girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (318)
  • medya (1)

318. en uygun başlık bu olduğu için buraya yazayım istedim. arkadaşlar bu grup şurup dediğiniz insanlar kim ki onları kale alıp izlememe, takip etmeme konusunda kampanya başlatıyorsunuz. iki gün burada konuşulmasın zaten unutulur giderler. her gün burada onlar gibi bir sürü youtuber başlığı coşmasın yeter yani. sözlük bu konuda ciddi bir güç. onlarla ilgili konuşuldukça kendilerini benim gibi izlemeyen, zaten takipte olmayanların bile dikkatini çekiyor bu şekilde. kim ki bu grup şurup diyen benim gibiler de var. belki sayımız az ama varız yani.

burada siyaset konuşulması belli bir kitleyi rahatsız ediyor kabul ediyorum. ama sizlerin de haklı olarak eleştirdiği gibi bu tür insanların yaşadıkları ülkeyle ilgili olarak sergilediği bilinçsiz davranışlar da daha beter rahatsız ediyor. bu konuda tepki göstermenizi anlıyorum. yalnız asıl mesele kampanya başlatıp takipten çıkmaktan önce, bu insanlara prim vermemekte. reklamın iyisi kötüsü olmaz diyeceğim bu yüzden kızacaksınız belki, ama bu şekilde başlık açıp bakın biz artık onları izlemiyoruz, takipten çıkıyoruz, evet ya ben de varım demek, onlarla ilgili konuşmak bile bir yerde yine onların reklamı oluyor. evet bu sayede ben de katkıda bulunmuş oldum ne yazık ki.

yani demem o ki; ne zaman ki bu sözlükte kimse bu tür insanlarla ilgili iyi ya da kötü yorum yapmaz, onlar bir şekilde el birliğiyle akışa taşınmazsa zaten kendiliğinden kaybolup giderler. işte o zaman gerçekten yapmak istediğiniz şey amacına ulaşmış olur. bu da benim düşüncem.

edit: imla.

dün 00:02 dün 02:35

317. insanların ''modernlik, çağdaşlık'' adı altında yaptıkları genişliğe, cıvıklığa tahamül edemiyorum. örneğin bir erkek ve yakın kız kankası sürekli yanak yanağa birbirlerini öpüp cıvık cıvık sarılıyor. çocuğun sevgilisi kıskanınca kıza hemen ''çocuğun ne suçu var kız kankasının yanaklarını öpüp sürekli sarılması gayet normal'' diyerek kızı taşlıyorlar resmen. arkadaşlar böyle yapınca modern ve çağdaş olmuyorsunuz. herkesin ilişkisinin bir sınırı var. kimi açık ilişkiden hoşlanır kimi kıskançtır. siz bu kadar genişsiniz diye başkasının ilişkisine laf edip aşağılamaya hakkınız yok.

22 haziran 20:25

316. elimde imkan olsa, 1 saniye bile düşünmeden yobazları ve canileri bir virüsle dünyadan silerdim. "puf" diye yok olabilseler keşke.

aslında yargılanmaları gerektiğini, cezanın önemini ben de biliyorum. ama o genler dağılmasa, başka bir acı yaşanmasa...

22 haziran 10:56


315. sadece karşısındaki insandan 30-40 yıl fazla yaşadı diye ona karşı her türlü terbiyesizliği yapabileceğini düşünen ve herkesin onu hoş görmesini bekleyen yaşlı kesimden nefret ediyorum. karşındaki insan belki hasta, belki yorgun, belki de senin ayakta yolculuk yapmanda bir sakınca olmadığını düşündü. kocaman çantasıyla ayakta duramayan, uykusuzluktan gözleri boş bakan, yükü kendinden ağır olan çocuğu sırf oturduğu için herkesin içinde bağıra çağıra paralamak ve o çocuğun ağlamasına yol açmak nasıl bir harekettir? üzgünüm, hiç birinizi hoş görmeyeceğim teyzelerim ve amcalarım. ben sadece karşısındaki insana genç-yaşlı demeden, sırf insan olduğu için saygı duyanlara saygı duyarım. (gizlinot: duyar kasılmasın, benim annem de yaşlı. ama yaşlı olduğu için rica etmesine gerek olmadığını düşünmüyor. )

22 haziran 06:48

314. Gülse birsel'in hic bir dizisini 10 dakikadan fazla izleyemedim.

22 haziran 02:01

313. az önce başıma geldi. aldığım ürünü " süslülerin en son satın aldıkları " başlığında paylaştığım an mesaj kutum beni şok etti. değişik bir şekilde yaftalandım. Aldığım ürünlerin beni 4 karakterli olduğunu gösterecek şekilde birisi nasıl düşünebilir şoktayım. Ancak hiç birşeyden çekinmem. Hele ki kendimi en ufak bir şeyde kanıtlama çabasına hirmeye tenezzül etmem. Linç edilirsiniz belki ama hisleriniz düşünceleriniz size ait. başkalarına yapıştırmadığınız sürece :)

21 haziran 15:18

312. ece targıt'ı seviyorum.

pozitivizm guruluğu yapmak için yeterli olup olmadığını bimiyorum ama paylaştığı şeyler modumu yükseltiyor. genelde zaten o tarz hesapları takip ediyorum instagramda.

belki ben de "only good vibes" kafasında biri olduğum içindir.

21 haziran 10:56


311. Bu ara herkesin siyaset konuşmasından bıktım.

Hele birde inançlarımla yaşıyorum diye beni sürekli akp limiyim diye kontrol eden müdürümdem ayrıca bıktım. Yani oruç tutuyorum diye akp limi olmam gerek bu ne saçma bir düşüncedir anlamıyorum.

Hele siyaset ile dini birbirine karıştıranlardan ayrıca nefret ediyorum. İnsanlar hoşgörüsüzleşmişler iyice tahammülleri kalmamış.

Siyasi fikirleri herkesin kendine kimse kimseye karışamaz anlayamadınız mı?

Bir insan kapalı diye onu kesin akp li diye ayrıştımak neden anlamıyorum.

İnsanları görünüşleri ile ayrıştırılmasını doğru bulmuyorum.

Ben istersem şort giyerim, istersem oruç tutarım özgür iradem bu benim ben kimseye karışmıyorum kimsede bana karışmasın.

Bence herkesin aklı kendine yeter!!!!!!

20 haziran 18:04

310. Hindistan cevizi ve vanilya kokusunu hiç sevmiyorum.

20 haziran 16:01

309. linç edilme sorun değil, allah'a şükür her şekilde ediliyor ama sözlük kuralları çok gizemli maşallah. yani benim girdim senin girdinle eş değer değil denilip şikayet edilir, sonra hesap askıya alınır. yani gak dersin kişisel hakkım ama o benim olur, guk dersin ölçüsüz argo denir. aslında söylemek istenilip de söyleneyemen çok şey var. konu linç değil, sözlük kuralları olmalı.

20 haziran 14:28