girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (73)
  • medya (0)

73. Fotoğraf için: facetune(gizlinot: 60 kuruşa almıştım, 10 katı fiyatı olsa yine alırdım öyle güzel), picsart, vsco

Sosyal medya: instagram, whatsapp, twitter

Ivır zıvır: turkcell hesabım, kentkart mobile, myt material v3 (gizlinot: Önceden google play'de vardı sonradan kaldırıldığı için apk indirmek zorunda kaldım, yaklaşık 3 senedir kullanıyorum çok memnunum, youtube'taki bütün içerikleri hem ses hem video olarak indirebiliyorsunuz, android işletim sistemli telefon kullanan herkese kesinlikle öneririm), yaani (gizlinot: Turkcell'liler bu uygulamayı indirip her ay 20 kere giriş yaptığınızda 1gb internet geliyor), yapı kredi mobil, aliexpress

Şimdi dikkat ettim de baya azmış(gizlinot: Amaan az olsun öz olsun)

15 temmuz 02:20 15 temmuz 02:21

72. Picture this: yürüyüş yaparken gördüğüm ve adını bilmediğim çiçeklerin, ağaçların adını öğrenmemi sağlayan uygulama. Uygulama ingilizce fakat türkçesi bir google uzağınızda.

Doğu mazısı, sofora, doğu çınarı, güneş damlası çiçeği ve daha nicesi... isimlerini öğrendikçe aramızda bir bağ oluşuyor sanki, gelip geçerken selamlaşıyor gibiyiz. :)

15 temmuz 01:44

71. en son eklediğimi yazacağım.

chronomts (gizlinot: windows phone kullanıyorum, lumia 920, evet, halen)

çay demlerken saate bakmaktan gına geldi çünkü. kimi çaylar 1-2 dak, kimi çaylar 3-5 dak, kimi çaylar 8-10 dak demlendiği için gözüm saatte oluyordu. telefonumda bir kronometre uygulaması olmadığı için bulduğum ilk uygulamayı yükledim dün. süre bitişinde alarm ve titreşim var, kafam rahat. başka özellikleri de var, benim için geriye sayma ve alarm önemliydi, beklentimi karşıladı. memnunum.

9 mart 14:52 9 mart 14:53


70. Kendi telefonum android olduğu için onda kullanamıyorum ama kardeşimde iphone var ve ona "tiny piano" diye bi uygulama indirdik yıllar önce, harika bir şey.

Şöyle ki sıradan piano uygulamaları gibi değil. siz herhangi bir yere bastıkça parçalar çalmaya başlıyor yani siz temposunu belirliyorsunuz aslında. Ama melodisini bilmediğiniz bir parçayı çalmak işkence, abuk sabuk şeyler çıkıyor ortaya :d

benim favorilerim comptine dun autre ete ve someone like you, çok kolay çalınıyorlar. Yalnız biz tam sürümünü aldık freede pek şarkı yoktu o zamanlar 5 liraydı şu an ne kadardır bilmiyorum.

1 mart 12:34

69. regl için:takvimim

oyunlar için:fun run 2 ve block puzzle

fotoğraflar için:prisma,huji,picsart,line camera,vsco

diğer karışık uygulamalar:sosyal medya zımbırtıları,vodafone yanımda,okulumun mobil uygulaması,yemeksepeti,kitapyurdu,aerobilet

sözlüklerim:pons,sesli sözlük

1 mart 01:15

68. -zomato: restoranlar kafeler hakkında yorumlar, fotoğraflar var. menüleri de yayınlanıyor fiyatlara bakmak için harika

-yemeksepeti: yurt life..

-ankara ego: otobüsle gidenler için harikalar yaratan sayesinde daha çok uyuyabiliyorum. 

28 şubat 19:50

67. *Pixlr - fotograf editleme programı.

Sade ve kullanması kolay bir uygulama. Yüzlerce filtre (-ki ben kullanmıyorum), çıkartmalar, onlarca farklı karakterle yazı yazambilme ve yazıyı konumlandırabilme. Kesme, döndürme ve teknik detaylarla pynayabilme seçenekleri. Senelerdir kullanıyorum ve herhangi bir muadilini aratmadı.

*Instasize - fotograflarınızı acımasız instagramın kesme biçmelerine karşı korumak istiyorsanız kullanabilirsiniz. 

*Trip Advisor - mekanlara gitmeden önce kullanıcı yorumları ve fotograflarıyla bilgi ve fikir edinmenizi sağlayan, bana göre muadili olmayan uygulama. 

*Tureng - ingilizce / türkçe sözlük. Google translate’e göre hayli kaliteli.

*ımdb - film izlemeden önce fikir sahibi olmak için

*pinterest - şimdiye kadar kullandığım bütün özgün duvar kağıtlarını pinterestten aldım. Eyeliner çekebilmeyi de burdan edindiğim görsellerle öğrendim. Müthiş bir boş zaman uygulaması. İnanılmaz geniş kategoriler.

28 şubat 19:41 28 şubat 19:44


66. Yine süpersonik bir uygulama tavsiyesiyle geldim. Forest isimli uygulama. Ne işe yaradığını da hemen anlatayım, ders çalışırken, ya da iş yerindeyken vs telefonun fazla zamanınızı aldığını düşünüyorsanız indirin derim. 120 dk ile 10 dk arasında zamanı ayarlayıp telefonla iletişiminizi kesiyor. Bende tik haline gelmişti bir ara sosyal medyaya bakmak başka işlerle meşgul olmam gerekirken. bu uygulama arka planda açtığım şeye göre hemen uyarı veriyor. Bunları yaparken de ağaç yetiştiriyor, siz işinize odaklandıkça ormanınız oluyor resmen. Ama dur bir instagrama bakayım dediğinizde bir süre sonra ağacınız ölüyor ve emeğiniz de çöp oluyor. Ben kullandığımdan beri günde ne kadar çalıştım onu gözlemleme açısından güzel oldu. Bir de emin değilim ama 2500 puana ulaşınca sizin adınıza gerçek bir ağaç dikiyorlar(gizlinot: Harika bir fikir. ). Böyle anlatınca reklam yapıyormuş gibi hissettim(gizlinot: Swh ) ama değil ben faydasını gördüm sizin de görmenizi istediğim için tavsiye edeyim dedim.

28 şubat 18:37

65. spotify - en sevdiğim uygulama olabilir, sevdiğim insanların listelerini dinlemek çok hoş.

sleep cycle - uyandırma appi, uyanmak istediğiniz saat aralığını seçiyorsunuz ve uykunun en hafif olduğu zamanda alarmı çalıyor, uyku kalitesi ölçme gibi özellikleri de var

daily Yoga - evde yogaya başlamak istediğim için indirmiştim güzel gibi belirlediğim saatlerde hatırlatma yapıyor ama vakit ayırıp yapamadım henüz

smash hit - toplarla cam kırılan bir oyun aman aman bir numarası yok gergin olduğum zamanlarda son ses oynayıp camları sinirli sinirli kırıp o sesi dinleyerek stres atıyorum.

20 şubat 14:43

64. puhu tv, netflix, spotify,faladdin, fun run 1-2-3 (gizlinot: hastasıyız) , izmir büyükşehir belediyesi'nin appi (gizlinot: inanılmaz kullanışlı. kart bakiyesi, durak ve otobüs/vapur saatleri için) , yazıo kalori sayacı, pepapp, linkedin, türk telekom online işlemler, bundle (gizlinot: en en en sevdiğim mutlaka tavsiye ediyorum) , skyscanner, starbucks, vakıfbank ve aliexpress.

fotoğraf edit: vscocam, huji app, glitche, facetune, afterlight, b612.

oh bitti.

20 şubat 14:39 20 şubat 16:07