girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (132)
  • medya (0)

132. güneş gözlüklerinin burundaki makyajı silmemesi, makyajın daha uzun süre sabit kalması için, tam olarak gözlüğün değeceği kısımlara far bazı sürüyorum kapatıcı/fondöten öncesi, örneğin put a lid on it çok ideal bunun için.

tabi bu teknik yağın paramparça ettiği bölgelerde de işe yarıyor (gizlinot: çene :() ama far bazı ml olarak düşük bir ürün olduğundan değmez. sadece özel günlerde belki.

16 nisan 14:03

131. Gözlerimi büyük göstermek için eskiden uzun zaman harcardım ki benim gibi uykuyu seven biri için işe giderken büyük bir eziyetti. Son zamanlarda bulduğum kısa yol şampanya rengi hafif ışıltılı farı tüm göz kapağıma sürdükten sonra önce bir kat uzatan maskara sonra kurumaya yakın bir katta hacim veren bir maskara sürüyorum. Eğer biraz vaktim varsa katlanma yerine kahve rengi bir far ya da bronzer sürerek daha aydınlık ve büyük gözlere sahip oluyorum. Bir de beğendiğim maskara fırçalarını atmıyorum, fırçasını beğenmediğim maskaralarla değiştiriyorum hem vicdanım hem cebim rahatlıyor.

30 ağustos 2017 20:05

130. Fondöteni / bb kremi ilk önce hızlıca elle yayıp daha sonra nemli bir süngerle üstünden geçmek. vakit alan bir işlem gibi gözükse de öyle değil. süngerle iki saat yayılamayan ürünü elle 3-5 saniyede yayıp daha sonra bir tık süngerle üstünden geçince hem ürün emilimi minimuma iniyor hem de üründen Maximum performans alıyorsunuz.

Pudrayı nemli süngerle uygulamak. Daha iyi sabitliyor sanki bir de pudra daha bir doğal duruyor yüzde.

25 ağustos 2017 19:57


129. Eyeliner'a kuyruğundan başlamak.

Eyeliner'ı göz hizamdan aşağıda olan bir aynaya bakarak çekmek. Aynı şekilde maskarayı da öyle uyguluyorum.

Far çok dökülen yapıda ya da sim simse hafifçe ıslattığım fırçayla uygulamak.

Yüzüme sürmeden önce Fondötene 1 damla yağ katmak.

Likit ve krem aydınlatıcıları süngerle uygulamak.

Allığı burun ve çevresine hafifçe sürmek.

Ruju sürdükten sonra dudak kalemiyle dudak kenarlarından geçmek.

Dudaklarıma peeling yapacak vaktim yoksa bu iş için ayırdığım temizlenmiş maskara fırçasıyla hızlıca dudak peelingi yapmak.

Likit mat rujları dudağın iç kısmından başlayarak sürmek.

Belki çoğunuz biliyorsunuzdur bunları ama Sürekli yaptığım şeyleri yazmış bulundum.

24 ağustos 2017 22:02

128. Makyaja göz makyajından başlamak

24 ağustos 2017 21:39 24 ağustos 2017 21:39

127. iyi bir cilt bakımı yapmak yani cildi çok iyi nemlendirmekten geçiyor.(gizlinot: evet hepiniz biliyorsunuz bunu :)) gerçek gül suyu ve gliserin karışımı ile yüzümü nemlendirip daha sonra cilt makyajımı yapınca daha güzel sonuçlar ediyorum.

çok bilinen ama az uygulanan(gizlinot: aslında bu da sır değil) ve benim en sevdiğim bir diğer yöntem de göz içine nude bir göz kalemi sürmek. daha aydınlık gözlere sahip oluyorsunuz. seviyorum bu yöntemi siz de bir deneyin.

mat likit rujda daha farklı bir ton elde etmek için ilk önce dudağıma pudra sürüp sonra ruju sürmek.

24 ağustos 2017 01:24

126. yves rocher greyfurtlu spreyle makyaj sonrası fıs fıs yapmak sanırım kendisini çok seviyorum

24 ağustos 2017 01:10


125. (link: https://www.suslusozluk.com/süslülerin-makyaj-sırları?i=634664 burada ) da söylenildiği gibi çift maskara kullanıyorum. çünkü kirpik kıvırıcıya karşı tuhaf bir korkum var ve çift maskara istediğim sonucu veriyor. genelde maybelline lash sensational ile başlayıp cecile booster ile kirpiklerimi tarıyorum. sonuç, kıvrık, tek tek ayrılmış kirpikler oluyor.

dudaklarımı daha çıkık ve dolgun göstermek için alt dudağın altındaki çıkıntıya (gizlinot: garip bir cümle oldu neyse swh) çok ama çok az bronzer sürüyorum.

hangi renk ruj kullanırsam kullanayım dudaklarımı mutlaka yaklaşık kendi dudak rengimde bir kalemle çevreliyorum.

allıkların içinden çıkan küt uçlu dikdörtgen sapı olan fırçaları genellikle allık için değil, bronzer için kullanıyorum. başarılı sonuç veriyor ve ita brush'a falan para harcamama gerek kalmadı bu sayede.

23 ağustos 2017 21:56

124. kahverengi veya siyah kaş kalemleriyle alt kirpik dibime hafif bir gölge yaparım. hem kaş kalemi olduğu için normal bir göz kalemi kadar renk vermiyor hemde çok doğal duruyor

23 ağustos 2017 20:39

123. aydınlatıcı sürüyorsam parlak bitişli güneş kremiyle karıştırıp (gizlinot: toz aydınlatıcı) sürünce daha doğal kendi ışıltımmış gibi duruyor.

önce ruj sonra dudak kalemi kullanmak. daha düzgün ve bir tık daha dolgun

yine dolgun durması için dudak içine minnacık parlatıcı değdirmek

allık ve bronzerın ikisini de burnumun üstünden geçiyorum hafifçe daha doğal duruyor ve burnumu daha küçük gösteriyor siliyor bence biraz ön yüzden. boydan boya burnu aydınlatmak daha uzun gösteriyor. ucunu aydınlatmak kafi

nemlendiricinin emilmesini beklemeden fondoten sürerim. daha kolay yayılıyor

simsiyah kaşlarım var. sabitlemek için kaş maskaram yoksa bitmiş maskarayla sabitliyorum daha güzel sabitleniyor

23 ağustos 2017 20:36 23 ağustos 2017 20:38