sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
girdi yaz
medya ekle
 • linki kopyala
 • şikayet et
 • girdiler (18)
 • medya (5)

18. Saatlerce sıkılmadan tırnaklarıma gaga atıp, bıcır bıcır laf anlatıp duruyor. Açlığını susuzluğunu unutuyor benimle oynayacak diye şapşal.

ilgili medya:
1
24 aralık 2018 14:23

17. Bizim rahmetli bir de biz kahvaltı yaparken masanın üstündeki ekmek kırıntılarını yemeye bayılırdı. Bir keresinde içindeki ne diye bakarken bal tabağının içine düşmüştü şaşkın tüm tüyleri bal olmuştu allahım çok tatlıydı ya sonra banyo yaptırdık temizledi tek tek. O kadar özledim ki onu.

Bir de bizimki aynı damla altununki gibi açık balkondan içeri girmişti o şekilde sahiplenmiştik. Günlerce çocuklar peşinden koşmuş kovalamış kuyruğu falan kopuktu hiç ötmezdi çok korkaktı ilk geldiğinde. O kadar zaman aldı ki psikolojisini düzeltmemiz bize alışması. Keşke dünyadaki tüm hayvanlar bizim minik kuşumuz kadar şanslı olsa da haberlerdeki canilerin eline düşmese.

19 aralık 2018 17:27

16. Benim kuşumun kafesi hep açık olurdu, her an yanımızda olmak isterdi. Geceleri yastığımın yanında uyurdu, sabah olunca da uyanayım diye göz kapağımı ısırırdı. 4 sene boyunca neredeyse her gün aynı şekilde uyandırmıştı beni.

19 aralık 2018 13:23

15. Bu sabah gıdı gıdı demeyi öğrenmiş. Severken hep karnını gıdıklıyordum gıdı gıdı diyerek ordan öğrenmiş şapşal. Küçücük ağzına bakmadan bi de gıdı gıdı diyor. Bu girdiyi yazarken de telefona gaga atmaktan da geri kalmıyor şu an. Kesinlikle dünyanın en sevimli canlıları.

19 aralık 2018 09:49

14. Top küpe takanların omuzuna konup, küpeyi çalıp kaçması... :(

3 aralık 2018 22:25

13. Benim muhabbet kuşum olmadı ama teyzemin bence "aslan burcu" bir muhabbet kuşu vardı (gizlinot: Swh) Salıncağına biner, bir yandan sallanıp bir yandan da karşısındaki aynaya bakarak "cici kuş, cici kuş" diye kendini severdi.(gizlinot: Bir gün camdan uçtu gitti, belki de teyzemi kendine layık görmemişti kim bilir)

3 aralık 2018 22:18

12. Anneannemle arasında çok özel bir bağ vardı onların. Kimseye çok yanaşmayıp anneannemin omzundan izlerdi herkesi. Birisi onu almaya çalışınca elini ısırıp kanatırdı hatta. En çok beni sevmezdi.

Kafesini çok severdi, dışarıda pek durmazdı kapısı açık olsa bile. Zaten topaç gibi bir şeydi, iki koşturunca nefes nefese kalırdı. Halıda koşarken durup tuvaletini yapardı ve olay yerinden uça uça kaçardı. Özellikle tuvaletini yaptıktan sonra anneanneme hiç yaklaşmazdı anneannem bağırdığı için.

Yengeme sulanırdı, odaya ne zaman girse "çituuuur" derdi yengeme. Isırmaya kalkışmadığı tek insandı galiba yengem.

Yan komşusu kanaryaydı, kanaryaya ne zaman nane gibi yeşil bir bitki versek tüm gücüyle carlardı. Ona da verene kadar susmazdı.

Kimse onunla ilgilenmezse eğer kafesinin teline tek ayağıyla tutunup düşüyormuş gibi kanat çırparak bağırırdı, dikkatimizi ona vermezsek bir süre küserdi bize.

bu yaz balkonda yavru bir kediye bakıyorduk, balkon kapısını atlayarak açmayı öğrenmiş. Bir ara Çıtır efendinin kafesinin üzerinde bulduk kediyi. Çıtır çok korkmuştu, tüm gün ne yaptıysak sesi çıkmadı. Ertesi sabah da ölü buldum kafesinde. Ailenin en küçük üyesiydi, bağırışını bile çok özlüyorum.

3 aralık 2018 21:55

11. Odadan çıktığım anda deli gibi bağırması. Tuvalete bile göndermiyor.

Elimin yanının dış kısmına doğru koşup ısırması.

Saç tararken omzuma gelip saçımın arasına girip saçlarımla oynaması. (gizlinot: Saç muhakkak ıslak olacak)

3 aralık 2018 00:26

10. Yanında herhangi bir erkek kişisine sarılıp öptüğümde ciyak ciyak bağırıyor. Ayrılınca ise çapkın bir ıslık çalıp beni yanına çağırıyor ve ağzımın içine girmek istiyor :/

Tatlı parfümleri cok seviyor, üstümde bu tarz bir parfüm varsa sürtünmeye başlıyor, ortamda yabancı biri varsa utanıyorum shshsj

Tam bir pisboğaz; çaya bayılır, içli köftenin kıymasını cok sever (iki çimdik yemesine izin veriyorum. Bıraksam köfteyi komple yiyecek adeta), limonlu kurabiyeye ise aşık ve tam bir roka delisi. 

Onunla ilgilenmediğimiz zamanlarda kafesin tutma kulbundan tutup, hunharca vuruyor vurdukça da durup bize bakıyor birinin ilgisini cektim mi acaba diye. 16 Nisan doğumlu bir koç erkeği çünkü kendisi.

2 aralık 2018 15:54

9. Tırnağımı dişi zannederek hunharca ısırıp elime poposunu sürtmesi. Üstelik bunları yaparken çok agresif olması. 

2 aralık 2018 15:40