yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (197)
  • medya (2)

  197. Yazıldı mı bilmiyorum, çok da sır olduğunu düşünmüyorum ama paylaşmak istedim. Göz makyajında ışıltılı far kullanacaksanız herhangi pembe ya da beyaz tonlarında krem farı, ışıltılı fardan önce baz olarak kullanmak metalik bir görüntü elde etmenizi sağlıyor. Üstelik krem farı kaliteli ya da kalitesiz kullanmanız sonucu çok da değiştirmiyor. Ben sadece bu iş için rival de loop youngın kalem farlarından 21 numarayı kullanıyorum. Kullandığınız farın rengini, çok hafif bir pembelik katmak dışında değiştirmiyor. Farın bazlı, bazsız ve gözde duruşunu medyaya ekliyorum ilgilenen olursa. 

  ilgili medya:
  2
  18 ekim 18:50

  196. Fondöteni yüzde çok belli olacak şekilde kalın uygulamışsam veya gün içerisinde kekleşmeye başlamışsa:

  1- büyük tok bir fırçaya hafif kıvamda bir makyaj bazı / nemlendirici alarak tüm yüze hafifçe tanpon hareketlerle uyguluyorum veya

  2- makyajı çok da temizlemeyen bir misel suyla nemlendirilmiş pamuk ile tek bir geçiş yapıyorum.

  Korkutucu gelse de işe yarıyor. Makyajın fazlası gidiyor ve eriyip tekrar yüze sabitleniyor. Onun üzerine allık tazeleyip gayet devam ediyorum.

  6 eylül 16:31

  195. Göz makyajını bitirirken karıştırma fırçasına ten rengi renk alıp kaş altından farın üst köşelerine kadar farı karıştırıyorum. Böylece fardaki belirgin köşeler yok olup daha yumuşak ve daha iyi dağıtılmış duruyor, hem de kaş altını aydınlatmaya gerek kalmıyor

  20 ağustos 15:29

  194. kaşımı her hangi bir kaş kalemiyle veya kaş pomadı ile doldurmadan önce alkol bazlı bir temizleyici ile kaş bölgemin her tarafını güzelce siliyorum ve 1 dakika sonra kaşlarımı yukarı doğru tarayarak doldurmaya başlıyorum. ne işe yarıyor diye sorarsanız; uygulama yapacağınız bölgenin yağdan arınmasını sağlayıp, boyanın kaşa oturmasını sağlamış oluyorsunuz. yağlı bir yüze kimse makyaj yapmak istemez değil mi ama? (gizlinot: am i riiight)

  e: eksileyen 2 kişi neden eksiledi böyle bi entryi çok garibime gitti :d, tam olarak neyden rahatsız olup eksilediğinizi söylemek isterseniz mesaj kutum bir morlanmaya bakar.

  12 ağustos 17:25 12 ağustos 19:29

  193. makyajınızda aynı anda bronzer ve allık uygulaması yapmayı seviyor veya tercih ediyorsanız önce bronzer sonra allık en son fırçada kalan bronzerı tekrar allık üzerine geçerek bütünleşmiş bir görüntü ve muhteşem bir yaz makyajı teni elde edebiliyormuşsunuz. bu bir sır değil aslında ama sonuç güzel olunca paylaşmak istedim.

  12 ağustos 17:04

  192. bilirsiniz ki kahverengi maskara bulmak biraz zor, bir iki tane denedim ama pek memnun kalmadım. ben de sevdiğim bir maskarayı (gizlinot: siyah ) uygulayıp kuruduktan sonra üstüne fırçayla mat kahverengi far sürüyorum. 

  siyah renk makyajda bana pek yakışmadığı için böyle yapıyorum. gün sonuna kadar da dökülme gibi bir durum olmadı. 

  12 ağustos 08:35

  191. Simli farları elle sürmek kesinlikle daha güzel bir sonuç veriyor.

  Fondötene&bb kreme highlighter karıştırmak, mat makyajı sevmiyorum. 

  12 ağustos 03:34

  190. Katlanma bölgesine far uygularken ve far karıştırırken fırçayı göz kapağına 90 derecelik açıyla tutmak(gizlinot: Kötü bir örnek ama Sanki göze saplıyormuş gibi). Bu sayede farı taşırma minimuma inecek ve far karıştırırken, fırçanın yumuşak uç kısmı yüzeye daha fazla temas edeceği için far daha homojen duracaktır.

  12 ağustos 03:29 12 ağustos 03:31

  189. likit mat ruj sürmeden önce dudağımı göz kremi ile nemlendirmek.

  evet yanlış duymadınız göz kremi. ben bunu ilk (link: https://www.youtube.com/channel/UCmDylNdDzl_wC7T1JmoNIwg yasmince tv)'den duydum. ilk duyduğumda yok canım böyle salakça şey olur mu dedim. sonra denemekten ne zarar gelir ki diyip denedim ve sonuç mü-kem-mel.

  ben likit mat ruj altına lip balm kullanmayı sevmiyorum. çünkü tamamen emilmediği için ruju çok oynatıyor, rujun kalıcılığından eser bırakmıyor vs. ama kilit mat ruj sürmeden bir iki dk önce göz kremi sürdüğümde sonuç mükemmel. ruj hem dudağımda kuru, çizgilere dolmuş durmuyor, hem de kalıcılığından bir şey kaybetmiyor.

  lütfen çok saçma böyle salakça şey olur mu demeden önce lütfen bir deneyin. bende sonuç mükemmel oldu.

  9 ağustos 08:13

  188. kaş için satın aldığım temiz maskara fırçasını kullandığım kaş farına sürüp onunla kaşlarımı taramak. kaşlarımda en iyi sonucu böyle alıyorum.

  5 ağustos 02:22 5 ağustos 02:22