girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (566)
  • medya (2)

566. toplu taşımada özellikle metroda, inenlere öncelik vermeyen tüm yolculara inerken çarpıyorum. çarptıysam hiç umrumda değil, kapının ortasına yapışmamayı öğrenmeliler. 2 sn beklesen ölmüyorsun ablacım, bi’ sakin olsan?

24 eylül 09:56

565. Bebek sevmiyorum, sevmem.

Hamile kalan kadınların statü atlamış havasına girmesini sevmem. 

TV izlemem, sevdiğim dizi sayısı çok kısıtlıdır onlar da eski 2-3 yerli ve yabancı dizidir. 

Nutella sevmem. Daha doğrusu sadece waffle içerisinde severim o kadar. Çokokrem nutelladan daha başarılı bence sürmelik veya sek yemelik olarak.

Yeni nesil rapcileri sevmiyorum. Ya da R&B cileri. Drake mrake onlar ve türevleri.

Beyonce ve rihannanın popi bir iki şarkısı hariç şarkılarını sevmem. Seslerine saygım sonsuz, performanslarına da. Bence Britney’in daha fazla güzel şarkısı var beyonce’dan filan.

Mümkünse ikeadan mobilya almak istemem. Kalitesiz, ucuz tasarımlı. Malzeme niteliği yerlerde. Kuzey kültürü naparsın.

Fantayı ağzıma sürmem. Daha doğrusu portakal aromalı hiçbir şeyi sevmem. Öksürük şurubu gibi. Meyvenin kendisini ve suyunu severim ama o kadar.

Halıfleksten iğrenirim. Otel odalarında veya evlerde. Konaklanan bölgelerde yani. Dünyanın en saçma en zararlı şeyi. 

Daha vardır, aklıma gelmiyor ama.

Edit: yeni bir tanesi aklıma geldi fena; kırmızı oje hiç sürmedim hayatımda ve sevmem. Bir de kırmızıdan daha koyu tonlu rujları hiç sevmem. Ucuz gösteriyor bence. Kırmızı oje de bende başka tip çağrışımlar yapıyor. 

Edit 2: Hello linç, here I come. :/

23 eylül 22:03 23 eylül 22:57

564. yolda yürürken bebek arabasını üzerime üzerime süren kadınlardan nefret ediyorum.

23 eylül 21:13


563. Hiç kitap okumayan insanların bununla neden övündüğünü anlayamıyorum.

22 eylül 20:24

562. başarılı insanların çevresinde olmaktan hoşlanmıyorum, daha doğrusu kendimi yetersiz hissettiğim insanlar bana rahatsızlık veriyor. Hırsları olan kıskanç bir insan değilim, sadece birilerinin bana eksik veya bilgisiz olduğum konuları farkında olmadan, hareketleri ve konuşmalarıyla hatırlatmasından rahatsızım. Bundan pek memnun olduğumu söyleyemem ama uzun zamandır böyle hissettiğimi yeni yeni fark ediyorum. Özellikle kişisel gelişim konularında iyi olan insanlarla genelde farkında olmadan muhattap olmayı kesiyorum. Özeleştiri içerikli bir girdi oldu ama böyle.

22 eylül 17:59

561. Bir girdi yazdıktan sonra beğenme sayısı daha çok olsa bile yine de eksileyenlere laf atan süslüleri anlamıyorum.

Misal girdi de 20 beğeni var ama 1 eksi var ve girdiyi editleyip "neden beğenmedin?" Diye soruyor ve ben bu olayı a.n.l.a.m.ı.y.o.r.u.m

21 eylül 00:35

560. Herkes kendi işini yapsın. Her şeye atlamayin ben ben diye! :)

20 eylül 22:30


559. sarah jessica parker ve lisa kudrow'dan nefret ediyorum.

20 eylül 21:53

558. yeri değil biliyorum ama üstteki yazarın dediği şeye değinmek istiyorum; ben türk dili ve edebiyatı bölümü okuyan bir öğrenciyim. şu an okuldan mezun olduğumda eğitim fakültesinden mezun olmuş “edebiyat öğretmeni”nden daha fazla bilgiye sahibim. neden mi? çünkü ben akademik bilgi alıyorum ve okuldan mezun olduğumda “türkolog” sıfatıyla iş bulmaya çalışıyorum. eğitim fakültesindeki öğrenciler ise meb’in ders kitaplarını ve müfredatlarını baz alarak ders işliyorlar. aynı zamanda formasyon da aldım. eğitim fakültesinde öğrenciler sınavlarını test olurken ben sayfalarca yazı yazıyorum. evet eğitim fakültesine giren çok öğrenci var. herkes bir yerlere gelmek için emek ediyor ben buna asla bir şey demiyorum. ama bu konuyla alakası olmayan insanların da “bölümden mezun olanları eğitimci olarak görmüyorum” demesi çok saçma ve yersiz. 

formasyon kapsamında imam hatip lisesine staja gittim. normalde anlatmam gereken ders saatinden çok daha fazla ders anlattım. ve biliyor musunuz, eğitim fakültesi öğrencisinden farkım yoktu. 6 aylık dediğiniz programdan 3,75 ortalamayla mezun olabilmek için ben bilek çürüttüm, aynı zamanda kendi derslerimi de idare ettim. kimsenin emeğini, çabasını küçük görmemeniz dileğim ile. 

20 eylül 21:09 ed.21 eylül 09:33

557. Bölüm okuyup formasyon alarak öğretmen olan bireylerin yeterli bir öğretmen olabileceğine inanmıyorum. Eğitim fakültesi mezunu herkes çok iyi öğretmen olacak anlamına gelmemekle birlikte, alınan eğitim derslerinin olabildiğince kapsamlı olması gerektiğini düşünüyorum. 2-3 ayda Haftada 2 gün 6şar saat ders görmekle ‘eğitimci’ olunabileceğine inanmıyorum.

 

Edit: aldığım eksiler benim için gerçekten önemli değil ancak bir yazar arkadaşımızın girdisinden sonra tam olarak kendimi açıklayamadığımı fark ettim. Evet bence de bölüm okuyan kişiler doğal olarak daha bilgili, bu konuda katılıyorum. benim demek istediğim nokta şuydu, bir konuyu iyi bilmek ile iyi anlatabilmek benim için farklı şeylerdir. İyi eğitimci olmak demek benim için dersi iyi anlatmak değil. Benim iyi eğitimci anlayışım öğrencinin hayatının her alanına dokunabilen ve bilinçli birey yetiştirmeye çalışan kişidir. Bölüm okuyan çoğu kişide, benim karşıt düşüncemi savunan yazar arkadaş da dahil gördüğüm kadarıyla, konuyu yeterli bilmek iyi öğretmen olmakla eşittir. Bunun pek çok örneğini de gördüm, istisnalar elbette vardır ve saygı duyarım ancak dediğim gibi genel algı bu yönde ve ben bunu doğru bulmuyorum. Bu nedenle, asla kimsenin emeğini küçümsediğimden değil, bölüm okuyup formasyon alan kişilerin iyi bir öğretmen olma ihtimalleri olsa da iyi birer ‘eğitimci’ olacaklarına inanmıyorum.

20 eylül 20:48 23 eylül 22:53