girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (18)
  • medya (0)

18. loreal in likit mat rujları, bende 113-invincible sable ( herkese yakışmayabilir giri bej alttonlu bir nude denemeden almayın derim) ve 209-violet parfait (bu ise herkese yakışacak koyu gül kurusudur) renkleri var. ilk başlarda sürüm sıkıntısı yaşarsınız süslüler ama bir kez düzgün sürmeye başladığınızda çıkarmazsanız ertesi gün akşama kadar kalır, dudakta ağırlık ve kalıp hissi yapmıyor, yemek yerken bile doğru düzgün çıkmıyor ve yapısı esnek gün içinde bende dudak çizgilerine dolup çöl görüntüsü oluşturmadı. diğer likit mat rujların yapısıyla ben bir türlü anlaşamadım ama bunlar 3 yıldır favorim. ben renkli kısmı sürdükten sonra bi 30 sn kadar bekleyip üstüne şeffaf kısmı sürüyorum o zaman topaklanma vs yapmıyor. sürmeden önce altta herhangi bir ürün olmadığına dikkat edilmeli.

13 mart 11:40

17. likit mat ruj olarak en sevdiğim markalar: the balm, flormar ve wet n wild.

yapı olarak çok seviyorum. kalıcılıkları ise harika. bu likit mat rujlar ile tanışmam the balm ile oldu. the balm bence çok kaliteli bu açıdan. dudakları orta halli kurutuyor. kalıcılık süper ve bulaşma olmuyor. flormar'ın çıkardığı likit mat rujlar fiyat performans olarak zaten herkesin malumu. ama şu son zamanlar wet n wild'ın megalast liquid catsuit serisinde olan likit rujları ef-sa-ne. çok güzel sabitleniyor, dudakları kurutması orta halli ve kalıcılık süper. indirimde aşırı uygun oluyor fiyatı. bir deneyin derim. tesadüfen alıp çok beğendiğim şu sıralar elimden düşmeyen ruj oldu.

13 mart 00:55

16. Daha bugun girdisini yazmış olduğum :

(link: https://www.suslusozluk.com/golden-rose-soft-matte-creamy-lipcolor?i=750049 golden rose soft matte creamy lipcolor)

12 mart 13:20 12 mart 13:21


15. özellikle yapılarını göz önünde bulundurarak ve türkiye'de bulunur olmalarını kıstas alarak yazdım. unuttuklarım olabilir.

sephora cream lip stain serisinin rujları; 1-23-24-25-26-35 (gizlinot: mor sevenler için nars dominique muadili)

pastel day long kissproof serisi; 9-15-19-29 (gizlinot: nars dominique'e benziyor) - 36 (gizlinot: koyu kırmızı arayışına son) (gizlinot: 38 nosunu henüz denemediğim için yazmadım ama güzel çıkacağına eminim)

the balm meet matte hughes serisi; dedicated, reliable, trustworthy

flormar silk matte serisi; 12 (gizlinot: seriden 2 ruj almıştım diğerini denemedim henüz)

hiç tavsiye etmediklerim ise; mac'in ve sleek'in mat rujlarıdır. elimdeki rujlar arasında yapıları en kötü bunlar çıktı. (gizlinot: mac'ten 8-9 adet, sleek'ten 3 adet likit rujuma dayanarak belirtiyorum)

12 mart 12:46 12 mart 12:50

14. Bende Wet n wild-catsuit, flormar-silk matte, pastel- day long kissproof ve balm- meet matte hughes olmak üzere 4 farklı markanın likit rujları var.

Kendime göre iyiden kötüye sıralayacak olursam;

Balm~Pastel>Flormar>Wet n wild

Balm ve pasteli kalite olarak yakın buluyorum. Flormar ise bu ikiliye oranla daha çok kurutması ve gün içinde bazen parçalanmasından dolayı bi tık altta kalıyor. Onu da sürerken dalgalanması ve dudağımda ağırlık hissi yaratmasıyla son sıraya yerleşen (gizlinot: Ama çok güzel renkleri var, o yüzden hala seviyorum) Wet n wild takip etmekte.

12 mart 00:12 12 mart 00:13

13. Pastelin likit mat rujlarını öneririm.golden rose sevemedim,çok kalın,kalıcılığı çok iyi ama ince yapılı ürünleri daha çok seviyorum.flormar da güzel ancak dudağı çok kurutuyor.ortası pastel bence.renk skalası da oldukça geniş.

11 mart 22:18

12. the balm'ın likit mat rujlarını gözüm kapalı öneririm. bende 3 tane var ve 3ünden de memnunum. hem yapı olarak hem renk olarak gayet iyiler.

11 mart 22:02


11. Çok heves ederek golden rose.dan 2 renk aldım fakat sürerken heyecanlanıyorum hatta stres yapıyorum ve istediğim sonucu alamıyorum asla. Zaten çok çabuk sabitleniyor oluşu da benim için dezavantaj oluyor hepten strese giriyorum düzeltmeye çalışırken kuruduğundan. Dudaklarım şekilli ve kolay ruj sürebiliyorum ama dudak kalbi deniliyor sanırım orayı eşit yapamazsam eğer yada alt dudağımı düzgünce yuvarlak yapamazsam deliriyorum ve siliyorum. Sanırım ben likit ruj kullanamıyorum :(

11 mart 18:30

10. farmasi matte liquid lipstick serisinin 3 ve 4 numaralarını mutlaka denemelisiniz süslüler.

11 mart 18:06

9. Piyasada çok güzel likit mat rujlar var, sephora, maybelline, huda, lime crime ve kat von d benim deneyip beğendiklerim. Yalnız aynı markanın her rengi aynı derece iyi olacak diye bir şey yok, bazı renkler biraz ıskarta olabiliyor.

ben hep likit mat rujların dudağımda içerden dışarı doğru soyularak çıkmasından muzdariptim. Ona şöyle bir çözüm buldum: önce dudağımdaki kuruluğu peeling ile alıp dudağımı nemlendiriyorum ve dudak kalemi uyguluyorum.  Sonra likit ruju çok çok ince olarak uyguluyorum. Hatta biraz kalın sürdüysem hemen orayı parmağımla dağıtıyorum. İncecik sürünce ruj daha kalıcı oluyor ve soyulmuyor. 

11 mart 16:54