yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (21)
  • medya (0)

  21. Hoşlandığım çocuk boş derste bana gitar eşliğinde sözlerimi geri alamam şarkısını söylemişti. Çok mutlu olmuştum. Unutmadığım anlardan biridir.

  13 ağustos 00:35

  20. lise zamanlarımda kurtlar vadisi yayınlanırdı tvde. okulda kendini polat alemdar zanneden bir çocuk vardı. onun gibi yürür parlak takım elbise falan giyerdi. telefon müziği dizinin jeneriği falan. aynı dershaneye de gidiyorduk çocukla , yetmezmiş gibi en yakın arkadaşıma aşık olmuştu. sonradan duyduk ki çocuğun arkadaşı hatta onun da arkadaşı aşıkmış arkadaşıma. welcome the dallas swh. bu arkadaşlar üçlü beraber gezerdi üstelik. arkadaşım aralarından birini seçip 1 hafta çıkıp ayrıldı. 3’lü broke girls seneler boyunca konuşuldu. polat abimize şahsen ben yakıştıramadım. 

  bir diğeriyse yüzümde çok sivilce olduğu lise 1 zamanlarından . kendi sınıfımdan ayrı bir arkadaşımın sınıfına  uğrayıp , yazdığım şiiri göstermiştim. şiirde “sarı “ kelimesini tesadüfen baya bastırarak yazmıştım.  kız masaya bırakıp teneffüse çıkınca, arkadaşımın sınıfında benden nefret eden bir çocuk da görmüş şiiri. çocuğun soyadı sarı. zannetmiş meri “sarıyı” bastırıp  yazarak aşkını belli ediyor. olayın üzere çocuk gelip sınıfımdaki tahtaya kocaman harflerle “sivilcem” yazmıştı. görünce kafamdan kaynar sular dökülmüştü. çocuğun ona aşık olduğumu sanmasına mı yanayım , yoksa böyle hakarete uğramaya mı? olaydan sonra ağır sivilce tedavisi olmuştum. karaciğerim mahvoldu. keşke gidip suratına tüküreydim onun da sağlığım yerinde kalsaydı.

  12 ağustos 23:40

  19. Dün lise ikinci sınıfta yazdığım bir yazıya denk geldim. Küçük bir ilçede idi lise. Kutlu doğum haftası sebebiyle konusu ahlak olan bir kompozisyon yarışması yapılmıştı.  Tabii bu çerçevede islami değerlerle ilgili bir şey bekleniyordu muhtemelen. Ben o zamanlar yeni yeni ahlak felsefesi okumaya başladığımdan bu konuda bir hayli sivriydim. Yazdığım yazı beklenenin aksine ahlak kavramını yücelten değil yeren bir yazı olmuştu. günümüz ahlak kavramının insani değerler ve erdemlerden ayrılıp ötekileştirme ayıplama ve kısıtlamaya dayanan, mahalle baskısından güç alan yoz bir kavram olduğundan bahsetmiştim. Bir de “ahlak, tüm ahlaksızlıkların arkasına sığınabileceği kadar geniş kapsamlı bir paravandır” demişim. İlginç bir şekilde bu yazım birinci seçilmiş ve takdir edilmişti. Şimdi olsa muhtemelen mimlenirmişim.

  14 şubat 13:15 14 şubat 13:17

  18. Kızlardan birinin çantasından prezervatif çıkmıştı. Çantasını açınca ‘ayy bu neee kızlar çantama ne koymuşlar’ dedi ki inandık işi olmazdı pek o tarz şeylerle. Sonra sen misin prezervatif. Balon yapıldı, elde mıncıklandı, içine su konulup oynanıldı. Prezervatif utanmıştır prezervatifliğinden..

  28 ocak 19:32

  17. Bizim sınıfta bir çocuk vardı , hani serseri şakacı bi tip olur ya her sınıfta onlardandı işte.bir de buna aşık bi kız vardı bizden bir iki yaş büyüktü kız.

  Bir gün dersten izin alıp wc’ye çıkmıştım.tuvaletten bir çıktım bu kız karşımda, çekil diyorum çekilmiyor, tuvaletin kapısına vura vura tehditler savuruyor.derdi de şuymuş; o sana aşık ondan uzak dur seni öldürürüm falan.ama benim çocukla merhabam bile yok.ben bayağı cılız bir çocuktum kız da maşallah yapılı.o anki korkumu anlatamam.benim onunla işim olmaz falan dedim bıraktı en sonunda.sonra baktım öğle arasında da takip ediyor dik dik bakıyor bana.bende gittim müdüre hemen. 

  Kızın adını söyledim yaptıklarını anlattım , anlatırkende ağlamaya başladım.müdür kolonya döküyo peçete veriyo sakinleştirmeye çalışıyo.ben ağladıkça ağladım ama ne ağlamak.ertesi gün kız geldi; özür dilerim bir daha seninle uğraşmayacağım , sana karışan olursa gel bana falan yapıyo.

  Seni asla unutmayacağım müdürüm(gizlinot:swh).

  28 ocak 03:33

  16. Okula gelen ekmek arabasına gizlice binip okuldan kaçmamız. Şoförün "tamam tehlike geçti" diyerek bizi arka sokakta indirmesi.

  Pazardan aldığım iki civcivi dersin ortasında çaktırmadan yere bırakarak hocayı dumur etmem.

  Koridorda Kabadayı takılan bir kızın aniden "ne bakiyosun" diye bağırarak üstüme yürümesi ve benim müthiş bir pratiklik ile "saçlarına bayıldım canım ya gözümü alamıyorum" diyerek olayı tatlıya bağlamam.

  Edit; civcivlerin akıbetini merak edenlere açıklama yapmak istedim. O iki civcivi el bebek gül bebek büyüttüm. Çok güzel iki genç horoz oldular. Evde daha fazla bakamayacağım için bir tanıdığımızın kümesine koydum. Orda tavuklarla yeni civcivler yaptılar.

  20 mart 2018 22:00 20 mart 2018 23:05

  15. lise 1deyken, sınıfın en çatlak ve hareketli öğrencisi bendim, tabii daha çocuğum. neyse matematik dersinde sıra arkadaşım, ben bide arkadamızda oturan iki arkadaşım hiç rahat durmadık. bir eğleniyoruz bir eğleniyoruz anlatamam. hocada zaten asla ders anlatmazdı, sınıfa gelir oturur bi öğrenci seçer tahtaya konu neyse onu yazdırırdı konu anlatımlı kitabından sonra bize eğer anlamadığınız bişey varsa sorun anlatırım derdi. işte biz dersi felan takmıyoruz gerçi kimse takmıyor azıcık gürültü bizden geliyor. bir gün yine dersteyiz fakat sakin sakin tahtadakileri deftere geçiriyoruz, o ara arkadaşım bir şey söyledi bende sessizce kikirdedim anaa hoca bi dellendi bi dellendi anlatamam. hemen ikimizi ayağa kaldırdı verin velinizin numarasını arıycam dedi. şimdi öyle diyince bende bi paçalar tutuştu napsam napsam hemen pratik zekamı konuşturdum 'hocam bir saniye, ezberimde değil not defterime yazmıştım ordan bakayım' diye, o sırada arkadaşıma hemen not yazıp alttan gösterdim kendi numaranı söyle diye çünkü annesi onu da duman eder. işte biz ikimizde kendi numaralarımızı verdik allahtan hemen derstyken aramadı. sonra bir sonraki derste bayaa söylendi aradım aradım açmadılar diye puahhahahahha. bizde evet ya biraz ilgisizler felan diyoruz allahım yaa

  20 haziran 2017 02:58 20 haziran 2017 03:00

  14. coğrafyacım derste ağzımı bantlamıştı ya. hayatımın şokunu yaşamıştım dffdfjd bir baktım elinde bantla bana doğru geliyor...

  hiç bozuntuya vermeden yapıştırdı gitti :(

  7 haziran 2017 01:54

  13. lise 1. okulun 3. günü. sosyalfobik olduğum için henüz arkadaşım yok ve yerlere bakarak falan yürüyorum. ilk ders herkes sıralara yerleşti. okul da yeni başladığı için kimsenin yeri belli değil. cam tarafından bi sıraya kuruldum. 5 dk sonra sıranın sahibi çocuk gelip orası benim yerim dedi. yeni gördüğüm insanların yüzlerini hatırlayamama gibi bi özrüm de olduğu için çocuğu artık benim yerim diyerek gönderdim.... ilk iki gün kimsenin suratına bakmamak için hep duvarlara bakıp sınıftaki her şeyi ezberlemiştim ve bizim sınıfta doğal gaz peteği vardı. tekrar etrafa göz gezdirirken bi de bakıyorum ki karşımda bi kalorifer peteği!! evet üst kattaki sınıfım yerine alt kattaki bi sınıfa girip bir de milleti terslemiştim. bu durumu fark ettiğimde çoktan hoca gelmişti bile. hızlıca yerimden kalktım hoca nereye dedi dedim sınıfı karıştırmışım hocam :( herkes gülmüştü de 1 ay uyuyamamıştım utancımdan...

  6 haziran 2017 22:28

  12. lise 1'de üst sınıflardan iki erkek bizim sınıftan bir arkadaşımı dövmeye gelmişti teneffüstü sebebini bilmiyorum. sınıfın yan tarafında camekanlı bir oda vardı çocugu iki kişi oraya tutup fırlattı cam çerçeve yere indi kırılan camlar milletin orasına burasına saplandı kan revan. müdür yardımcısı geldi kim yaptı dedi kimseden ses yok akıllı ve cengaver ben atlayıp anlattım olayı. sonraki teneffüs bu iki çocugun sevgilileri haber yolladı bana çıkışta geberticez onu diye fghjkl çıkışa gel.

  okulla evimin arası yürüme mesafesiydi 15 dk filan sürüyordu. son zilin çalmasına 5 dakika kala full hazırlandım ve zil çalar çalmaz fırladım o 15 dakikalık yolu 3 dakikada filan gidip eve varmıştım :) ertesi gün de gidip müdür yardımcısına söyledim bu kıza bişi olursa sizden bilirim dedi bir şey yapamadılar. sonra da unutuldu gitti

  6 haziran 2017 14:54