yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (130)
  • medya (0)

  130. Tahsin Yücel-Gökdelen. Özellikle hukukla ilgisi olan yakından takip edenlere önerimdir. Hukukun özelleştirilmesiyle ilgili bir distoptopik roman.

  Marcel Proust- Kayıp Zamanın İzinde serisi. Biraz uzun bir seri, 7 kitaptan oluşuyor. Okuması zor ancak edebi hazzı muhteşem olan bir seri. 

  Gombrich- Sanatın Öyküsü.  Benim gibi sanata meraklı ancak pek bilgisi olmayanlar için bir başucu kitabı. Tamamen öğrenmek, biraz olsun sanatı ve sanatçıları anlayabilmek için araştırıp öneriler üzerine aldım. 

  Ursula Le Guin- Yerdeniz serisi. Fantastik edebiyatın başyapıtlarından. Yüzüklerin efendisi, Harry Potter seviyorsanız bu seriye bir şans vermelisiniz.

  18 ekim 04:39

  129. Ahmet Hamdi Tanpınar - Huzur

  Hasan Ali Toptaş - Gölgesizler

  Orhan Pamuk - Kara Kitap

  Oğuz Atay - Tutunamayanlar

  Bu yazarlar kitaplarında gerçek bir dünya yaratıyorlar. Ben karakterleri tanımak ve neyi neden yaptıklarını anlamak istiyorum. Evet, bu karakter bunu gerçekten yapar ve ben bunu yapmasına şaşırmam demek istiyorum. Sanırım biraz da kasvet seviyorum.

  Yukarıda bahsettiğim kitaplar popüler tabii ki. Hemen hemen herkesin dilinde olan kitaplar biliyorum. Ben de bu yüzden okudum ne yalan söyleyeyim ama öylesine popüler olmadıklarından emin olabilirsiniz.

  Ayrıca çerezlik kitaplar değildir. Hepsini de ilk başladığımda okuyamamıştım, oo tamam daha benim için zamanı değil deyip kenara koymuş ve hazır olduğumda okumuştum.

  Kafa dağıtayım diye okumak isteyeceğiniz kitaplar değil de daha çok kafanızı dağıtacak türdenler. (gizlinot: (: )

  17 ekim 15:28 17 ekim 15:30

  128. kesinlikle ve şiddetle koku kitabını öneririm. bakış açım değişti bu kitaptan sonra resmen, tadı hala damağımda, özellikle de kokulara ilginiz varsa mutlaka okumalısınız yoksa da bu kitaptan sonra oluşacaktır muhtelemen. muhteşem sonla biten çok güzel bir kitap.

  17 ekim 15:13


  127. (gbkz: Saatleri Ayarlama Enstitüsü), (gbkz: Ahmet Hamdi Tanpınar).

  17 ekim 13:31

  126. Emma ve içimizdeki şeytan

  Özellikle içimizdeki şeytanı kaç kez okudum bilmiyorum.. ... ben de seni seviyordum... hem nasıl seviyordum...

  17 ekim 13:21

  125. paulo coelho - veronika ölmek istiyor:

   dışarıdan bakıldığında her şeye sahipmiş gibi gözüken bir genç kızın intihara kalkışıp başarısız olmasından sonra yatırıldığı akıl hastanesinde yaşadığı olaylar anlatılıyor. uzun zamandır bir kitabı okurken hic sıkılmadım..

  28 ağustos 02:05

  124. Beden Kayıt Tutar, Van Der Kolk, Yürümenin Felsefesi Frederic Gros, Hikaye, Robert Mckee

  28 ağustos 01:22


  123. Karantina döneminden bu yana okuduğum kitaplardan birkaç tavsiyede bulunayım;

  1.Zor bir ailede büyümek-Susan Forward: bence herkesin okuması gereken bir kitap . Türkiye'de pek çok toksik ebeveyn bulunduğu için bunun karşısında kendini iyileştirmek için sebeplerini bilmek ,en azından neyin nasıl olduğunu anlamak için altını çize çize okumak lazım .

  2. Aşık olmak - Ayala malach pines: " ben neden böyle toksik insanları kendime çekiyorum?"sorusuna bir noktada cevap bulunuyor.Aşk nedir ? Kimlere niye aşık oluruz? Bu soruları psikoloji ışığında açıklayan güzel bir kitap

  3.Kızıl darı tarlaları-mo yan: Çin'in Nobel ödüllü yazarı shandong ailesinden üç kuşağın hikayesini çin japon savaşı ,komünist devrim,kültür devrimi gibi çin tarihindeki önemli olaylar içerisinde tarihsel bir anlatımla kara mizah eşliğinde anlatıyor . Ben biraz Orhan Pamuk'un anlatımını mo yan' a benzettim açıkçası .

  4. İnsanın anlam arayışı - Victor e.frankl: psikiyatr yazarın kurucusu olduğu logoterapinin ilkelerini toplama kampında yaşadığı deneyimler eşliğinde anlatıyor.Toplama kampı tasviri aslında dünyayı büyük bir hapishane olarak gösteren bir metafor.Varoluşun çetin koşullar içerisindeki anlamını kavrayabilmek için güzel bir kitap.

  28 ağustos 00:12

  122. Bu sene okuduğum kitaplar arasında okumaktan en zevk aldığım kitaplar

  Nermin yıldırım - dokunmadan

  Nermin yıldırım - rüyalar anlatılmaz

  Esra Ezmeci - düştüğünde kalkarsan hayat güzeldir

  Sezgin kaymaz - uzun harmanlarda bir davetsiz misafir

  Alper Canıgüz- Kan ve gül bir kara dejavu

  Zülfü livaneli - engereğin gözü

  Berrak yurdakul -Ev yapımı bir paraşüt

  28 temmuz 14:19

  121. Deborah harkness- ruhlar üçlemesi serisi

  1) cadıların keşfi

  2) gecenin gölgesi

  3) hayat kitabı

  8 mayıs 06:41