girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (23)
  • medya (4)

23. Bir iki ay öncesine kadar elliden fazla ojeye sahip olduğum koleksiyon. Çoğunluğunu flormar ve pastel oluşturuyor. Herkes söylemiş, ben de söyleyeyim. uygun fiyatına kanıp, alıp alıp durmuşum. Şimdi çok pişmanım. Sürekli gözüme batıyorlar. Bir iki ay önce oje diyetine girmeye karar verdim. Son iki ayda sık sürdüğüm renkleri bitirdim, az kullandıklarımın yapılarını kontrol edip çöpe attım. Şimdilik bu kadar azaldı. Ama kararlıyım. en çok kullandığım dahi bitse asla yenisini almayacağım. Hedefim siyah, mavi, kırmızı, bir koyu bir açık tonda nude ve bir de pembe renklerinden oluşan minicik bir koleksiyon. Belki bir de metalik yahut glitter bir oje eklerim. Eğer başarılı olursam bu girdiyi yeni mini koleksiyonumla editleyeceğim.

ilgili medya:
1
19 haziran 22:46

22. bende de her renkten birer tane var genelde. aldığım şeyleri bitiremeyince sinir krizine giriyorum.

nude ojeler

-flormar full color “go nude”: çok güzel bir nude. tek katta örtücü. sarı alttonlulara öneririm.

-pastel nude ojelerden “caramel”: rengi güzel ama yapısı berbat. elleri güzel gösteriyor ama.

-gabrini matte m10 kahverengi: rengine vurulmuştum. çok güzel bir kahverengi ama yapısı hemen bozuldu rahat rahat kullanamıyorum.

siyah oje

-flormar jelly look “maroon”: bu aslında koyu kahve ama iki kat sürünce siyah duruyor. hem siyahla hem kahverengiyle uyum sağlıyor.

kırmızı oje

-flormar quick dry “fiery red”: çook güzel bir kırmızı. bunun normal seride de rengi varmış. bu ikinci katı sürmeye çalışırken kuruyor falan ilginç. ama rengi çok güzel.

bordo oje

-flormar full color “cinnamon”: çook güzel bir kahve-bordo ama çok zor sürülüyor maalesef.

gri oje

-flormar full color “new rock”: çok güzel bir gri. kotlarla çok yakıştırıyorum. sürümü de fena değil.

diğer renkler

-wet n wild “casting call”: ha ri ka bir bahar/yaz rengi. elleri çok güzel gösteriyor. tek katta genelde yeterli geliyor. flormara göre hızlı kuruyor, bayılıyorum.

-flormar full color “berry brown”: bu da çok güzel bir renk. tanımlayamıyorum ama gerçekten berry brown.

-golden rose wow 201gümüş rengi glitter: arada kullanırım diye küçük boy aldım. bozuk ojelerde günü kurtarıyor ve tabii ki zor çıkıyor.

21 nisan 12:29

21. Aldığım şeyi bitirme hastalığım olduğundan mütevellit çok fazla ojem yoktur. Nude’undan koyusuna kadar hemen hemen her tonda rengim var. Toplamda 14 tane. Ayrı olarak Bir base coat  ve matlaştırıcı var. Çok koleksiyon denemez. Çoğusunun yarısını bitirmişim. Dik vaZiyette muhafaza ettiğim için ne kadar kullanıldığını görebiliyorum. Düzenli kullanınca oje bile tükeniyormuş. 

15 nisan 22:56


20. yaklaşık 30 tane ojem var fakat elim hep h&m, sephora ve flormar'ın quick dry serisinin ojelerine gidiyor. h&m ve sephoranın kalıcılığını ve renk skalasını çok çok beğensem de quick dry serisinin kalıcılığının daha iyi olduğunu söyleyebilirim. (top coat kullanmamama rağmen)

fiyat olarak da daha uygun ve ulaşması daha kolay açıkçası o nedenle tavsiye ederim.

20 nisan 2017 15:50

19. 60 tane oje ile katıldığım koleksiyon. Tek tek değil de marka bazında yazayım;

- Golden Rose (8)

- Essie (6)

- O.P.I (5)

- Essence (4)

- H & M (4)

- HEMA (4)

- Avon (3)

- Pastel (3)

- Sally Hansen (3)

- Avon (2)

- Catrice (2)

- Flormar (2)

- Alix Avien (1)

- A'pieu (1)

- Catherine Arley (1)

- China Glaze (1)

- Ciate (1)

- Clinique (1)

- Color Club (1)

- Dior (1)

- Konad (1)

- Koton (1)

- Marc Jacobs (1)

- Note (1)

- Wet n Wild (1)

- Zoya (1)

Flormar 'dan bu kadar az ojem olmasına şaşırdım açıkçası. Catrice, Sally Hansen ve O.P.I denediklerim arasından en iyi olanlar; yapıları, kuruma hızları vs. Pastel ise fırça izi bırakmada, kurumamada ve homojen yayılmamada bir dünya markası, hayatımda denediğim en kötü ojelerin markası ancak elimdekiler hediye olduğu için tutuyorum...

20 nisan 2017 09:39

18. yaklaşık 10-15 tane var çoğu da koyu sevmediğimden pastel'in nude tonları.

8 kasım 2016 00:33

17. 200 dana fazla oje var koleksiyonumda. En zayıf noktam oje. Benim tutkum değişik markaların ojelerini denemektir. İndi ojeleri çok severim. Daha çok mavi tonları tercih ederim. China glaze, Sally Hansen, revlon, anny, douglas, butter london, pastel, golden rose, NCLA, aengland, İLNP, PP flormar, Essence, esse, maybelline, rimmel london OPİ ve vs marka oje var koleksiyonumda. Denemek isteyen olursa chinaglaze, essence, sally hansen, revlon, anny, butter london ojelerimi değiş tokuş yapabilirim. Denemek istediklerim Zoya, lux sigment ojeler.

7 kasım 2016 13:53


16. flormar

golden rose

hm

zoya

inglot

douglas

yves rocher

pastel

sally hansen

revlon

rimmel london

gidip gelip aldıklarım. renklerin çoğu da nude, bej ve gül kurusu tonları. arada klasik kırmızı ve french takımı ile kiremit tonları da bol bol varmış baktım da.

6 kasım 2016 21:09 6 kasım 2016 21:10

15. ORTALAMA SAYISI 40 KI GEÇMEYEN KOLEKSİYONUMDUR, daha bugün hepsini bir kaba koyup topluca yıkadım yoksa tek tek zamanımı yer bunlar...yeşilinden sarısına mavisinden pembesine oje manyağı olarak ben bu başlık benim diyorum...

6 kasım 2016 21:01

14. tam olarak fifty shades of bordo (ybkz: swh)

6 kasım 2016 19:43