girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (573)
  • medya (2)

573. Hiç kitap okumayan insanların bununla neden övündüğünü anlayamıyorum.

dün 20:24

572. başarılı insanların çevresinde olmaktan hoşlanmıyorum, daha doğrusu kendimi yetersiz hissettiğim insanlar bana rahatsızlık veriyor. Hırsları olan kıskanç bir insan değilim, sadece birilerinin bana eksik veya bilgisiz olduğum konuları farkında olmadan, hareketleri ve konuşmalarıyla hatırlatmasından rahatsızım. Bundan pek memnun olduğumu söyleyemem ama uzun zamandır böyle hissettiğimi yeni yeni fark ediyorum. Özellikle kişisel gelişim konularında iyi olan insanlarla genelde farkında olmadan muhattap olmayı kesiyorum. Özeleştiri içerikli bir girdi oldu ama böyle.

dün 17:59

571. Bir girdi yazdıktan sonra beğenme sayısı daha çok olsa bile yine de eksileyenlere laf atan süslüleri anlamıyorum.

Misal girdi de 20 beğeni var ama 1 eksi var ve girdiyi editleyip "neden beğenmedin?" Diye soruyor ve ben bu olayı a.n.l.a.m.ı.y.o.r.u.m

21 eylül 00:35


570. Herkes kendi işini yapsın. Her şeye atlamayin ben ben diye! :)

20 eylül 22:30

569. sarah jessica parker ve lisa kudrow'dan nefret ediyorum.

20 eylül 21:53

568. yeri değil biliyorum ama üstteki yazarın dediği şeye değinmek istiyorum; ben türk dili ve edebiyatı bölümü okuyan bir öğrenciyim. şu an okuldan mezun olduğumda eğitim fakültesinden mezun olmuş “edebiyat öğretmeni”nden daha fazla bilgiye sahibim. neden mi? çünkü ben akademik bilgi alıyorum ve okuldan mezun olduğumda “türkolog” sıfatıyla iş bulmaya çalışıyorum. eğitim fakültesindeki öğrenciler ise meb’in ders kitaplarını ve müfredatlarını baz alarak ders işliyorlar. aynı zamanda formasyon da aldım. eğitim fakültesinde öğrenciler sınavlarını test olurken ben sayfalarca yazı yazıyorum. evet eğitim fakültesine giren çok öğrenci var. herkes bir yerlere gelmek için emek ediyor ben buna asla bir şey demiyorum. ama bu konuyla alakası olmayan insanların da “bölümden mezun olanları eğitimci olarak görmüyorum” demesi çok saçma ve yersiz. 

formasyon kapsamında imam hatip lisesine staja gittim. normalde anlatmam gereken ders saatinden çok daha fazla ders anlattım. ve biliyor musunuz, eğitim fakültesi öğrencisinden farkım yoktu. 6 aylık dediğiniz programdan 3,75 ortalamayla mezun olabilmek için ben bilek çürüttüm, aynı zamanda kendi derslerimi de idare ettim. kimsenin emeğini, çabasını küçük görmemeniz dileğim ile. 

20 eylül 21:09 ed.21 eylül 09:33

567. Bölüm okuyup formasyon alarak öğretmen olan bireylerin yeterli bir öğretmen olabileceğine inanmıyorum. Eğitim fakültesi mezunu herkes çok iyi öğretmen olacak anlamına gelmemekle birlikte, alınan eğitim derslerinin olabildiğince kapsamlı olması gerektiğini düşünüyorum. 2-3 ayda Haftada 2 gün 6şar saat ders görmekle ‘eğitimci’ olunabileceğine inanmıyorum.

20 eylül 20:48


566. Söz nişan vs günlerde masaya çiçek vazo perdeye balon konsepti yapanları demode buluyorum.

20 eylül 20:17 21 eylül 11:19

565. Çakma Balenciaga sneakers görmekten bıktım.

20 eylül 18:45

564. Bence leoparın elinde olsa o bile leopar deseni giymeyecekken etrafta leopar desenli görmeye dayanamıyorum. Yılan derisi olayına hiç girmiyorum zaten. abi çok kötü ya ama bunu dile getiremiyorum.

14 eylül 19:29 15 eylül 00:08