sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
girdi yaz
medya ekle
 • linki kopyala
 • şikayet et
 • girdiler (189)
 • medya (0)

189. bunlar sır değil pek aslında ama benim yaptıklarım şu şekilde :

- kuru şampuan kullanacaksanız geceden sıkın. baya saçımın ayrılma yerine komple sıkıyorum. sonra dağıtmıyorum öyle kalıyor. o şekilde yatın. ertesi gün saç zaten bunu emiyor. bi tarayın bitti gitti. en iyi sonuç böyle bence.

- gözaltımdaki kapatıcıyı elimle pıt pıt yaparak yayıyorum. sünger ve fırçalar çok ürün yiyor. fondoten süreceksem eğer anca sünger/fırça kullanıyorum. mor göz altlarına sahip olanlar bilir kapatma zorluğunu. pıtpıt hareketlerle kapatıldığında problem kalmıyor pek.

- farımın uzun süre kalmasını istiyorsam baz değil hafif krem far sürüyorum. üzerine farımı geçiyorum. çok uzun süre kalıyor.

-ruj kalıcılığını artırmak istiyorsanız dudak kalemini sadece çerçeve değil komple sürün. üzerine ruj geçin. o ruj saatlerce oynamaz. (gerçi ruj tekrar uygulaması kolay bişey, gerek var mı tüm bunlara orası tartışılır :D )

-parfümü saçıma sıkıyorum, tüm gün geçmiyor. (içindeki alkol saça zararlı diyenler de var ama ucuna sıkıyorum ben zararını görmedim)

bugün 16:03

188. Aydınlatıcı sürmeden önce altına balm sürüyorum hem daha iyi bir görüntü almış oluyorum hemde daha kalıcı olduğuna inanıyorum

bugün 13:06

187. serum + bb krem + ışıltılı baz + birkaç damla likit bronzerı karıştırıp tüm yüzüme sürüyorum. muhteşem doğallıkta ışıltılı ve canlı bir cilt elde ediyorum.

bugün 10:24

186. 7 tane makyaj süngerim var. her gün birini kullanıyorum ve pazar günü hepsini yıkıyorum topluca. böylece elimde hep temiz sünger oluyor.

önce de biraz ıslatıyorum, güzel bitiş sağlıyor.

yüzüm karma, akşama doğru biraz yağlanıyor. bu yüzden ışıltılı baz kullanmadan önce t bölgeme matlaştırıcı baz uyguluyorum. hem gözeneklerimi kapatıyor hem de yağlanma/aşırı parlama olmuyor. cildim sağlıklı ışıltılı gözüküyor.

dün 17:33

185. Göz kapaklarım düşük olduğu için (gizlinot: Neredeyse monolid) farı katlanma bölgesinden başlayarak sürünce istemeden çok geniş bir alana far sürmüş oluyorum. Kaşa kadar çıkan görüntüden pek haz etmediğim için farı kirpik diplerimden başlayarak yukarılara çıkarıyorum. Renk geçişleri daha belirgin oluyor, kirli görüntü oluşmuyor.

dün 17:28

184. Tüyo mu bilemem ama

Kaşlarla çok oynamamak

Cilt bakımına ve temizliğine özen göstermek

Cildi iyi okumak( gün gün farklı ihtiyaçları olabiliyor cildin, kuruluk, susuzluk, parlama, kızarıklık,ter vs....) ve ona göre baz kullanmak ya da kullanmamak

Aşırı makyaj yapmamak

Çok ürün kullanmamak( hem miktar hem de sayı olarak) bazen festival gibisin! Havalarında olabiliyor çıkan sonuç

Eksik makyaj yapmak ( ful makyaj yapıp rimel sürmemek)

Fırça temizliği ( sık sık)

Saç rengini hesaba katmak

Yüz ovaline göre hafif gölge oyunları

Gün içinde aynaya bakmak ve kontrol sağlamak

Eve gelir gelmez temizlik ve ihtiyaca göre bakım yapmak.

Bitti gitti.

dün 13:29

183. Kuruyan jel eyeliner ve krem farları mikro dalgalı fırının en düşük derecesinde ısıtıyorum eski formuna dönüyor

20 nisan 17:26

182. makyaja başlamadan önce muhakkak dudak nemlendiricisini katman olarak uyguluyorum, ruju sürmeden önce ise fazlasını elimle yediriyorum. ruju sürdükten sonra parmak ile "pıt pıt" hareketlerle dudağıma oturtuyorum.

topaklanan maskara için ise kirpik tarağı ile diplerden başlayarak uca kadar kirpikleri tarıyorum.

Far sürerken yalnızca göz kapağımdaki farları karıştıracağım boş far fırçası kullanıyorum.

6 nisan 15:18

181. Sır sayılmaz ama aydınlatıcı sürmeden önce fırçaya sabitleyici sprey sıkıyorum. 24 saat kalıcı hale geliyor.

6 nisan 10:27

180. Aydınlatıcıyı fan fırçayla değil de far karıştırma fırçasıyla elmacık kemiğimin en üst kısmına, göz bebeğimi geçmeyecek şekilde önce şerit halde sürüyorum. sonra hafif hareketlerle o aydınlatıcıyı aşağı doğru dağıtıyorum. Dağıtıyorum derken karıştırma tekniğiyle değil, fırçayı aşağı yönde hareket ettirerek. Çok aşağıya doğru da değil allık sürülen kısmın birazına gelecek kadar aşağı sadece. Bir de aşağı yukarı değil sadece aşağı. Çünkü ürünün fazlasının en tepe noktada olması gerek, aşağı yukarı yaparsanız her tarafa eşit dağılır ve doğal gözükmez. 

Aydınlatıcının en doğal böyle gözüktüğüne karar verdim çünkü normalde de yüzüme krem gibi parlak gösteren bir şey sürüp sağa sola döndüğümde de elmacık kemiğimin sadece en üst kısmının değil, onunla birlikte yanaklara doğru olan bir kısmının da nispeten daha hafif bir şekilde olsa da parladığını fark ettim. 

5 nisan 19:08