sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (186)
  • medya (0)

  186. Ten makyajı için konuşacağım.Cildinizi makyaja başlamadan tam 1 saat önce nemlendirmek.Cildimizin emmesi için biraz zamana ihtiyacı var özellikle çok mat fondötenler kullanıyorsanız nemlendiriciyi sürer sürmez makyaja başlarsanız cildiniz nemlendiriciyi emmeye zaman bulmadan makyaja basladiginiz için pudralı yada parça parça bir görünüm oluşabilir.Tenden 1 ton açık ve 1 ton koyu fondöten bulundurmak şahsen piyasadaki renk damlarının özellikle koyultucu olanlar için konuşuyorum pek çoğunluğu ya kızıllık barındırıyor yada çok soğuk tonlu oluyor bu da fondötenin rengini değiştirirken rengin alt tonunda da değişime sebep verebiliyor.Aynı seriden fondötenlerin bir açık ve bir koyu tonunu almanız daha iyi sonuçlar veriyor.Maalesef satın aldığım en açık renk bile boynuma tam geldi açık tenliler bu konuda özellikle drugstore markalarda biraz sıkıntı yaşayabilir.Fondötenleri sık kıllı bir fırça ile dağıtmak şahsen sünger çoğu ürünü ya fazla emiyor yada çok yüzeyde bırakıyor önce sık kıllı bir fırça ile dağıtıp ardından nemli sünger geçerseniz o zaman daha iyi oluyor hem sünger pudralı görünümüde alıyor.

  1 temmuz 20:25 1 temmuz 20:28

  185. az ürünle çok verim elde etmek. evet süslüler, minimalizm.

  5 haziran 17:10

  184. -makyaj fırçasının sapını çok sıkı tutmamak

  ve doğru yerden tutmak. (gizlinot: Özellikle göz fırçalarını) Eğer fırçaları çok sıkı tutarsak fırçayı da dolayısıyla fazla bastırmış oluyoruz, bu yüzden ürünleri hem iyi hem de fazla karıştırmış olmuyoruz. Onun yerine eğer fırçanın sapı konikse biraz ortadan tutuyoruz. (gizlinot: Fizik kurali: kaldıraç gibi düşünün. Eğer uçtan tutarsanız düşer) eğer normalse uçtan tutabiliriz. Böylece dilediğiniz gibi göz farınızı karıştırabilirsiniz, homojen karıştığını göreceksiniz.

  -kirpikleri kıvırdıktan sonra eyeliner çekmek. Eğer kirpikleriniz uzunsa eyeliner sürerken malesef kirpikler de boyanıyor. O sırada bunlar sağa sola sürtünce eyeliner falan kalmıyor ortada. Bu yüzden kirpiklerinizi kıvırdıktan sonra kuyruk çekmekten başlarsanız daha ince ve net bir eyeliner çekersiniz.

  Aşağıya yazacağım şeyler zaten bilindik olanlar:

  - kontür ve bronzerları yukarıya doğru dağıtmak. Böylece yüz aşağı doğru düşmez. Yanaklar daha kalkık duracağı için daha hoş bir görüntü elde ederiz.

  -kaş doldurmadan önce mutlaka tarayıp doldurmaya baştan başlamak. Her doldurmadan sonra tarayıp mutlaka o keskin görüntüyü yok etmek için dağıtmak. Daha doğal ve kalınlığı kontrol edilebilir kaşlara böylece ulaşabiliriz. Naçizane fikrim baştan kaş yaratmamak en Doğalı. Çünkü ürün ne kadar iyi olursa olsun kaş üstüne ya da altına eklenen bir sıra hiçbir zaman doğal durmuyor.

  4 haziran 16:45 4 haziran 16:56

  183. bunlar sır değil pek aslında ama benim yaptıklarım şu şekilde :

  - kuru şampuan kullanacaksanız geceden sıkın. baya saçımın ayrılma yerine komple sıkıyorum. sonra dağıtmıyorum öyle kalıyor. o şekilde yatın. ertesi gün saç zaten bunu emiyor. bi tarayın bitti gitti. en iyi sonuç böyle bence.

  - gözaltımdaki kapatıcıyı elimle pıt pıt yaparak yayıyorum. sünger ve fırçalar çok ürün yiyor. fondoten süreceksem eğer anca sünger/fırça kullanıyorum. mor göz altlarına sahip olanlar bilir kapatma zorluğunu. pıtpıt hareketlerle kapatıldığında problem kalmıyor pek.

  - farımın uzun süre kalmasını istiyorsam baz değil hafif krem far sürüyorum. üzerine farımı geçiyorum. çok uzun süre kalıyor.

  -ruj kalıcılığını artırmak istiyorsanız dudak kalemini sadece çerçeve değil komple sürün. üzerine ruj geçin. o ruj saatlerce oynamaz. (gerçi ruj tekrar uygulaması kolay bişey, gerek var mı tüm bunlara orası tartışılır :D )

  -parfümü saçıma sıkıyorum, tüm gün geçmiyor. (içindeki alkol saça zararlı diyenler de var ama ucuna sıkıyorum ben zararını görmedim)

  22 nisan 16:03

  182. Aydınlatıcı sürmeden önce altına balm sürüyorum hem daha iyi bir görüntü almış oluyorum hemde daha kalıcı olduğuna inanıyorum

  22 nisan 13:06

  181. serum + bb krem + ışıltılı baz + birkaç damla likit bronzerı karıştırıp tüm yüzüme sürüyorum. muhteşem doğallıkta ışıltılı ve canlı bir cilt elde ediyorum.

  22 nisan 10:24

  180. 7 tane makyaj süngerim var. her gün birini kullanıyorum ve pazar günü hepsini yıkıyorum topluca. böylece elimde hep temiz sünger oluyor.

  önce de biraz ıslatıyorum, güzel bitiş sağlıyor.

  yüzüm karma, akşama doğru biraz yağlanıyor. bu yüzden ışıltılı baz kullanmadan önce t bölgeme matlaştırıcı baz uyguluyorum. hem gözeneklerimi kapatıyor hem de yağlanma/aşırı parlama olmuyor. cildim sağlıklı ışıltılı gözüküyor.

  21 nisan 17:33

  179. Göz kapaklarım düşük olduğu için (gizlinot: Neredeyse monolid) farı katlanma bölgesinden başlayarak sürünce istemeden çok geniş bir alana far sürmüş oluyorum. Kaşa kadar çıkan görüntüden pek haz etmediğim için farı kirpik diplerimden başlayarak yukarılara çıkarıyorum. Renk geçişleri daha belirgin oluyor, kirli görüntü oluşmuyor.

  21 nisan 17:28

  178. Tüyo mu bilemem ama

  Kaşlarla çok oynamamak

  Cilt bakımına ve temizliğine özen göstermek

  Cildi iyi okumak( gün gün farklı ihtiyaçları olabiliyor cildin, kuruluk, susuzluk, parlama, kızarıklık,ter vs....) ve ona göre baz kullanmak ya da kullanmamak

  Aşırı makyaj yapmamak

  Çok ürün kullanmamak( hem miktar hem de sayı olarak) bazen festival gibisin! Havalarında olabiliyor çıkan sonuç

  Eksik makyaj yapmak ( ful makyaj yapıp rimel sürmemek)

  Fırça temizliği ( sık sık)

  Saç rengini hesaba katmak

  Yüz ovaline göre hafif gölge oyunları

  Gün içinde aynaya bakmak ve kontrol sağlamak

  Eve gelir gelmez temizlik ve ihtiyaca göre bakım yapmak.

  Bitti gitti.

  21 nisan 13:29

  177. Kuruyan jel eyeliner ve krem farları mikro dalgalı fırının en düşük derecesinde ısıtıyorum eski formuna dönüyor

  20 nisan 17:26