sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
girdi yaz
medya ekle
 • linki kopyala
 • şikayet et
 • girdiler (728)
 • medya (2)

728. game of thrones da yüzüklerin efendisi de hiçbir şekilde ilgimi çekmiyor. game of thrones hiç izlemedim, yüzüklerin efendisinin de son filmini izlemedim. özellikle lotr 2. filmini izlerken bitse de gitsek modundaydım. ama ilgimi çekselerdi ikisini de izlemeden önce kitaplarını okurdum.

harry potter serisinin de fanı değilim ama onun hiç değilse bir sürükleyiciliği var. diğer ikisinden iyidir.

bugün 13:46

727. gerçekten yüzüklerin efendisi gibi saçmalığın abartılmasını anlamsız buluyorum. kitapları okumadım. sadece filmler üzerinden bu fikrim. tüm filmden anladığım bi yüzüğü alıp çocuğun eline veriyolar bi yere ulaştırması gerekiyor. anlamsız çirkin hayvanlar vs. harry potter fanıyım. ezelden beri ikisini karşılaştırıp duruyorlar. harry potter gibi aklın hayalin almayacağı bir hikaye. her şeyin en ince ayrıntısı ve her şeyin bi anlamı var. hele kitapları. maşalllah kadının eline aklına yüreğine sağlık. ölene kadar da harry potter fanıyım. çocuk filmi diyenler nasıl bir hayal dünyası kaçırdıklarının farkına varmalılar bir an önce.

bugün 11:15

726. başlıkla uygun olarak eksiye boğulacağım ama game of thrones bittiği için mutluyum. ben bu kadar abartılan başka bir dizi görmemiştim. bazıları lotr'la falan kıyaslamaya kalkmıştı hatta. lotr gibi hem kitapları hem de filmleri kendi alanlarında başyapıt olan eserleri got denen popüler kültür ürünüyle karşılaştırmak? izleyenine sevenine sözüm yok elbette ama her yerde got muhabbeti görmekten, duymaktan bıkmıştım. dünyanın en alakasız sitesini de açsam karşıma çıkıyor öyle bir popülarite. biraz daha final geyiği yapılsa da tamamen ortadan kalksa artık. ohh be!

edit. linç edileceğimi biliyordum, girdimden sonra yazılan girdilerden de anlaşılıyor zaten. gerizekalı ithamları mı dersiniz, harry potter karşılaştırmaları mı dersiniz... bir dizi için tanımadığı insanlara hakaret eden insanlar umrumda değil açıkçası ama sadece bir iki kelime eklemek istedim. lotr'a masal demek için tüm tolkien evrenini içine alan similarion'dan birhaber olmak lazım. şu anda özellikle sosyal medyada ve diğer her yerde gördüğümüz benim de görmekten bıktığımı belirttiğimi şey de martin'in kitapları değil henüz sonu gelmemiş kitapların senaryolaştırılmış dizisi. ben zaten ikisinin karşılaştırılacak kalibrede olmadıklarının farkındayım ancak kitabın yazarı sürekli tolkien'e olan hayranlığını ve ondan esinlendiğini belirten demeçler verdiği için insanlar karşılaştırıyorlar haliyle. sevdiğiniz şeyleri savunacaksınız diye hakaret etmek veya saçmalak zorunda değilsiniz, bunun ayırdına varmanız dileğiyle.

bugün 10:39 2 saat önce

725. Bir derdim var mesela, bakıyorum soru cevap kısmına... Benimle yakın sorunu olan bir süslüye ağıza alınmayacak küfürler, laf sokmalar. Cidden kadın kadının en büyük düşmanıdır dedikleri buymuş meğer, hatta bugün şok geçirdim. Hiç tanımadığı birisine bel altı laflar söyleniyor... Birisi çıkıyor orada ülke sorunundan bahsedip, sorun ne kadar saçma diye hayıflanıyor. Tamam belki de gerçekten saçma ama değer verip orada fikrini soruyor. Eğer istemiyorsan cevaplamazsın, illa yermeye, kalpleri kırmaya gerek var mı cidden? Empati yapmak lazım biraz sanırım. Ya da artık insanların kendi cinsine, dünyaya tahammülü kalmamış olabilir. Sürekli bir yarış hali var çünkü. Diyeceklerim bu kadar, sevgiler. (gizlinot: Gizli nota bakanlara kalpler varr!)

bugün 01:39

724. soru sahiplerinin çok alıngan, hassas ve ara sıra da saldırgan olduklarını düşünüyorum. a diyenlerin a'sını bırakın anlamayı z'sine kırılıyor ; a'yı da b anlıyor. herkes kendini açıklamak zorunda ve anlaşılma yarışında. alana aldığı kadar.

bugün 00:21

723. james charles ve tati isimlerini ilk kez sözlükte duydum. ve aralarındaki tartışma, kavga her neyse onunla ilgili sayfalarca girdi yazıp videoları dikkatle izleyen insanları anlamıyorum. şu youtuber'lığın artık modası geçse keşke.

dün 14:42

722. game of thrones'a ilk başlarda biraz bakıp sıkılıp kapatmıştım.

dün 09:28

721. Apartman hayatına adapte olamayan yerlesmesin diyorum.Her seferinde gürültülü bir şekilde tepeden halı çırpılmasından bıktım.Ayakkabılarını dışarı çıkarıp apartmanı kokutmalarından yıldım.Kardesim madem uyum sağlayamıyorsun niye köyünde yaşamıyorsun.

19 mayıs 17:05

720. erkenci kuşu izliyorum. (gizlinot: o kaslı çocuk için)

19 mayıs 11:27

719. How i met your mother dizisini friends ile kıyaslayanları bir türlü anlayamıyorum. Diziler, filmler, kitaplar, müzik hatta sanat eserleri herkese farklı görünür. Friends i yücelteceğim diye himym ı gömmenin bir manası yok. Şahsen bende friends i hiç beğenmedim. Benim zevkime uymadı. Neyse kendi adıma bugün ki, derdini sileyim hakkımı kullandım. Şİmdi gerçek hayata devam.

17 mayıs 11:29