yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (789)
  • medya (2)

  789. feminizm hakkında feminizmin harf sayısı kadar bile kitap okumamış buna rağmen girdiği her ortamda sosyal medyada kendini sürekli feminizm üzerinden var eden insanlara sinir oluyorum.

  bunlar yüzünden 1. dalga ne 2. dalga ne bilmeyen simon de beauvoir desen o kim oyuncu mu diyecek düzeyde feminizm sayfaları açıldı.

  feminizm artık sermayesini kullanacakları bir modaya dönüştü. bir bakıyoruz berika demir makyajlı makyajsız video çekmiş tüm feminizm tr sayfaları paylaşıyor(senin erkek arkadaşın karşı çıkıyor diye instagramını kapattığın zamanı biliyoruz berika)

   bir bakıyoruz da danla bilic yok şu kız makyajı yok bu kız makyajı diye hemcinslerini kalıplara soktuğu dalga geçtiği zamanları unutmuş sermayeyi kullanıyor.

  daha 1 sene önce yaptıkları davranışları da biliyoruz noldu hepsine birden vahiy mi indi de böyle oluyorlar?! 

  kendini feminist olarak tanımlayan yeni başlayanlara önerim twitterdan insanları linç etmeyi bırakın ya da bu konuda en basic düzeyde yazılan tivitleri de favlamayı. bir an önce okumaya başlayın savunduğunuz konu ne öğrenin 

  16 ağustos 12:23

  788. Maddi durumu yeterli olmayan ve her türlü görgü kuralından bihaber ailelerin "allah rızkını bir şekilde verir nasılsa" mantığıyla peş peşe 5-6 (gizlinot: Hatta daha fazla) çocuk yapmasına inanılmaz sinir oluyorum. Sırf kendi soyları yürüsün, ailesi kalabalıklaşsın diye temel ihtiyaçlarını bile zor karşılayabilecekleri bir sürü çocuk yapıyorlar, sonra o çocuklar sürekli başkalarının hayatlarına özenerek, hayal ettikleri çoğu şeye ulaşamayarak içlerinde bir burukluk hissiyle büyüyorlar. Bebekler hasta oluyor, tedavileri için yeterli imkanlar sağlanamıyor. Aile çocukların hepsiyle ilgilenemediği için çocuklar başı boş büyüyor.

  Şimdi anne baba olmak bu mudur yani? Tamam onlar da böyle olsun istemezdi biliyorum, çocuklarına her şeyin en iyisini verebilmek isterlerdi fakat bunu yapamayacaklarını en başından beri bilmiyorlar mıydı? İnsan hiç doğacak o kadar çocuğun yaşayacağı sıkıntıları hesaba katmaz mı ya, bu nasıl bir düşüncesizlik, nasıl bir bencillik?

  Her şey maddiyat da değil tabiki. Yeterince ilgi ve sevgi gösterip gerekli eğitimi veremeyecek insanların çocuk yapmasına şiddetle karşıyım. Bir birey yetiştiriyorsun sen, İleride büyüyüp topluma karışacak bir birey. Bu çocuk doğruyu yanlışı ayırt edebilmeli, şiddetin çözüm olmadığını bilmeli, gencine yaşlısına herkese saygı duymalı, doğaya veya hayvanlara zarar vermemeli, nezaket kurallarını öğrenmiş olmalı, kısaca toplum içinde yaşamayı bilmeli. Bunları öğretemeyecek, hatta çocuğuna doğru dürüst sevgi bile gösteremeyecek, bu kadar büyük sorumluluklar almayı psikoloji kaldırmayacak olan insanlar inatla çocuk yapıyor, sonra onların yetiştirdiği 'ruh hastaları'yla biz uğraşmak zorunda kalıyoruz.

  Bu konuda toplumumuzun büyük kısmı çok bilinçsiz ve bu durum düzelmediği sürece her akşam haberlerde kadın cinayetleri, hayvanlara işkence eden caniler, yaşlıları gasp eden hırsızlar görmeye devam edeceğiz. Bilim, sanat, teknoloji alanındaki gelişmelerden de uzun süre uzak kalacağız. Çünkü insan yetiştirmeyi maalesef ki bilmiyoruz.

  16 ağustos 00:03

  787. Ülkemi seviyorum ama kendimi Türk gibi hissetmiyorum.

  Adetleri, aile yapısı bana son derece uzak.

  Edit: ülkeyi bırak, dünyaya bile ait hissetmiyorum.

  15 ağustos 21:40 15 ağustos 21:57

  786. bazı yazarların çok olumsuz olduğunu ve rastgele girdi eksilediklerini düşünüyorum. özellikle konu dışına baktığımdan ordaki eksiler daha çok dikkatimi çekti örneğin en güzel kız isimleri başlığında kendine güzel gelen 3-4 ismi yazan süslüyü ne için eksiliyorsunuz tam olarak? 

  15 ağustos 21:08

  785. friends ve how i met your mother dizilerini hiç sevmiyorum. ikisini de izlemek için kendimi zorladım ama bitiremedim bile. burada veya başka yerlerde defalarca izleyenleri, inanılmaz överek yazanları görünce şaşırıyorum. kime sorsam bu iki dizi için dünyanın en iyi dizisi abii şeklinde cevap alıyorum. tabii ki herkesin zevki farklıdır ama nedense ben hiç sevemedim (gizlinot: derdini seveyimlik durumum swh)

  14 ağustos 18:33

  784. eksilenmelerin gereksiz yere kafaya takıldığını düşünüyorum. hele yazılan girdide sadece 1-2 eksi olsa bile bu durum memleket meselesi yapılıyor. bi sakin olun ya. sözlükte bu kadar insanız, hepimizin aynı zevklere, düşüncelere sahip olması imkansız. mesela bir konuyla ilgili fikrimi genelde konu dışı sekmesindeki başlıklarda belirtirim. kimse de benle aynı düşünmek zorunda değil. illa ki bana katılmayan çıkacaktır. eksilerse eksilesin. eksilenmek gerçek hayatta benden bir şey alıp götürmüyor sonuçta. süslü sekmesindeki başlıklarda da eksilenmişliğim var ne yapayım zırlayayım mı?

  girdilerimi sırf gıcıklık olsun diye eksileyen var mı bilmem. aman varsa çok da umrumdaydı cidden. hatta sözlükteki genel zevklerin ve düşüncelerin aksine yazdığım girdilerim seri eksilendiğinde hoşuma bile gidiyor (gizlinot: swh)

  11 ağustos 18:02

  783. herkes cinsellik konusunda kendi kararlarını verebilmeli, cinsel özgürlüğü hukuki ve sosyal açıdan destekliyorum. fakat son yıllarda cinsel birlikteliğin içinin boşaltıldığını (pun intended), duygusal zevkten yoksun ve doyumsuz birşeye dönüştüğünü hissediyorum. "hookup culture" denilen tinder'dan "düşürülen" rasgele insanlarla birlikte olma oluşumu sağlıklı bulmuyorum. ve beni en tedirgin eden kısmı da bu durumdan en çok genç kadınların zararlı çıkacak olması. genç erkeklerin çoğunun duygusal açıdan bağlanmadıkları bir kadının ihtiyaçlarını umursayacaklarına veya herhangi bir açıdan incitmeyeceklerine güvenmiyorum.

  seksin sağlıklı olması için en azından bir miktar duygusal bağ olması gerektiğini düşünüyorum. katılmıyorsanız mesaj atabilirsiniz, konuyu mantıklı bir şekilde tartışırız

  4 ağustos 14:15 4 ağustos 14:20

  782. instagramda tema oluşturma olayı aşırı saçma ve komik geliyor. bir fotoğrafı beğeniyorsun mesela temana uymuyor diye atmıyorsun. insanların instagramı bu kadar ciddiye almaları tuhafıma gidiyor. bensu soral röportajında böyle demişti mesela atacağım bir fotoğraf öncekilerle uyumlu değilse atmıyorum :d aynı şekilde dilan çiçek deniz hanımın da instagramının sağ köşesinde full anlamlı söz şiir paylaşması aşırı saçma geliyor ya sanki internetten güzel sözler yazıp içlerinden her hafta birini seçiyormuş gibi geliyor. 

  4 ağustos 12:53

  781. Ya çok özür dilerim ama watsons’ı boykot eden çoğu kişinin arada bir girip bi kaç parça şey aldığını düşünüyorum :(

  4 ağustos 11:08

  780. linçlik bir durum olduğunu sanmıyorum ama herkesin sevdiği kendimin ise hiiiç sevmediği bir şeyden bahsedeyim; ortalama herhangi bir barda canlı müzik!

  benim için sadece gürültü bu olay, mekanda canlı müzik varken bir şeyler içtiğimde eve başım çatlamış halde dönüyorum. bir kere düzgün icra edene hiç rastlamadım. hepsi ama hepsi artık hepimizin ezberlediği ve içimi bayan türkçe rock şarkılarını hiçbir özgünlük barındırmayan, sıkıcı bir şekilde söylüyorlar, enstrümanların sesi de sonuna kadar açık sanki ses sistemleri harikaymış gibi...

  arkada kısık bir şekilde güzel bir şarkı listesi çalsa ve ben karşımdaki insana kendimi duyurabilmek için avazım çıktığı kadar bağırmak zorunda olmasam daha iyi olmaz mı? benim bir bardan beklentim bu yani, bir şeyler içerken insanlarla konuşabilmek. canlı bir şeyler dinlemek istesem konsere giderim.

  4 ağustos 00:52