girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (155)
  • medya (0)

155. Çok sır değil ancak her göz makyajımda mutlaka üst göz kapağımın kirpik dibine siyah kalem sürerim, adı tightlining imiş. Maskara sürünce simsiyah oluyor kirpik dibi ve kirpikleri daha dolgun gösteriyor.

5 ekim 19:07

154. Galiba bir makyaj sırrım yok daha çok genel olarak bilinen şeyler ama göz altlarımı v şeklinde videolardaki gibi kapatmak yerine gerçekten küçük noktalar koyup onları dağıtıyorum. Göz kapaklarımı da esitliyorum. Kesinlikle aydınlık ve doğal duruyor. Aydınlatıcım hem çizgi gibi durmasın hem de içten parlıyormus gibi görünmesi için ilk likit aydınlatıcı üzerine toz aydınlatıcı ile sabitliyorum. Ve sünger tercih ediyorum. Ilk aydınlatıcı ondan sonra bronzer veya allık sürerim. Dudak girintisinin üstünü aydınlatır alt dudağımın tam orta yerine alttan gölgelendiririm. Estetiksiz dolgun dudaklar. 

Bazen sevdiğim renk rujları far olarak kullanıyorum. Far karıştırırken fırçayı uçtan tutuyorum far yerleştirirken daha içten tutuyorum.(bunu tati'de gördüm). 

5 ekim 02:51 5 ekim 21:21

153. Far sürünce gözün dış kısmında Hani şu gözün bittiği noktadan kaşın bittiği noktaya bi çizgi şeklinde biter ya. Ben onu beceremiyorum sürerken baya dışarı çıkıyor. Ten rengi pigmentli bir far veya iyi kapatan bir pudrayi parmagimla bolca alıp taşırdığım yeri bununla kapatıyorum. Aynısı kaş altlarım için de geçerli çünkü far yukarı da taşmış oluyor. Bu sayede benim gibi beceriksiz çok güzel far sürmüş dağıtmış oluyor. Makyaj sırları bitti.

Edit: 1 kg pudrayi orda bırakmıyorum makyajım bittikten sonra kafam kadar bir fırçayla onu ordan süpürüyorum. Şimdi bitti.

4 ekim 23:37 7 ekim 00:54


152. kışın ten makyajı yapmadığım zamanlar, seyrek bir fırçayla kırmızı allığı hafifçe gülerek yanaklarımın ön kısmına uyguluyorum. soğuktan kızarmış bir ifade veriyor ki bayılıyorum. kırmızı rujla da pıt pıt uygulayarak yapabilirsiniz:)

4 ekim 19:26

151. asla ve asla bir ruju tek başına kullanmıyorum. illaki bir iki renkle karıştırıyorum. ve mutlaka soruyorlar.

sebebiyse aslında piyasadaki nudeların (ya da makyaj çantamdaki diyeyim) çok nude, kahvelerin çok kahve ve kırmızıların çok kırmızı olması. ara tonlar pek yok. ben bu yüzden kahverenginin altına kırmızı sürüyorum ki o acılığı kırılsın. kesinlikle öneririm.

4 ekim 15:13

150. rengi çok pembe/kırmızı kalan cart rujları az sürüp dagıttıktan sonra küllü tonlu bronzer dokundurmak.

saçımı iğrenç yapan saç şekillendiriciyi iflah olmaz kaşlarımda kullanmak.

3 ekim 22:22

149. •Farların daha ışıltılı olması için göz fırçasına mac fix sıkarak farı sürüyorum.Far daha ışıltılı oluyor ve daha iyi oturuyor göze. Buğulu göz makyajı yapsarsam makyaj bittikten sonra son adım olarak ışıltılı açık farı tam göz kapağımın ortasına son olarak dokunduruyorum.

•Kirpikler için bir kat rimel sürdükten, sürdüğüm rimel kurumadan babe pudrasini temiz bir fırçaya batırıp ozellikle kirpik uçlarına surup kirpikleri tarıyorum. Sonrasında ikinci kat rimel sürüyorum. Toz parçaları kirpik ucuna yapıştığı için hem kirpikleri uzatıyor hem de kalinlaştırıyor.

•Ten makyaji yapacaksam ve pürüzsüz görünmesini istiyorsam (sadece ozel gunler icin )gözenekli yapıda cildim için bb krem ya da fondöteni sürdükten sonra gözenek olan yerlere boşluk doldurur gibi ufak hareketlerle yedire yedire benefit porefessional sürüyorum. Sonrasında ya yine benefitin porefessional pudrasi( renkli pudra sürdüğümde yamalı görüntüye sebep olabiliyor bu sebeple ozellikle marka belirttim. Elinizde cok cok ince yapili renkli pudra varsa o da olur yeterki yamalı görüntüye sebep vermesin ) ya da transparan pudrayi süpürür gibi geçiyorum cildimden.

•Allığı sürerken fırçaya aldığım allığı yanağıma tampon hareketle hafif bastırıp uyguluyorum. Böylece çok doğal kendi yanağımın utanıp kızarmış hali gibi oluyor.Ayrıca sürdüğüm allığı crease bölgeme de mutlaka sürüyorum.

3 ekim 21:38 3 ekim 22:51


148. Pudrayı evden çıkmadan önce sürmek.

İzlediğimiz makyaj videoları düzenlenip sunulduğundan, asıl makyaj sürelerini yansıtmıyor anladığım kadarıyla kaldı ki kullandıkları ışıklar, kamera falan derken gerçeği pek yansıtamıyor ister istemez.

Ten makyajından hemen sonra pudra sürünce de net yapışıp kalıyor alttaki ürüne. O pudralı pudralı görünümün ana nedeni de o sanırım. Bunu da ince olduğuna şahitlik edeceğim pudralarda bile yaşayınca fark ettim. Artık pudra formundaki ürünleri olabildiğince geç, transparan pudrayı ise yeterince vakit geçtiğine ve ürünün sabitlenebildiği kadar sabitlendiğine emin olduğumda uyguluyorum. Bu da evden çıkmadan önce kısmı oluyor.

Ek olarak da katie jane ablamızdan öğrendiğim bir taktik olarak; bronzer pudra aydınlatıcı ürünlerini toz kullandıysam oralara bir daha transparan pudra geçmiyorum, kalan yerlere kullanıyorum.

3 ekim 00:51

147. Şimdi ben düşük göz kapaklıyım ve kuyruklu eyeliner çekemiyorum.Daha doğrusu yakışmıyor.Belki bilinen bir şeydir ama kirpiklerimi kıvırıp en kıyıdaki kirpikleri maskara ile siyah ve yapışık yaptığım zaman çekik göz ve eyeliner sürülmüş göz effekti veriyor.Dediğimi anlatan bir medya ekleyeceğim daha sonra.

25 eylül 19:09 25 eylül 19:28

146. Kapaticiyi sadece goz alti morluklarimin oldugu yere uyguluyorum, yani yanagin hemen ustune, boylece goz pinarina yakin kisimlardaki kirisikliklara dolmuyor. Benzer sekilde, agiz kenarlarindaki gulmekten olusan cizgilerin oldugu yerlere fondoteni cok az surmeye calisiyorum, zaten oralarda kizariklik vs. olmadigi icin kapatilacak bir sey yok, sadece diger yerlerle esit olmasi icin cok ince sekilde geciyorum.

11 ağustos 03:34