yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (216)
  • medya (0)

  216. Güncel olarak bioderma sensibio misel su ile siliyorum ve cosrx low ph good morning yüz temizleme jeli ile yıkıyorum. İnatçı rimelde misel suyla iki üç defa geçmem gerekiyor. Bb krem kullandıysam bir dk kadar temizleme jeliyle yıkıyorum. 

  28 ocak 15:02

  215. eğer hafif bir makyajsa bioderma yüz temizleme suyu ve lrp effeclar jel, eğer o gün göz makyajını yoğun yaptıysam isana yüz temizleme yağı ve yine jel kullanıyorum. zamanla öğrendim ki (gizlinot: less is more gerçekten)ne kadar az ürün varsa o kadar iyi

  28 ocak 01:01

  214. güneş kremi kullandıysam çift aşamalı temizlik yapıyorum. önce (link: https://www.suslusozluk.com/cosmed-atopia-cleansing-oil cosmed atopia temizleme yağı) ile bir güzel çözüyorum sonrasında ise yüz yıkama jeliyle yıkıyorum. güneş kremi kullanmadıysam eğer göz makyajımı (link: https://www.suslusozluk.com/garnier-%C3%A7ift-fazl%C4%B1-kusursuz-makyaj-temizleme-suyu?i=1194455 garnier çift fazlı makyaj temizleme suyu)(gizlinot: çok eskiden almıştım. içeriği nedeniyle bittiğinde bir daha almayacağım.) ile siliyorum ve kontür-allık-aydınlatıcı üçlüsü hariç ten makyajı yapmadığım için bütün yüzümü temizleme jeliyle yıkamak benim için yeterli bir temizlik sağlıyor.

  22 ocak 16:18 22 ocak 16:21


  213. göz makyajında; (link: https://www.suslusozluk.com/oriflame-novage-hydra-calm-göz-makyajı-temizleyici?i=1262179 oriflame novage hydra calm göz makyajı temizleyici)

  geri kalan her şey için; (link: https://www.suslusozluk.com/otacı-gül-kürü-makyaj-temizleme-suyu?i=1203622 otacı gül kürü makyaj temizleme suyu).

  makyajımı silme ya da başka bir yerde kalma ihtimalim olduğunda da; çantamda benri makyaj temizleme mendili macedemia oil bulundururum.

  22 ocak 12:53 22 ocak 12:53

  212. 1. nivea hindistan cevizli makyaj temizleme yağı. nivea diye ön yargıyla yaklaşmayın siyah noktaları sökme ve makyajı çıkarma konusunda fiyatına göre çok iyi. waterproof maskarada biraz zorlanıyor sadece. iyice ovalamak ya da öncesinde micellar su ile yumuşatmak lazım.

  2. frudia yaban mersinli yüz yıkama jeli. kokusuna bayılıyorum ama kuru ciltlere nem sağlamak için yaratılmış bir jel olmasına rağmen aşırı kurutuyor tekrar almayacağım. onun dışında temizlemesi iyi ama biraz katı kıvamlı elde dağıtmak zorluyor.

  3. tonik. aha veya bha tonik kullanıyorum sonrasında. pamukla yüzümü silmedikçe yüzümde bir şeyler kalmış gibi hissediyorum hep.

  geri kalanı serumlar ve nemlendiriciden oluşan normal cilt bakım rutinim.

  21 ocak 20:30

  211. Üşenmiyorsam; 

  clinique take the day off temizleme balmını yüzüme yayıp sonrasında ıslatıp emülsüyon haline getirip nihai olarak da duruluyorum. akabinde de celimax temizleme jeliyle yıkıyorum. kirpiklerimde çok göz makyajı varsa, daha bu işlemlere başlamadan önce veya sonra clinique take the day off göz makyajı temizleme suyu veya bioderma misal su ile temizliyorum. gerekirse q-tip ile de kirpik diplerimi temizlerim.

  üşeniyorsam:

  Üşenmemeye çalışıyorum. clinique take the day off göz makyajı temizleme suyu veya bioderma misal su ile temizliyorum

  (link: https://www.suslusozluk.com/süslülerin-makyaj-temizleme-rutini?i=1012680 2019 girdim)

  21 ocak 18:33

  210. Göz makyajı herhangi bir yağla ovalamak suretiyle temizlenip panda olduktan sonra pamukla silme> ten makyajının kabasını almak için 2 pompa herhangi bir temizleme jeliyle kuru cildi ovalama>durulayıp yüzüm için ayırdığım havluyla kurulama> gözenekleri arındırmak için jelle aynı işlemi tekrarlama>havlunun temiz yüzüyle tekrar kurulama>havluyu yıkayıp asma (gizlinot: Swh). sadece temizleyiciyle cildimi ovalayarak derinlemesine temizliyorum, ne kalıntı ne tahriş hiçbir şey olmuyor.

  21 ocak 01:50


  209. Garnier çift fazlı turuncu ile önce göz sonra tüm yüzün kabası alınır

  Kiels sıvı yağ veya banilla co katı yağ ile göz yüz ovalanıp yıkanır 

  Üzerinden misel suyla tekrar geçilir

  Su bazlı yüz yıkama jeli ile yüz göz ovalanır 

  Asitli tonikle silinir (bu aşamada pamuğa aşırı miktar tonik döküyorum , gerekirse 2-3 pamukla tekrarlıyorum)

  centella , yeşil çay, pirinçli tonik gibi balancer bir tonik avuca dökülerek yüz yıkar gibi her noktanın üstünden geçilir 

  * 5-10 dakika bekledikten sonra gece cilt bakım rutinine hazırsınız ;)

  21 ocak 01:44

  208. Yves rocher makyaj temizleme yağı ile makyajımı çıkarıyorum. Çok fazla göz makyajım olmadığı sürece yeterli geliyor. Yeterli gelmediği zamanlar gözlerimi bir de yves rocher in çift fazlı göz temizleyicisi ile temizliyorum. Daha sonra Babe nin stop akn yüz yıkama jeli ile yüzümü yıkıyorum. Kurulamada normal havluyu bırakıp kağıt havluya geçeyim diyorum ama çıkacak atık miktarı beni düşündürüyor. En son yine Babe nin stop akn serisinin toniğiyle bitiriyorum rutinimi

  21 şubat 2020 00:01

  207. önce bioderma'nın milli micellar suyuyla makyajımın kabasını alıyorum.

  ardından özellikle göz bölgesine yoğunlaşarak (çıkmak bilmeyen eyeliner, waterproof rimel vs için) yves rocher'nin temizleme yağıyla (Pure Calmille - Papatya Özlü Yüz Yıkama Yağı) üzerinden geçiyorum. Bu fazda sadece parmak uçlarımı kullanıp, nazik olmaya, ovuşturma gibi hareketlerden kaçınmaya çalışıyorum.

  yağ yüzümde bir-iki dk bekleyip tüm kalıntılar iyice çözündükten sonra cerave köpüren temizleyici ile (cerave foaming cleanser, normal to oily skin) ılık su ile (asla çok soğuk veya çok sıcak değil) yüzümü yıkayıp, rutinimi tamamlıyorum.

  kurulamak için havlu değil, genelde kleenex veya/yoksa herhangi bir kağıt havlu kullanıyorum.

  yüzüm için normal havlu kullanmayı bırakalı yaklaşık 4-5 yıl oluyor. banyo dolabımda mutlaka bir kutu kleenex bulundururum. ilginç ama, havluyu bıraktığımdan beri cildimde dehşet bir fark oluştu.

  20 şubat 2020 12:09