girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (393)
  • medya (1)

393. avm'lerde ve diğer kalabalık alanlarda puset terörüne son verilmesini istiyorum.

dün 00:47

392. Youtuberları hem bu kadar sevmeyip hem de dilinden düșürmeyen insanlar gerçekten tuhaflar. Madem bu kadar nefret ediyorsun izleme o zaman, takip etme. Kimin ne yaptığını hiç merak etmedim ve bilmediğim için de eksik hissetmedim. Burada adını bile duymadığım youtuberlar hakkında sayfalarca yazı yazılıyor, büyük çoğunluğu da olumsuz. Gerçekten anlam veremiyorum.

21 temmuz 23:35

391. markaları savunmak gibi bir amacım yok. ancak girdilerde sık sık "x markası 2 ayda fiyat arttırmış artık almayacağım", "y markası o kadar zam yapıyor sonra da indirim yapıyor. ben ne anladım indirimden?!" gibi ifadeleri sık sık görür oldum ve söylemek istiyorum ki bunların markalarla hiçbir ilgisi yok. bu fiyat artışlarının, markaların yurt dışında çok iyi politikaları varken türkiye'de bir anormal olmalarının tek sebebi yaşadığımız yer. dolar her geçen gün artıyor, yabancı yatırımcılar ülkeden koşarak uzaklaşıyor, hükümet her gün ayrı bir şeye ekstra vergi getiriyor. daha geçenlerde amerika'dan gelen kozmetik ürünlerine ekstra %30 vergi haberi vardı. böyle bir ortamda tüm bu markaların varlığını sürdürmesi için en azından iyi bir kar elde etmeleri gerekiyor. bu sebeple markaların suçlanmasını açıkçası pek doğru bulmuyorum. zira bu markalar tüm bu zamları yapmazlarsa bu ülkeden çekileceklerdir. yoksa hepimiz marka başlıklarının altına "tülaay geri döön" tarzında entryler girmek durumunda kalacağız.

21 temmuz 22:12


390. Watsons, flormar vs boykot edip, etmeyenleri "tacizi desteklemek" , "kadın haklarını gözetmemek" gibi şeylerle itham edenler. Nasıl alışveriş yaparsınız inanamıyorum, hiç mi bi şeylerin farkında değilsiniz, hiç mi olayları takip etmiyorsunuz, nasıl vicdanınız el veriyor diyip de mac ten loreal den şunları bunları alıp 'hayvanlara deneyler yapılıp eziyet edilmesine hatta belki acı içinde öldürülmesine' destek verenlere sinir oluyorum. Madem bu kadar çocuğu kadını hayvanı gözetiyorsunuz ve alışveriş yapanlara ^etmediğiniz laf kalmıyor^ o zaman tam yapın çünkü 2 mağazadan alışveriş yapmayınca harika bir hak gözeticisi olmuyorsunuz.

*Tabi ki adabıyla boykotunu yapıp düzgün şekilde dile getiren süslülere hiçbi sözüm yok. O kadarını yapabiliyordur, elinden gelen budur, ileride yapacaktır belki de. En azından başkasına sallamıyordur.

21 temmuz 21:56 dün 00:41

389. Tüm youtuberlardaki kısa saç çılgınlığından, 'uzun ne yaa köylü gibi kısa saç daha modern' 'evet kurutup çıkıyorum hiç uğraşmıyorum valla'lardan daral geldi... 

21 temmuz 21:31

388. ateistim, insanların inançları ve ibadetleri bana boş geliyor ama bu saygı duymuyorum demek değil. kardashianlardan ve nicki minaj'dan iğreniyorum. sürekli memelerini gözüme sokacak şekilde giyinen koca memeli kadınların aslında sarkık memeli olduğunu ve özgüven sorunları yaşadığını düşünüyorum. caddede sokakta bir yerde oturup kafa dinlemeye çalıştığım sırada yanıma gelen yüzsüz velet dilencilerden nefret ediyorum, onları doğurup doğurup sokağa atan beyinsiz annelerinden de. 24 haziran seçimlerinde sırf barajı geçsin diye hdp'ye oy verdim.

21 temmuz 03:42

387. Sosyal medyadan iğreniyorum. İnsanların yaptıklarını herkese böylesine gösterme çabası bile sinir ederken beni bir de kendilerini olmadıkları, benzemedikleri biçimlere sokup tuhaf postlar paylaşmalarına deliriyorum. Instagram facebook kapattım bu yüzden. Sadece yakın arkadaşlarımla snapchat üzerinden haberleşiyorum, twitterdan da gündem takip ediyorum. Sonunda çok mutluyum. Kimseyi yapmacık hallerde görmüyorum ya da sırf toplumda yer edinmek için fotoğraf seçerken bulmuyorum kendimi. 

20 temmuz 20:40


386. okuldan sonra hemen evlenmis insanlara sinir oluyorum. ya acelen ne? hemen instagram acip sirasiyla bi yigin dugun,nisan,ceyiz,ev,bark,koca sonra cocuk gosteriyorlar. cocuk nerden geldi sen daha kendi hayatini yasamadin ki tam anlamiyla. bi durun, baska bisiy gosterin ya degisik bisiyler ilham olun biraz insanlara, birbirimize ilham olalim. birimiz gitsin alaska'da ne yenir onu anlatsin, nebileyim digerimiz bilmem nerde tanistigi japon arkadasini tanitsin bize, biri gitsin gaziantepte nerde guzel fotograf cekilir onu gostersin, biri yemek yapmayi gostersin basit tarifler versin. ne bu ya kafami ceviriyorum gelinlik nisanlik gelinlik nisanlik gelinlik damatlik yine nisanlik yine gelinlik .....

( linc yiyorum haha)

( kizlar sizin linc edilme korkusuyla soyleyemedikleriniz o kadar da sey degilmis. bakin bana ne guzel eksileniyorum )

20 temmuz 20:30 20 temmuz 21:08

385. her şeyi ama her şeyi sorun haline getiren insanları sevemiyorum ve hemen uzaklaşmak istiyorum. resmen kafalarına takacak bir şey bulmak, sorun yaratmak için doğmuşlar. enerji vampirleri.. çözüm arayan ama çözümleri kabul etmeyen; yani asıl işi çözümlememeye çalışmak olan insan ve saatlerce konuştuğun halde (gizlinot: hiç konuşmamış gibi )zaten yapacağını yapacak olan insan da dahil bu gruba.

20 temmuz 15:58

384. teştaş ve beştaş üst üste çok ama çok çirkin duruyor. yani hiç estetik anlayışına sahip olmadan sadece moda olduğu için mi takıyorsunuz bilmiyorum. annelerimiz zamanında ikisi üst üste takılırmış ama o zamanki pırlanta yüzükler zaten çok küçük taşlı annenize sorarsanız anlatır. hele bi de bakıyorum saçlar çok hoş, yüzü çok güzel, kıyafetleri on numara bi kadın o incecik zarif parmaklarına yüzüklerin efendisi gibi üst üste yüzükler takmış...

20 temmuz 08:50 20 temmuz 08:52