sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
girdi yaz
medya ekle
 • linki kopyala
 • şikayet et
 • girdiler (119)
 • medya (2)

119. En ufak duygu ya da sıcaklık değişiminde bile kızaran yanaklarım.(gizlinot: Dozunda güzel ama heyecanlanınca çok fena)

24 şubat 19:02

118. Makyaj yaptığımda aynadaki görüntüyü çok çok çok daha fazla beğenmem kesinlikle 

24 şubat 12:29 24 şubat 12:41

117. Yıl 2014, üniversite 2. sınıfın ilk günleri. Tabii o zaman youtube'u sadece müzik dinlenen bir platform olarak biliyorum. Cilt tipiymiş, yağlıymış karmaymış o bilgiler daha yüklenmemiş bana. Bildiğiniz kavanozdaki arko kremi yüzüme sürüyorum, daha mağaradayım :d bir gün arkadaşım diyor ki hadi kil maskesi yapalım. Aaa diyorum ayşen gruda maskesi, olur yapalım. Aktara gidip kil alıyoruz. Aktardaki amca diyor ki sodayla karıştırın daha etkili olur. Ooo tabii diyorum mineralli su kesin daha iyidir. Neyse yapıyoruz maskeyi ben hafiften yanıyorum ama arkadaş diyor ki normal bu biraz yakacak ki siyah noktalar gitsin jdjshd. Yüzümü bi yıkıyorum ve o an içimden cahit sıtkı tarancı çıkıyor: "benim mi allahım bu kıpkırmızı yüz?" Suratımda tüp patladı desem inanabilirdiniz, öyle bir yanma. Neyse sabaha kadar bekliyorum, sabaha biraz daha hafifliyor ve soluğu pino'da alıyoruz. Eczane falan değil. Evet evet bildiğiniz pino. Hani şu yüzlerindeki makyaj coğrafya dersinde yeryüzünün katmanlarına örnek gösterilebilecek hanımların çalıştığı mağaza. Beni oturtup cilt analizi yapıyor ve diyor ki senin cildin çok yağlııııı. Hemen bana bir loreal seti kitliyor; krem, tonik ve yıkama jelinden oluşan. Yüzüme arko sürdüğüm için bir de güzel kınıyor beni. Çünkü herkes 18 yaşında tüm kozmetik sırlarını çözmüş de bir ben kalmışım. Ben sürüyorum kremi ooh diyorum yüzüm kağıt gibi oldu, sürüyorum toniği oooh eriyin lanet siyah noktalar... Sonra gratis yavaş yavaş duyulmaya başlıyor, sınıftaki kızlar gratis'e gidiyor, e biz de gidiyoruz ve bu serüven böyle başlıyor. Neyse ki süslü'yle tanışmam çok uzun sürmüyor da cahiliyeden rönesansa geçişim hızlanıyor :d

24 şubat 01:58

116. 2000lerin makyaj modası. Paris hiltonun makyajlı halini çok güzel bulmam. Sanki bende öyle olabilirmişim gibi evde hep kendi kendime denemeler yapardım. Bol allık, renkli göz kalemleri, özellikle buz mavisi far. Masal dünyasındaymışım gibi gelirdi, ihtişamına kapılırdım. Hey gidi günler, artık o makyajları yapmıyoruz tabi ama hala severim bende bir yeri vardır. 

24 şubat 01:13

115. Sarı alt tonlu bir cilde sahip olarak, kuaföre gidip küllü saç istediğim halde bana turuncumsu çok kötü bir renk uygulamıştı. Hem cildim hem saçlarım sarı tonda olunca da cildim çok soluk görünüyordu. Bu nedenle 16 yaşında makyaj yapmaya başladım. Ancak şimdi saç rengimi koyulaştırmak gibi güzel bir karar aldım (gizlinot: doğal rengine çok yakın) bu yüzden çok hafif makyajlarla ya da hiç makyaj yapmadan da kurtarabiliyorum

24 şubat 01:02

114. ablamdan heves etmem, ben lise çağına başlarken kendisi kozmetik sektöründe çalışmaya başlamıştı çok güzel makyajlar yapıyordu, onu görüp bende makyaja ilgi duymaya başladım. bir diğeri ise göz kapağımdaki belirgin örümcek damarlar, rahatsız ettikleri için onları kapatma isteğimde biraz sebep oldu. 

24 şubat 00:51

113. küçükken annemin makyaj çantasını kurcalardım hep. İşe gidincede sürer silerdim :)

ilk parlatıcılarla başlamıştım hani bu cam şişede olanlarla. Sonra ergenlik döneminde sivilcelerle uğraştım ve kapatmak için fondoten derken baya baya makyaj malzemeleri almaya başlamıştım. Ardından sivilce tedavisi gördüm ve kendime çok kızmıştım.

24 şubat 00:21

112. Erken ergenliğe girdiğim için sivilcelerim de erken çıkmıştı 10 11 yaşındayken falan. Çevremde daha kimsenin sivilcesi olmadığı için aşırı üstüme geliyorlardı sivilceli,ergen vs. Diyerekten. Doğru tedaviyle o sivilceler geçti şükür ama yüzüm çok kızarıktı. Fondöten sürmeye o zaman başladım bi allahın kulu da uyarmadı beni.Fondöten sürmeye başladıktan sonra cildim gözüme çok renksiz gelince lip balm sürmeye başladım,sonra ruj rimel derken buralara geldik..

24 şubat 00:20

111. hiç bir sebebi yok, canım öyle istedi

24 şubat 00:03

110. Ben çocukken de bayılırdım süse püse. Çocukken, annemin zaten birkaç tane olan zavallı makyaj ürünlerini heba etmişliğim vardır. :) Sonra büyüdükçe azaldı bu ilgi, mesela lisede pek malzemem yoktu. Sonraları dışarı çıktığımızda kuzenim kozmetik mağazalarını gezmeyi isterdi. Birincisinde takmadım, market gezer gibi bakındım çıktım. İkincisinde bakmadım derken bir bakmışım ki almaya başlamışım. Son iki üç yılım daha bilinçli ilerledi diyebilirim. İlk seferlerim biraz karambole gitti. Koyu pudralar, kötü cilt ürünleri, cart rujlar derken epey param heba oldu.

Yani tetikleyen bariz bir olayım yok, zaten seviyormuşum makyaj yapmayı. Ama o zaman biraz da zayıfladığım döneme denk geliyor. Onun da etkisi vardır. öncesinde ne kıyafette, ne kozmetikte gözüm vardı. Hiçbir şey haketmiyormuşum gibi saçma bir psikolojim vardı da, sağ olsun çevremde de daima hissettiren insanlar vardı. Bu neden ortadan kalkınca benim de hevesim geri geldi tabi.

23 şubat 23:50