yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (796)
  • medya (2)

  796. Altan erkekli sözde usta değerli oyuncu. Ama uçan kusa borcu varmis gibi her kaliteli kalitesiz filmde dizide niye oynuyor? 

  Bir kriterin seçiciligin olsun usta su yastan sonra rezil olma estetik operasyonlari arasinda senaryo ezberleyen tipler arasinda

  19 şubat 01:15

  795. Çoğu yerde duyuyorum/okuyorum; “dişlerimi fırçalarken sonlara doğru dudaklarımı da fırçalıyorum” diyorlar. Afedersiniz ama bu pis bi hareket resmen. Dişimizi hali hazırda temizlemişken neden bu ölü deriyi karıştıralım ki işin içine? bunu neden yapalım? Bunun uygun şekli; diş fırçalamanızı bitirip ağzınızı yıkadıktan sonra kullanmadığınız (başka) temiz bir diş fırçasıyla dudakları hafifçe fırçalamanız. Bazı insanların bunu farklı algılayıp yaptığını düşünüyorum.

  18 şubat 23:27 19 şubat 01:57

  794. İnsanlardan nefret ediyorum. Kendim de dahil. Derdimi sokak hayvanlarına anlatıyorum. Bir kediyi dizime yatırıp, bir köpeğin başını okşayıp, bir serçeyi avuçlarımın içinde ısıtıp her gün dertleşiyorum onlarla. Öyle bir şey ki anlamamalarına rağmen gözlerimin içine bakıp dinliyorlar. Evdeki kedim mutsuz olduğumu hissettiği zaman gelip yüzümü yalıyor, burnumu ısırıyor tatlı tatlı. İnsanlar bana deli muamelesi yapar diye söylemiyorum hiç. Ama hayvanlar insanlardan daha üstün. Birini kurtarmam gerekse hayvanı kurtarırdım. 

  17 şubat 17:24


  793. Hangi yöre olursa olsun ağız farklılıklarını sempatik bulmuyorum aksine aşırı antipatik buluyorum.

  14 şubat 17:08

  792. "Uzun erkek uzun kadin begeniyor bulamazsa kisayla yetiniyor bu kadar basit." az önce böyle bir şey okudum soru cevap kısmında. Daha önce de "uzun kadın kadınsı değildir erkekler pek tercih etmez" olanını görmüştüm. Kendi hemcinsini erkeklerin beğenip beğenmemesi üzerinden yerden yere vuran kadınlar o kadar zavallısınız ki. Eminim bu insanlar diğer sorularda "ama süslüm sen halinle güzelsin, kendine lütfen güven" diyen tiplerdir. Kadın kadının kurdu falan değildir, o söze çok inanmam ama kesinlikle Türk kadını birbirinden nefret ediyor. Kısası uzunundan, uzunu kısasından, emer tenlisi beyazından, beyaz tenlisi esmerinden, kilolusu zayıfından, zayıfı kilolusundan... o kadar büyük bi nefret var ki içlerinde. Sanki hiçkimse mutluluğu hak etmiyor onlara göre. Ekşi erkekleri neyse süslü kadınları da bir o kadar aynısı benim gözümde 

  14 şubat 16:01

  791. Erkeklerin arkadaşlıklarını daha samimi, doğal buluyorum. Düşündükleri şeyleri arkasından konuşmak yerine genellikle direkt birbirinin yüzüne söyleyebiliyorlar. Ancak hemcinslerimde maalesef tam tersi, azınlık bunu yapıyor. Gerçek arkadaşım diyebileceğim kişi sayısı bir elin parmağını geçmez bu sebepten. Keşke bazıları iki yüzlülük ve çekememezlik yapmasa, dünya daha iyi bir yer olsa.

  14 şubat 13:43 14 şubat 13:50

  790. Kocişim tayfasından gibi görünmek istemiyorum ama sevgilimin karşı cins arkadaşlarının çoğundan rahatsız oluyorum

  14 şubat 11:35


  789. medyayı instagram gibi kullananlardan gerçekten bıktım. selfielerini görmek istesek açar instagramına bakarız.

  14 şubat 04:00

  788. Jennifer Aniston'ı güzel bulmuyorum. Çenesinin şekli mı ağzının çevresindeki derin çizgiler mı bilemiyorum ama bir şey yüzünü çok maskülen gösteriyor.

  13 şubat 22:30

  787. Belli bir yaşı geçmesine rağmen cahil kalmış insanlara tepeden bakıyorum, küçümsüyorum. Buradaki cehaletten kastım tahsil değil, çok basit görgü kurallarından bihaber olmaları veya olaylar arasında sebep sonuç ilişkisi kuracak kadar beyinlerini zorlamamaları. Bir de masada hijyene dikkat etmeden yemek yiyenler midemi bulandırıyor ve Kahpe Bizans’taki Mehmet Ali Erbil gibi size afiyet olsun diyerek kalkıp masa örtüsünü de arkamdan çekerek uzaklaşmak istiyorum. Oturuyorsun masaya şap, şap, şap sesler. Sanki sahilde kumsala vuran dalga sesi mübarek.  Ya bir bak bakalım o masada senden başka öyle yiyen insan evladı var mı? Hiç mi düşünmüyorsunuz kimse böyle yapmıyor acaba bende bir problem mi var diye. Ağzını doluyken ağzını açıp konuşuyor etrafa sıçratıyor veya o yemekleri bulamaç halinde herkese sergiliyor. Servis açıyorsun çatal bıçak kaşık herşey tamam ama eliyle yiyor parmaklarını ağzına sokup sokup çıkarıyor.

  Sosyal ilişkilere gelirsek Örneğin topluluk içinde bir insan bir şey anlatıyorsa verdiği detaylarla yetinmelisiniz. Konu iş veya sizi bizzat ilgilendiren bir şey değilse sırf meraklılıktan detaya girmemelisiniz. Örneğin biri iş bulmuş ve bunu anlatıyorsa maaşını sormayacaksın. Örneğin taşınmış bir insana kredi mi çektin paran mı yoksa paran vardı üstünü de krediyle mi tamamladın diye sorulmaz seni kültürsüz öküz. Hayırlı olsun güle güle otur diyip geçeceksin. Sevgilisi olduğunu duyduğun bir insanı evlilik ne zaman diye sıkıştırmayacaksın, evli bir insanı çocuk ne zaman diye sıkıştırmayacaksın. Ramazan’da sen oruç tutuyor musun, kocan oruç turuyor mu diye sorguya çekmeyeceksin. Biri gelip özellikle sana danışmıyor, fikrini istemiyorsa insanların hayat akışına burnunu sokmayacaksın.

  Evet aslında bunlar çok basit görgü kuralları ama toplumda bunları yapan o kadar çok insan var ki bir yerden sonra insan kendini sorguluyor, acaba ben çok mu snob takılıyorum, ukala mıyım diye.  

  13 şubat 13:31