yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (961)
  • medya (7)

  961. Bu ülkede başka bir dinin bayramında kimse sokakta davul çalabilir mi? Adamı linç ederler. Ama müslümanlık hoşgörü dini olduğu için davul çalacak tabii.

  17 nisan 02:58

  960. Homemade seramik hesaplarındaki yamuk yumuk seramikler ve üzerlerindeki aşırı basit çizimler çok çirkin.

  17 nisan 00:12

  959. Kendini seçilmesi, ayıklanması gereken domates, maydanoz gibi gören hemcinslerimden ve '' erkekler x tipi kadın mı sever, ekşi sözlük gibi x yapan kadın gibi başlıklardan hakikaten nefret ediyorum. Birinin beni x tipinde seçmesi bana kendimi sebze gibi hissettiriyor ve bu tür kavramlara da takılan insanların ziyadesiyle alık olduğunu düşünüyorum. kimin ne istediği değil benim ne istediğim önemli. Bir şey yapmak istiyorsam bunu kendim için yaparım. Ortalama yaşayacağım ve garantisi olmayan ömrümü birileri beni maydanoz gibi seçsin diye harcayamam.

  16 nisan 23:53 16 nisan 23:56


  958. (gizlinot: tam açıklayabileceğimden emin değilim ama benim de söyleyeceklerim var bu konuda) bazı internet ünlüsü olan kadınların kendileri başlı başlarına patron olabilecek güce, çalışkanlığa sahipken eşlerini bu işe büyük patron olarak karıştırmasından çok rahatsız oluyorum. elbette hayat müşterek, herkes istediği hayatı yaşayabilir ama böyle olunca kadınlar kendini teşhir ediyormuş gibi geliyor bana. (gizlinot: aklıma gelen) havosdahavos, elvin, merveozkaynak gibi isimleri gordükçe bu nedenle çıldırıyorum. karı koca ortak bir iş yapılıyor, işin büyük kısmını kadın oluşturuyor, can alıcı işi kadın yapıyor ama asıl patron daima erkek. bu durumdan bir kadın olarak çok rahatsızım. (gizlinot: belki yanlış düşünüyorum diyorum ama işte )kadın o kadın olmasa erkek o erkek olamayacak ama buna rağmen kocanın gölgesinde bir çalışma hayatını nasıl kabul edebiliyorlar anlam da veremiyorum.

  10 nisan 17:02

  957. örneğin yıkanabilir pede gelen 'ııyyy onu nasıl yıkarım, öyyk iğrenç' gibi yorumlar beni sinir ediyor. ben o ürünü kullananların yorumunu okumak istiyorum. 100 girdi varsa 70-80i ııyy iğrenç asla kullanmam tarzı yorumlar, ne anladım o zaman o başlıktan?

  10 nisan 01:22

  956. soru-cevap kısmında nadir de olsa ciddi faydalı konular tartışılıyor ama edilen kavgalar, söylenen hakaretler, kalitesiz tartışmalar ve edilen küfürler sözlükten soğutuyor. bazen midemin ağrıdığını farkediyorum soru cevapta vakit geçirdikten sonra. trollerin ve bir meseleyi doğru düzgün tartışmaktan bile aciz, farklı görüşleri ve hayat tarzlarını kendine hakaret olarak algılayan seviyesiz insanların mahvettiği bir platform burası. geçenlerde 'x eylemini yapıyor musunuz' tarzı bir soruda yapmıyorum dediğim için neler neler söylendi, sanki yapanlara hakaret etmişim gibi yapmadığım için hakaretlere maruz kaldım. üzgünüm ama yukarıdaki süslülerin dediği gibi burası kurtulmak istediğim kötü bir alışkanlık gibi tiksindirici bir hal aldı.

  8 nisan 02:45

  955. bir süslümüz uzun uzun anlatmış üstüne laf söylememe gerek bile yok. sözlüğe ara verme kısmına çok katılıyorum. Ben 2-3 sene civarında hiç bakmadım mesela. Yakın aylarda geri gelmiştim. Şimdilerde tekrar ara verdim. Bugün bir bakayım dedim ki değişen bir şey yok. Soru-cevap kısmı insanı cidden geriyor. Bazen soracak sorum oluyor ama cevapları az çok tahmin edebildiğimden vazgeçiyorum. Sorun troller değil. Sorun Anonimliğin arkasına sığınıp kaos çıkaran, insanlara kaba davranan, hakaret eden, kötü kalpli kimseler. Saygı denen kavramdan bu kadar uzak olmamalarını dilerim. Yaşı küçük ve kırılgan yapılı süslülerin de soru-cevapta takılmamasını tavsiye ederim. Ruh sağlığı açısından. 

  8 nisan 02:24


  954. biraz içimi dökeceğim...

  sözlükte geçirdiğim vakit sonrası çevreme şükrediyorum. az ve öz insan var çevremde, hiçbir zaman çok geniş bir çevrem olmadı ve iyi ki de olmamış çünkü en azından yanımdaki yöremdeki herkes sevgi dolu.

  bu sözlüğü anlayamıyorum ben, her şey mi eleştirilir? her şeye mi muhalefet olunur?

  bir insan kedisine/köpeğine/kuşuna evladım diyor diye, kendine evcil hayvan annesi diyor diye neden eleştirilir? valla benim çevremde kedi sahiplendiğimizi duyan herkes bana "kedi annesi" demeye başladı. kedili şeyler hediye ettiler, kedili postlar gönderiyorlar. çünkü özünde sevgi olan bir şey bu. sevgi paylaştıkça çoğalır, çoğaldıkça da dünyayı güzelleştirir. kendimi anne göremezmişim. niye görmeyeyim arkadaşım?

  ben kedimi tam üç hafta veterinere götürdüm. her gün veterinere gittik. benim artık kollarımda, box'u taşımaktan kas ağrıları başlamıştı. yemin ediyorum bir kez bile of demedim. tek düşündüğüm minnoşumdu. bakıyorum, büyütüyorum, hayatımı değiştiriyorum, ilgileniyorum, gerek maddi gerek manevi sorumluluk alıyorum. niye görmeyeyim? çok anaç biriyim. genel olarak sevdiğim herkesin, her şeyin üstüne titrerim. nesi yanlış bunun? içimde bir sürü sevgi var. hayvan düşmanlığını bir kenara bırakıyorum. erken evlenenlere de laf atıyorlar geç evlenenlere de. ben 24 yaşındayım, geçtiğimiz ay evlendim. sevgilimle yüz yıldır birlikteydik, şartlarımız uygundu, ikimizde çalışıyoruz. insanlar sırf bana erken evlendi demesin diye mi bekleyeceğim? geç evlenmek isteyenlere laf söylendiğinde "tamamen karar senin" oluyor da biraz erken evlenince neden karar benim olmuyor? geç evlenseler ayrı dert, hiç evlenmeseler zaten tamamen sorun. düğün yapmak istemedik, evlilik hazırlıkları sadece ev düzme üzerinden oldu desem yeridir, bir nikahla evlendik.

  bir de pandemide hamile kaldı diye laf atanlar da var. kadın artık hamile "pandemi zamanı hamile kalınmaz" denilse ne olur, denilmese ne olur? böyle diyince karşı tarafı endişelendirmekten başka ele ne geçiyor yani?

  insanların kendilerini nasıl anne görüp görmeyeceğine, ilişkilerine, ne zaman evlendiklerine, ne zaman cocuk yaptıklarına anonim dahi olsa bile bu sekilde hakaret ede ede fikir belirtemez kimse.

  bilmiyorum gerçekten o kadar şaşırıyorum ki, bütün çevremi arayıp sizi seviyorum diye mutlu edeceğim onları yarın. ve sözlüğe de ara vereceğim çünkü insan buraya kafa dağıtmak için giriyor ama tam tersi şekilde geriliyor. böyle bir şeye gerek yok yani.

  8 nisan 01:19 8 nisan 02:36

  953. Porçay Porçay Porrçaaaayy

  7 nisan 03:09

  952. covid 19da hastalık sürecinde de tedavi sürecinde de sürekli 65 yaş üstünün veya yaşlıların gündemde olmasından rahatsızlık duyuyorum. evet onlar daha riskli grupta ama gençlerin de bu hastalığı çok rahat geçireceğinin garantisi yok sonuçta.

  aşılama da yaşlılardan hatta baya yaşlılardan başladı. ama bence yaşlılarla beraber belli yaş gruplarından gençler de aşılamaya yaşlılarla beraber dahil olmalıydı. özellikle üniversite okuyan gençler bir yıldır sosyal hayatlarından uzak kelimenin tam anlamıyla bok gibi bir hayat yaşarken hastalıkta da aşılamada da adları bile geçmiyor. yaşlılar için evde kalmak daha kolay olmalı çünkü dışarıda kaçıracakları bir hayat yok belki yürüyüş ve ev gezmeleri dışında ama bizim en güzel yıllarımız boşa gidiyor ve daha ne kadar boşa gidecek belli değil.

  7 nisan 01:17