yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (131)
  • medya (0)

  131. Eğer okumadılarsa tüm süslülere monte cristo kontu'nun iki ciltlik çevirisini önereceğim. Kalın kitaplardan korkan birisi olarak her gün işten koşa koşa gelmemi sağlayan kitap olmuştu

  İkinci önerim ise jojo moyes kitapları, özellikle reading slump muzdaribi iseniz hafif bir şeyler okumak kimseye zarar vermez

  14 ocak 20:09 14 ocak 20:11

  130. 2021 yılı içerisinde okuduğum ve en sevdiğim kitapları yazmak istiyorum.

  Gece yarısı kütüphanesi- Matt haig --> son dönemlerdeki popüler kitaplardan. çok severek okudum. Okurken bende sürekli hayatımdaki dönüm noktalarımı düşündüm. Çok satan kitapları seviyorsanız şans verebilirsiniz.

  Dune - Frank Herbert -->Filmi çıkmadan önce okumak istiyordum ama sürekli sayfa sayısı ve konusu kaynaklı okumaktan çekiniyordum. Herkes tarafından bu kadar sevilen bir seriyi sevmezsem diye. Ama okudum çok sevdim hatta ikinci kitabı da okudum onu da çok sevdim. benim gibi çekinceleri olanlar varsa korkmasın okusun.

  Kayıp tanrılar ülkesi- Ahmet Ümit severler buraya. Ahmet Ümit'in en sevdiğim romanları arasına girdi. Mitoloji, polisiye ikisi bir arada. hiç sıkılmadan hızlıca okunacak bir roman daha.

  Ev-Nermin Yıldırım --> Nermin Yıldırım'ın da dilini, kelimelerle oynayışını çok seviyorum. Modern Türk edebiyatı seviyorsanız bakabilirsiniz.

  Bozkırda Altmışaltı ve Ah mercimeğim- Mustafa Çiftçi'den okuduğum iki güzel hikaye kitabı. Bu sene okuduğum en güzel öykü kitaplarıydı. Normalde öykü sevmem ama iyi ki okumuşum dediğim çok sıcak ve gerçekçi bulduğum öyküler vardı.

  Var mısın? Güçlü bir yaşam için öneriler - Doğan Cüceloğlu

  Çok kolay okunan röportaj tadında bir kitap. Kitapta kendisi ile anlattığı hikayelerin çoğuna aşinaydım. ama yine de çok severek okudum.

  Gelelim psikolojik gerilim kitaplarına :)

  Oyunbaz- Wulf Dorn bu kitabı elime aldığımda da çok seveceğimden emindim ve çok sevdim. Sonu süprizli ve çok akıcı kitapları seviyorsanız kesinlikle okumalısınız.

  Terapi - Sebastian Fitzek - yine sonu süprizli ve asla tahmin edemediğim bir roman. Bu da çok sürükleyiciydi.

  14 ocak 16:24

  129. Kalın , uzun bir romana başlama arefesinde çok keyifle okunan mahir ünsal eriş kitaplarından: sarıyaz ve karayarısı ' nı tavsiye ederim. İkisi de çok çok güzel öyküler içeriyor. 

  1 aralık 2020 23:45


  128. Kitap okumayı seven her insan gibi yazabileceğim çok fazla isim var. Virüs hayatımıza girdiğinden beri okuduğum kitaplardan aklıma gelenleri sıralayacağım.

  Hiçlikten Gelen Kız üçlemesi. Upuzun ve kapkalın bu kitaplar distopik ve post-apokaliptik kitapları seven kimseyi sıkmayacaktır, özellikle evden çıkma şansınız yoksa.

  Mina Urgan'dan Bir Dinozorun Gezileri ve Bir Dinozorun Hayatı. Rahmetli Mina Urgan tapılası bir edebiyatçımız, öyle çok şey görmüş, o kadar özgür ve kendi bildiği gibi yaşamış ki kitaplarını her okuduğumda kalbim mutlu mutlu sızlar. Küçükken Atatürk ile de dans etmiştir kendisi.

  Kürşat Başar'dan Aşkı Bulmanın ve Korumanın Yolları. Tek bir karakter etrafında tanıyıp sonra kendi hikayelerine daldığımız insanları inanılmaz bir üslupla anlatan, yazın gün batımında renklere bakarken ya da sonbaharın kokusunu ilk aldığınız an hissettiğiniz melankoliyi hissettiren bir kitap.

  Alain de Botton'dan Aşk Dersleri ve Aşk Üzerine. De botton ilişkiler ve sevmek üzerine yaptığı tam hedeften vuran gözlemleri kendi yarattığı kişilerin hikayeleri üzerinden anlattığından "aa oo bunun altını da çizmeliyim" dedirten kitaplardan.

  Maeve Binchy - Hayatın Ta Kendisi Lokantası

  On beş yıl kadar önce pek popüler olan yazarın İtalyanca Aşk Başkadır eserinin devamı şeklinde düşünülebilecek ve şahsen en sevdiğim kitabı, mutlu olmak için okuyabileceğiniz bir kitap. ella adında bir kız ve etrafında gelişen olayları çok hafif ve tatlı bir dille anlatıyor.

  Niccolò Ammaniti - Anna

  Bir dünya düşünün, yetişkinliğe erişmiş tüm insanlar bir virüs yüzünden hastalanıp ölüyor. annesi ölmeden önce anna ve kardeşine ne yapmaları gerektiğini anlatan notlar bırakıyor, biz de anna ve diğer çocukların Sicilya'da geçen hikayesini okuyoruz. Corona zamanında kulağa sevimsiz gelebilir ama öyle değil, daha çok halinize şükrettiriyor.

  Adrian Barnes'tan Uyuyamayanlar.

  Bir gün insanlar yataklarına giriyor ve uyuyamıyorlar. Bir daha asla. Uyumamak insanı ilk olarak delirten, birkaç hafta geçerse öldüren bir şey ve biz bu süreci takip ediyoruz, arada uyuyabilen tek tük insanlar ve küçük çocuklar var, ana karakterimiz de bir uyuyan ve deliren insanlar arasında kalakalıyor. Çok etkileyici bir kitap.

  Umarım girdimi okur ve bu kitaplardan okumayı kafanızda değerlendirirsiniz, öyle bir şey olursa lütfen bana yazın.

  1 aralık 2020 22:51

  127. proje 2417, yükseliş 2417 ve çıkmasını dört gözle beklediğim devrim 2417 demeye geldim, bilim kurgu sevenlerin yüzde yüz okuması gereken kitaplar. üstelik türk bir yazar tarafından yazılmış bir bilim kurgu serisi. asla pişman olmazsınız.

  1 aralık 2020 22:47

  126. Tarçın kokulu kız

  1 aralık 2020 21:01

  125. Zülfü Livaneli Huzursuzluk

  Beni derinden etkileyen bir kitaptı. Mardin'e merak saldım bu kitap sayesinde, çok güzel betimlemisti her yeri.

  1 aralık 2020 19:28


  124. Nietzsche Ağladığında- Irvin D. Yalom

  Martin Eden- Jack London

  Özellikle bu iki kitabın genç yaşlarda, hayata atılmadan önce mutlaka okunması gerektiğini düşünüyorum.

  1 aralık 2020 15:53

  123. Aklıma geldikçe giriyorum.

  Hakan günday - AZ

  1 aralık 2020 15:18

  122. Zülfü livaneli - konstantiniyye oteli

  Zülfü livaneli - serenad

  Aziz nesin - yeşil renkli namus gazı

  1 aralık 2020 14:46