yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (45)
  • medya (3)

  45. inanılmaz bir yorgunluk hali, halsizlik şikayetlerimden dolayı bugün solgar vm 2000 kullanmaya başladım. 30'lu olanından aldım ve tam bir ay sonra burayı güncelleyeceğim. içerisinde her şeyden azar azar var gibi, o sebepten vücudumda bir fazlalık yaratmayağını umut ediyorum. bakalım...

  (link: https://solgar.com.tr/urun/vm-2000/1186 içerik listesi)

  12 nisan 17:44 12 nisan 18:02

  44. bu aralar c vitamini ve çinko içeren sambucol ve altapharma immun aktiv kullanıyorum. ikisi de suda eriyen tabletler.

  yalnız her şeyin fazlasının zarar olduğunu unutmamak gerekiyor, geçen gün bir yazı okumuştum A ve D vitamini gibi bazı vitaminler fazla alındığında vücutta çeşitli problemler ortaya çıkıyormuş, o nedenle uzun süreli kullanımda eczacılarla konuşmakta fayda var diye düşünüyorum.

  8 nisan 00:00

  43. imunex plus ve dvit d vitamini. 

  7 nisan 23:04


  42. Venatura omega 3

  Venatura ester c vitamini

  Osende b12 ce metil folat

  Venatura q10 kullanıyorum.

  Ne kadar sağlıklı beslenirsek beslenelim 30 yıl önce ilaçsız hormonsuz yetiştirilen bir elmanın besin değeri günümüzde gdo, ilaç, bilimum hormonla yetiştirilen bir elmanın besin değeriyle aynı değil ve bu yüzden tam anlamıyla besinlerden yararlanmamız münkün değil. 

  7 nisan 22:20

  41. ocean plus 1200 mg balık yağı.

  kafama göre takviye kullanmak hoşuma gitmese de dikkat dağınıklığı, yorgunluk. saç dökülmesi vs. sorunlarım vardı. aile hekimim kan tahlili yapmayı reddedince düşünüp taşındım ve yıllardır balık yemediğim aklıma geldi. çok yararlı ama maalesef balıktan tiksiniyorum. değil yemek, markette balık reyonunun önünden geçerken bile kafamı çevirmek zorunda kalıyorum. evet, denize de girmiyorum sırf bu yüzden. her neyse, "en kötü bir zararını görürsem bırakırım" diyerek balık yağı aldım ve şikayetlerim gerçekten de büyük ölçüde azaldı. kutusunda yetişkinler için her gün iki doz diyor ama ben tek doz alıyorum çünkü pahalı bu meret. ben eczaneden alıyorum. internette neredeyse yarı fiyatına bulunuyor ama güvenip de alamıyorum açıkçası. her ne kadar şişesi jelatinli olsa da nakliye koşullarına güvenemiyorum. çok sıcak ya da soğuk ortamlarda bekletilmiş olabilir vs. o yüzden şimdilik bu şekil devam.

  7 nisan 14:47

  40. B-glukan ve 1000mg c vitamini. Bunları normal beslenme ile almama imkan yok o yüzden takviye olarak alıyorum.

  7 nisan 14:29

  39. vücudumda eksiliği olmayan bir şeyin takviyesini almayı doğru bulmuyorum. doktor yoğunluğu olan bir aileden geldiğim için soru sorabileceğim ya da danışabileceğim pek çok kişi var. hepsi bu konuda hemfikir. o yüzden düzenli olarak tahlillerimi yaptırır, sonuçlarına göre karar veririz. şu an d vitamini ve b12 eksikliğim olduğu için onların takviyesini alıyorum. her gün 15 damla devit-3 ve her ay b12 iğnesi vuruluyorum. özellikle bu coronadan sonra tüm arkadaşlarım çıldırmış gibi vitaminlere ya da çeşitli takviyelere yöneliyor. aslında herhangi bir sağlık problemimiz yoksa düzenli ve sağlıklı beslenmeyle halledilebilecek bir durum ama o hapı içince psikolojik olarak iyi ve güçlenmiş hissediyoruz heralde.

  7 nisan 14:29


  38. endokrinolog ve kan değerlerimin bana verdiği yetkiye dayanarak D3 vitamini, B12 vitamini, biotin, Gentle Iron gibi her yıl dozajları değişebilen ve veya kür olarak uygulanması gereken desteklerden yararlanıyorum. Bunun yanı sıra dönemsel olarak önerildiği için buraya yazmayacağım farklı takviyler de var. kullanmamanın, bırakmış olmanın kan değerlerimde ve hayat kalitemde bayağı bir düşüş yaşattığını da eklemek isterim. Türkiyedeyken Solgar ürünlerini kullanıyordum. Burada da Holland&Barrett.

  7 nisan 14:27

  37. bu tarz ürünlere şüpheyle yaklaşıyorum neden bilmiyorum. o yüzden her akşam zencefille balı karıştırıp yemekten, her gün meyve tüketmeye dikkat etmekten ve hareketsiz kalmamaya çalışmaktan başka bir şey yapmıyorum.

  7 nisan 11:22

  36. Kullandığım bir takviye yok. Açıkçası çok da faydalı bulmuyorum bu tarz vitamin vb. Şeyleri. 

  Her gün sağlıklı beslenmeye çalışıyorum, bol sebze meyve yiyorum. Ihlamur adaçayı falan içiyorum. Bence böylesi daha sağlıklı. 

  Benim düşüncem şu; tadı ne kadar çirkinse o kadar faydalıdır. O takviyelerden alınan fayda pırasadan kerevizden alınan faydayla kıyaslanır mı yani şimdi?? Sjdjdj

  7 nisan 11:19