sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
girdi yaz
medya ekle
 • linki kopyala
 • şikayet et
 • girdiler (649)
 • medya (2)

649. Sözlükte kıl fırçaları övüp sentetikleri gömen, soru cevap apartında mac de sentetik kıla döndü ya ühühüh diye ağlayıp duygu özaslan’ın deri çantalarını eleştiren herkesten nefret ediyorum. ikiyüzlüsünüz.

14 şubat 22:47

648. Makyaj kanallarını sıkıcı ve basit buluyorum. Biraz izleyip öğrenmek için açardım eskiden onun bile sonunu getiremez kapatırdım. Çoğu yayıncının para odaklı diye eleştirilmesi de garip geliyor bazen. Evet öyleler. Popüler içerik üreten çoğu youtuber öyle değil mi zaten? Elbette istisnalar vardır, belli de eder kendini o kişi veya kanallar ama sinemada da aynı youtubedaki gibi popüler işler daha basit ve içi boş oluyor bu aralar. Son yıllarda özellikle görsel medya olarak çıkan işler gittikçe daha da çok çocuk ve lise çağındaki kitleye yöneliyor sanki.

10 şubat 19:05

647. soyulabilen maskelerin cilde bir faydası olduğuna, bakım yaptığına inanmıyorum. oh be söyledim. sürenleri görünce cildine üzülüyorum hatta.

10 şubat 13:16

646. Kıvanç Tatlıtuğ'un Renkli gözleri, sarı saçları, uzun boyu var, tamam, Ama fiziken bu kadar beğenilmesine şaşırıyorum. Bir bütün olarak baktığımda hiçbir şekilde yakışıklı göremiyorum.

6 şubat 09:46

645. Popüler kültürün ağzımıza yüzümüze soktuğu Türk/yabancı ödüllü çoğu dram/romantik filminin ve kitabının şişirilmiş balonlardan ibaret olduğunu düşünüyorum. örnek eternal sunshine of the spotless mind (gizlinot: tipik “sevgilimden ayrıldım, onsuz dünya bana dar, keşke onu tamamen silebilsem” tribinin filme çekilmiş hali, klişelikten öldü, ölecek bir film, sinemada izlerken verdiğim paraya acımıştım), silver linings playbook (gizlinot: konu güzel, kitap güzel, ama jennifer lawrence’in oyunculuğu aynı sene amour’ka oscar adayı olan emmanuelle riva’nın Tırnağı olabilir miydi? Asla. Slb En nihayetinde sıkıntılı bir aşk hikayesi işte, acayip orijinal.), yada la la land. Son dönem hollywood’u, 20’li yaşlardaki aktrisleri heveslendirmek amaçlı bir pozitif ayrımcılık mı yapıyor bilmiyorum, ama hakeden kişiye vermedikçe ödüllerin sanatsal değerini kaybettiğini düşünüyorum. Mesela (gbkz: Black Panther)’in en iyi film dalında oscar’a aday olması. gerçekten yönetmen olsaydım filmim oscar’a aday gösterilseydi, bu olaydan sonra filmimi geri çekerdim. Bu da zenci hassasiyeti tamamen. Salt gişe anacıyla çekilmiş, sanatsal değer taşımayan filmleri ödüllere aday göstererek, gerçek siyahi sanatçıların yaptığı kayda değer eserleri küçümsemiş oluyorlar. Hakketmeyen siyahi filmlere saçma sapan ödüller vereceğinize 12 years a slave gibi siyahi problemlerini ele alan filmleri ödüle boğsaydınız mesela. Geçen seneki get out’u değil. 

Şu aralar da a star is Born furyası Esiyor. Lady gaga’daki tamamen bir “yürü ya kulum” olayı, başka birşey değil zaten. Geçen senelerde ahs hotel’deki rolüyle golden globe aldığında tv karşısındaydım ve kahkaha atmıştım. Ahs’den kathy bates, Jessica Lange, angela basset gibi oyunculuk efsaneleri geçmişken, 2. sezonda lily rabe mini dizi oyunculuğu anlamında ortalığın tozunu attırmışken, aday olup, ödül alanın Gaga olması? Şakaysa çok komik, gerçekse hiç komik değil demiştim, komik değilmiş. Hak edilen bir ödül değildi kesinlikle, ki sağlam bir ahs izleyicisiyimdir.

Türkiye’de de ıssız adam gibi tear jerker dedikleri (gizlinot: ağlama mastürbasyonu gibi çevirebilirim ancak) filmlere olan ilgili hiç anlamam mesela. Sinemada 2 arkadaşımla seyretmiştim, herkes bir sümük topu halindeyken ben şaşkın şaşkın etrafa bakıyordum. kendi kendine ilişkilerini bozup, düzeltmemek için elinden geleni ardına koymayan 2 insanın “imkansız aşkının” seyredenleri bu kadar ağlatması çok saçma gelmişti. Çağan ırmak tampon reklamı çekse tv karşısında, eli peçete kutusunda bekleyip, salya sümük ağlayacak bir kitle var hakikaten. 

Nuri bilge ceylan yada. Evet adam çok iyi fotoğrafçı. Filminin herhangi bir karesini durdurduğunuzda, filmin her karesinin ayrı bir güzellik taşıdığını görebilirsiniz. Bu da fotoğrafçılık kökeninden ileri gelir zaten. Hikayeleri de öyle çok altı dolu şeyler değildir, alt metni güçlü değildir. allahtan iyi oyuncularla çalışıyor da, eline yüzüne bulaşmıyor. çoğu kişi dost meclisinde “izledim” demek için izler.  

kitapların ve filmlerin, en iyisi bu diye boğazımızdan aşağıya ittirilmesinden fenalık geldi. Ben lisedeyken büyük-küçük herkesin elinde “Nietzsche ağladığında” vardı mesela, konuştuğum çoğu kişi kitabı Nietzsche’nin yazdığını düşünüyordu. Bir çoğunun modern psikoterapinin öncülerinden olan irvin yalom’un Diğer kitaplarından haberleri bile yoktu. Tıpkı günümüzde “kürk mantolu madonna”nın madonna hakkında olduğunu sananlar olduğu gibi.

Bak yine midem ekşidi. 

4 şubat 21:34

644. Hayvan kürkü, derisi desenli kıyafetler ve aksesuarlar gözlerimi kanatıyor... sokaklar afrika savanalarına dönmüş. geçenlerde natgeo wild belgesellerinde görebileceğiniz bir sahneye tanık oldum. Nişantaşında bir butikte, leopar desenli kürk montlu bir hanımla, yılan derisi desenli taytlı bir hanım, pembe zebra desenli bir çanta için kavga ediyordu...

Kurgu zannettiniz değil mi ?

Maalesef gerçek.

2 şubat 18:11 dün 15:15

643. Burada böyle çok titiz geçinenler var ya, işte onlara aslında ciltlerine sürdükleri kimyasallar, köpürtücüler, diş macunları, makyaj ürünleri, kremler ile ilgili gerçekleri söylemeye cesaretim yok açıkçası.

Mesela tek derdiniz paraben olmuş. Parabenden tehlikeli nice kimyasallar var ve günlük kullandığımız ürünlerde, sularda, ambalajlarda neler neler var bilseniz. Veya elinizi sürdüğünüz her üründeki, yüzeydeki hatta elinizdeki bakteri ve mantarlardan haberdar olsanız.

Abooovvv.

2 şubat 00:11

642. amacı dışında (normalde amaç: kültürel,macera,kendini geliştirme vb) erasmus,work and travel gibi şeyleri yapıp,bunları kutsal etkinlik ilan edenleri komik buluyorum. grubumuzda bir arkadaşımız wat yaptı,sürekli "ben amerika'da yaşarken...,amerika'da uçan kuş bile medeni ağbii...,amerika'da starbucks bile başka yeağğ burada artık kahve içmiyorum." gibi triplere giriyordu. (amerika gören masum köylü,koçum benim (bkz: cem yılmaz))  ayrıca gidip dönüp hala anlaşılabilir ingilizce konuşamaması da asla çözemediğimiz bir gizem olarak kalacak.

1 şubat 21:49 1 şubat 21:54

641. İzmirlilerin izmirli tripleri... Bir sürü izmirli arkadaşım var hepsinde ortak olan bir özellik bu. Tamam kardeş anladık en modern sizsiniz en güzel kızlar izmirli genleriniz çok güzel, yaşasın midye dolma, deniz olmadan asla vs vs.. Ama yani arkadaş ortamında canım çiğdem çekti, keşke gevrek olsa da yesek falan diyolar. Anladık izmirlisin, bizim orda da cama cıncık deniyo ama ben ortamlarda ayağıma cıncık battı demiyorum örneğin. Şimdi izmirliler eksilesin.d

31 ocak 22:18

640. nişanlı bile olmadan müstakbel kayınvalidelerine 'anneciğim' diye seslenen insanlara biraz irite oluyorum. belki ben soğuk,gıcık bi tipim, belki de bu kişilerin genelde aşırı dedikoducu,nerde ne olmuş bitmiş kulak kesilen ve meraklı tipler olarak denk gelmesinden dolayı bunlar aklımda böyle yer etti. az cool olsalar ya yahu.

31 ocak 10:16