sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
girdi yaz
medya ekle
 • linki kopyala
 • şikayet et
 • girdiler (619)
 • medya (2)

619. soru cevap kısmında, cevaplarda gördüğüm “süslüm baş harfi ş mi??????” , “süslümm burcu fil mi????”, “süslüm soyadının sondan otuz beşinci harfi j mi?” tarzı soru soran kişilerin, dört yaşındaki yeğenimden daha az zeki olduklarını düşünüyorum. 

dün 15:14

618. aşkım irem aktulga'ymış polina chursanova'ymış ve daha birçok saçma sapan kişinin ismini bu sözlükten gördüm, öğrendim. başlıklara baktığımızda bu şahıslar sözlük ahalisi tarafından sürekli yerilmekte fakat yeren herkes de bunları takip etmekte? bunları bizim ünlü yaptığımızın farkında değil miyiz acaba? yersek de övsek de bir şekilde reklamları yapılmış oluyor ve bu şekilde ayakta kalıyor bu insanlar. şu dakikadan sonra isim olarak açılmış başlıkları tek tek engelleme kararı aldım kendimce. iki gram hafızama niye alayım ben bunları ya.

dün 15:13

617. linç edilme korkusundan ziyade, anlaşılamama ümitsizliği ile çok dillendirmeğim bazı hususlar var. şu an yine de en uygun başlık bu, bunları yazmak için bu platform ne kadar ironik olsa da.

son dönemde insanların, hepimizin önem verdiği şeylere dair rahatsızlıklarım var. hepimiz özümüzdense görüntümüze önem vermeye başladık. karşı karşıya kaldığımızda sadece düşünceleri ile var olacak insanları,büyük ölçüde görüntüleriyle puanlayacak kadar sığlaştık. kendimiz de aynı puanlamada, kendimize katmak yerine görüntümüze katmaya başladık. yanlış olmasın, bu hem bir özeleştiri hem de bir toplum eleştirisidir. kıyafet-kozmetik harcamalarım kitap-kültür harcamalarımı geçtiğinde oturdum ve düşündüm. benimle ben yaşadıkça var olacak birikime yatırım yapmalıyım.

8 aralık 21:28 8 aralık 21:29


616. Giyim üzerine kurulmuş mağazaların artan kozmetik ürünleri merakı ile kozmetik ürünü çıkarmalarını gereksiz buluyor ve hiç güvenmiyorum. Benim gözümde o ürünlerin pazardakilerden hiçbir farkı yok ve asla almıyorum bile.

Edit: örnek verecek olursam; koton, bershka ve hm gibi markaların kozmetik ürünleri. Özellikle fondötenleri..

8 aralık 21:08 8 aralık 21:10

615. İkiden fazla kredi kartı çıkaran insanları anlamıyorum. Zor değil mi, 4-5 tane kredi kartına sahip olup hepsinden alışveriş yapmak, sürekli asgari tutarlarını, kart limitlerini hesaplayıp ay sonunu kara kara düşünmek vs.. En azından ben bunu insanlarda görüyorum ve anlam veremiyorum. 

8 aralık 20:00

614. Belli bir yaşı geçmiş insanlardaki harry potter hayranlığını anlayamıyorum. Çocukken ve ergenliğimde ben de çok çok çok severek ve beğenerek okudum/izledim, kalbimde özel bir yeri de var ki sanat anlamında da çok başarılı eserler, ama bu yaşımda bana sadece güzel bir anı gibi geliyorlar. çünkü sonrasında o kadar iyi filmler izledim, o kadar iyi kitaplar okudum ki, ufkum harry potter'ı çoktan aştı. Bu yüzden en azından üniversite yaşındaki bir insanın da harry potter'ın doyuramayacağı kadar gelişmiş bir zevki olması gerektiğini düşünüyorum.

7 aralık 01:06

613. Saçlarını sarıya boyatan kadınları özenti ve özgüvensiz buluyorum.

Edit: sarışın olmayanlar eksiliyor:)

6 aralık 00:18 6 aralık 23:27


612. aslında tam olarak emin olamadığım, ürkütücü bulduğum, katılmak istemediğim fakat ölümü düşündükçe gittikçe kafamda güçlenen bir düşünce.

evet, söylüyorum. yaşamın amacı neslini devam ettirmek, o yüzden de yaşamda başarılı olmak demek bunu yapabilmek demek, ve evet, kadınların bunu reddetmesi doğalarına aykırı.

tabii bu doğaya aykırılık yok edilmesi gereken bir aykırılık gibi değil de, sadece sağlıksız gibi, bilmiyorum... belki çocuk sahibi olamayacağım, belki de olacağım, yargılama olarak anlaşılmaz umarım; çünkü kendimle mücadelemi de yansıtıyor bu düşünce.

5 aralık 16:14

611. Nilgün bodur ve aforizmalarini paylaşan insanları aşırı sığ görüşlü buluyorum. Ölü balık gibi kameraya bakıp,ilkokul seviyesi Jest mimik kullanarak saçma sapan cümleler kuran bir insanı nasıl ciddiye alıyorlar? Bazen gerçekten hayret ediyorum.

5 aralık 01:41

610. Sözlüğün yüzde 45 inin bana bunu dedi ne yapayım, şöyle yaptım ne düşündü sizce, bunu yaparsam şöyle derler mi böyle düşünürler mi diye kendini yiyip bitiren başkasının ne dediğini diyeceğini düşünerek histerik olan insanlardan; bi yüzde 45inin de banane ya ,bana bunu bunu dedi allah belasını versin dimi, aldattım pişman değilim, onu kıskanıyorum bundan nefret ediyorum diyen insanlardan oluştuğunu düşünüyorum. Bunu okuyorsanız orta yolu tutturmaya çalışın. Ne banane ondan bundan diyin ne de napıcam ne düşündü diye kendinizi yiyip bitirin.geri kalan yüzde 10a selam olsun.

3 aralık 03:52 3 aralık 03:53