girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (614)
  • medya (2)

614. hiçbir şey. çatır çatır söylerim. ama söylediklerimi tam ifade edememekten, ya da yanlış anlaşılmasından korkarım.

bugün 01:05

613. Sanat eseri adı altındaünlü ressamların yaptığı tabloların neden pahalı olduğunu anlayamıyorum. Çok sığca bi yaklaşım belki ama alt tarafı bi yağlı boya tablosu yani. Hele sürrealist tablolar. Tamam sanatçı orda bi çok şey anlatmış olabilir. Bi şaheser olabilir. Ya da siz kendinizi kandırmak isteyebilirsiniz. 

Bi tabloya uzun uzun bakıp da anlamlar çıkarmak bana komik geliyor. Adam canı istemiş almış çizmiş yani. Bunu milyon dolarlık yapan ne?  

Ya da şöyle diyim dünyada insanlar açlıktan ölürken insanların böyle saçma sapan şeyler peşinden koşması sinirimi bozuyor özeti bu. Oh be!

bugün 00:22

612. hiçbir kötü amaç gütmeden bazı ırkçı esprilere çok gülüyorum.

(gizlinot: faşist değilim)

bugün 00:06


611. bunu özellikle gündelik hayatta linç edilirim diye söylemiyorum ama son bir yıldır sokaktaki herkes birbirinin kopyası gibi geziyor bence. çevremdeki tüm kadınların saçları kısa ve düz kesim, kaşlar kapkalın doldurulmuş, dudaklar dolgulu, kıyafetler hatta makyajlar bile hemen hemen aynı. moda adı altında herkesin tek tip dolaşması rahatsız edici bana göre.

tabiki bu saydıklarımı moda olduğu için değil gerçekten kendine yakıştırdığı için yapan bir çoğunluk da var, saydığım şeyler kötü demeye de çalışmıyorum zaten, sadece herkesin aynı olması içimi karartıyor. misal burnumdaki kemik eğriliği sebebiyle yakın zamanda rinoplasti yaptırma ihtimalim var, doktor ararken bir iki doktorun yaptığı burunları inceledim ve hepsi birbirinin aynısıydı. instagramda kuaför sayfaları düşüyor keşfetime bakıyorum bütün saçlar aynı tonlarda, bütün mağazalar butikler aynı kıyafetleri satıyor. uzun saçlı herkese "saçlarını kestirsene artık, bak ben kestirdim çok rahat ettim, kısa saç çok moda" diyen bir kitle var mesela. ya da ince kaş görünce microblading merkezi önerenler. moda baskısı gibi bir şey oluştu üzerimizde, x olan moda değil o yüzden y olanı yapmalıyım / almalıyım / giymeliyim algısı can sıkıcı.

dün 23:16 dün 23:17

610. radikal feminizme karşıyım. Kadının erkekten veya erkeğin kadından üstün olduğunu düşünmüyorum. Eşitlik diye bağıran insanların soru cevapta kadın aldatınca "ahaha olabilir canım herkesin başına gelebilir, gönül bu." demesine rağmen aynı şeyi erkek yapınca sayıp sövmesini saçma buluyorum.

Body positivity' nin yanlış anlaşıldığını düşünüyorum. Kilo sağlıksız bir şey, bunu doktorlar sürekli söylüyor. Bedenini seven insan sağlıklı bir hayata başlar, bedenimi ben seviyorum diye kilo almaya devam etmez. 

dün 20:26

609. La casa de papel çok kötü bir dizi. Hele Berlin karakteri bana o kadar itici geliyor ki kadınların nesini sevdiğini anlamadım.

dün 19:46

608. çarşıya çıkarken bile yapılan 10 kilo makyaj hiç güzel durmuyor. Biraz doğallığınızı benimseyin. Her halinizle güzel olduğunuzu kendizine kabullendirin

dün 10:14


607. dış görünüş, tercihler, insanların hayatları hakları için duyar kasanların instada twitterda insanların dalga geçildiği saçma sapan videoları, paylaşımları beğenip saatlerce gülmelerine katlanamıyorum.

dün 01:34

606. Bihter Ziyagil’i hiç sevmiyorum, neden sevildiğini de anlayamıyorum. Aldatma konusundan bağımsız söylüyorum bunu. Çok kıskanç, art niyetli ve sürekli huzursuz bir kadın. Elinde o kadar imkan varken sürekli oyun peşinde, kadının en büyük eğlencesi insanların açıklarını yakalayıp zor duruma sokmak, bu kadar da vizyonsuz.

Ben sizinle arkadaş olacağım diyip sonra çocuklara annelik taslaması, evdeki çalışanları küçük görmesi ve ezme çabası, olayları bilmeden anlamadan Elif’i ailesi yanındayken Hilmi ile karşılaştırması ve bunu tamamen kendi çıkarları için yapması daha bir sürü örnek var. Sürekli yüzüne güldüğü insanların arkasından konuşması, yakın bir tane bile arkadaşı olmaması, Tüm bunları yaparken de sürekli annesini eleştirip ben farklıyım senin gibi değilim havasında gezmesi çok komik. Özgüvensiz ve bunu ukalalık ile kapatmaya çalışıyor. 

Tam olarak Allah karşılaştırmasın denilecek bir tip. Hayatında böyle biri olup da soru başlıkta yaptıklarını anlatan bir süslü olsa herkes ağzına geleni söylerdi Eminim asdghj. Nihayetinde dizi karakteri, iyi olmak zorunda da değil ama eyşan, Ferhunde ve skyler white’a herkes ağzına geleni söylerken bihter’in ayrı tutulması bilemiyorum. Bence kendisi tam olarak bu takıma ait. 

16 kasım 16:25

605. türkiye'de san sebastian cheesecake furyasının bitmesini istiyorum. bir kaç blog hariç yapılan tarifler pınar beyaz içerikli kekten öteye gidemiyor çünkü. özellikle yok bilmemneşun mutfağı,yok güllü tarifler tipi ablalarımızın hiç girişmemesi gerektiğini düşünüyorum. bir tarifin orjinalliğinin bozulması tüm özelliğini kaybettiriyor zaten. geçen gün japanese cheesecake ile san sebastian'ı birbirinden ayıramayıp yanlış tarif vereni gördü bu gözler.

15 kasım 21:06