sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (124)
  • medya (2)

  124. Annemin fondöten kullanmadığı halde eve (özenip) fondöten almasının ardından benim için başlayan süreçtir. Avon color true fondöten ile 12 yaşımda makyaja adım attım. Gözaltı ve kılcal damarları kapatmakla başladım. 14 yaşımda (birmilyoncudan) eyeliner,rimel, allık, concealerla süreç devam etti. Tabi temizlik falan micellermiş , cleansing oilmiş falan sözkonusu bile değil. Lisede gün geçtikçe geliştirdim çok şükür kendimi.Şimdi cilt bakımına özen göstermekteyim.

  16 nisan 03:41

  123. Neden başladığımı hiç hatırlamıyorum aslında ama meraktan diyebilirim. Heygirl dergisinin dağıttığı rimel ilk makyaj malzememdi ve ortaokul/lisede makyaj yapmamama rağmen göz kalemi ve klasik nivea çilekli dudak balmım vardı. Sonrasında youtube videolarına özendim sanırım ve  üniversitede kendimi solgun hissettiğim için cc krem, far paleti, rimel, eyeliner vs almaya başlamıştım. Hala aşırı makyaj malzemem yok, dışarı çıkarken de aman aman makyaj yapmayı sevmiyorum.(zaten yapamıyorum)

  11 nisan 18:45

  122. bazı sorular vardır ya hani mesela yönetmensiniz biri çıkıp sorar " neden sinema?" hönk diye bir kalır ardından afilli beylik bir cümle bulma telaşına girilir filan, hoş artık dalga geçiliyor bu soruylada " hala kaldımı bu soru " diye geyigide var hatta. neyse işte bu başlıkta aynen bu tarz bir soru barındırıyor " neden makyaja başladın? " Günlük hayatımda biri bana sorsa bir saniye durur ve çünküüü diye hafif alaycı bir tavırla cevap veriririm açıkçası. başlığada cevap vermiş oldum böylece

  10 nisan 22:53

  121. Cildimde renk eşitsizlikleri var ve çabuk kızaran birisiyim. İlk nedenim buydu Ve makyaj yapmayı sevdiğimi fark ettim daha da özenerek, bilinçlenerek yapmaya devam ettim. 

  10 nisan 22:48

  120. Bundan 3 yıl önce bir arkadaşımla gratise girmiştik o zaman makyajla çok ilgilenmez sadece rimel sürerdim. Sonra arkadaşım 'aaa bu far bir kızın makyaj çantasında mutlaka olmalı' diyerek wnw ın bir far paletini bana zorla aldırmıştı. Sonra başka bir zaman onunla birlikte ruj aldım. Bu böyle ilerledi gitti. Resmen ilk makyaj çantamı onunla oluşturdum. yani makyaja resmen bir arkadaşım sayesinde başladım ama o gün yaptığı hareket beni iyi mi etkiledi kötü mü bilemiyorum şu durumda...

  10 nisan 22:42 10 nisan 22:44

  119. En ufak duygu ya da sıcaklık değişiminde bile kızaran yanaklarım.(gizlinot: Dozunda güzel ama heyecanlanınca çok fena)

  24 şubat 19:02

  118. Makyaj yaptığımda aynadaki görüntüyü çok çok çok daha fazla beğenmem kesinlikle 

  24 şubat 12:29 24 şubat 12:41

  117. Yıl 2014, üniversite 2. sınıfın ilk günleri. Tabii o zaman youtube'u sadece müzik dinlenen bir platform olarak biliyorum. Cilt tipiymiş, yağlıymış karmaymış o bilgiler daha yüklenmemiş bana. Bildiğiniz kavanozdaki arko kremi yüzüme sürüyorum, daha mağaradayım :d bir gün arkadaşım diyor ki hadi kil maskesi yapalım. Aaa diyorum ayşen gruda maskesi, olur yapalım. Aktara gidip kil alıyoruz. Aktardaki amca diyor ki sodayla karıştırın daha etkili olur. Ooo tabii diyorum mineralli su kesin daha iyidir. Neyse yapıyoruz maskeyi ben hafiften yanıyorum ama arkadaş diyor ki normal bu biraz yakacak ki siyah noktalar gitsin jdjshd. Yüzümü bi yıkıyorum ve o an içimden cahit sıtkı tarancı çıkıyor: "benim mi allahım bu kıpkırmızı yüz?" Suratımda tüp patladı desem inanabilirdiniz, öyle bir yanma. Neyse sabaha kadar bekliyorum, sabaha biraz daha hafifliyor ve soluğu pino'da alıyoruz. Eczane falan değil. Evet evet bildiğiniz pino. Hani şu yüzlerindeki makyaj coğrafya dersinde yeryüzünün katmanlarına örnek gösterilebilecek hanımların çalıştığı mağaza. Beni oturtup cilt analizi yapıyor ve diyor ki senin cildin çok yağlııııı. Hemen bana bir loreal seti kitliyor; krem, tonik ve yıkama jelinden oluşan. Yüzüme arko sürdüğüm için bir de güzel kınıyor beni. Çünkü herkes 18 yaşında tüm kozmetik sırlarını çözmüş de bir ben kalmışım. Ben sürüyorum kremi ooh diyorum yüzüm kağıt gibi oldu, sürüyorum toniği oooh eriyin lanet siyah noktalar... Sonra gratis yavaş yavaş duyulmaya başlıyor, sınıftaki kızlar gratis'e gidiyor, e biz de gidiyoruz ve bu serüven böyle başlıyor. Neyse ki süslü'yle tanışmam çok uzun sürmüyor da cahiliyeden rönesansa geçişim hızlanıyor :d

  24 şubat 01:58

  116. 2000lerin makyaj modası. Paris hiltonun makyajlı halini çok güzel bulmam. Sanki bende öyle olabilirmişim gibi evde hep kendi kendime denemeler yapardım. Bol allık, renkli göz kalemleri, özellikle buz mavisi far. Masal dünyasındaymışım gibi gelirdi, ihtişamına kapılırdım. Hey gidi günler, artık o makyajları yapmıyoruz tabi ama hala severim bende bir yeri vardır. 

  24 şubat 01:13

  115. Aşık olmuştum. Aşık olduğum çocuğun sevdiği kız çok güzeldi, hep makyaj yapıyordu, ben de özenip yaptım. Hatta bizim sınıftaki bi kız makyajı çok seviyordu, ondan bilgiler alıp araştırmıştık en yakın arkadaşımla. Burayı da bu vesile sayesinde keşfettim. İyi ki de keşfetmişim çünkü gratiste tam kasada saçma sapan benle hiç alakası olmayan ürünleri alırken bi anda sözlüğe bakmak aklıma geldi ve kötü yorumları görünce hemen bıraktım. Artık bir şey alırken burayı okumadan bir şey almıyorum. Makyajı da çok yapmıyorum zaten.

  O kızın da o çocuğun da şuan hangi şehirde olduklarını dahi bilmiyorum ama bana çok şey katmıştı. Sadece makyaj değil kişilik olarak da. Aşk, sen nelere kadirsin

  24 şubat 00:56