzemeleri satan bir yerden çıkarttırdım. Damlaları da o şekilde. Daha sonra istediğim renklere boyadım. Simli olan kısım ise tablanın arkasına simli el işi kağıtlarından yapıştırdım ve o şekilde sabitledim.

  Ben çok beğendim. Kapı süsü oda süsü her şekilde kullanılabilir.

  İkincisi ise eski bir abajur. Rengi kahverengiydi ve diğer eşi kirildiği için bu da kullanılmıyordu. Bunu da tekrar elden geçirdim cadence gri boyayla boyadım ve bilgisayardan çıkarttığım bulut ve yıldız şekillerinin içini keserek bez kısma yapıştırıp boyadım.

  Böyle böyle bebek odası tamamlanıyor. <3

  ilgili medya:
  2
  16 mayıs 2018 18:10

  23. İsteme gününde gelen çiçeğim canlıydı. Pinterest te bu tarz şeyleri görüyordum hep. Ben de gittim ikea dan bu ribba çerçeveyi alıp sağlam çıkartabildiğim güllerimi ve gysoları çerçevenin içine yerleştirdim. Umarım uzun süre bu şekilde saklayabilirim.

  ilgili medya:
  1
  16 mayıs 2018 18:05