girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (477)
  • medya (7)

477. Bilinmeyen bir kadının mektubu - stefan zweig

68 sayfalık tek bir mektubu okuyorsunuz. Okurken mektubun alıcısıyla değil yazarıyla bağ kuruyor ve zaman zaman ruhsal bir sıkıntı zaman zamansa içsel rahatlama yaşıyorsunuz.

Müthiş akıcı. Tek nefeste okunup bitiriliyor.

Okunmalı.

ilgili medya:
1
bugün 03:54

476. Asa Lind - Kumkurdu, çocuk kitabı ama her şeyi öyle felsefi bir biçimde ele alıyor ki. ben de bir büyüğümün tavsiyesiyle okudum, yarın serinin ikinci kitabını alacağım hemen

bugün 00:05

475. Oğuz Atay - Tutunamayanlar

Hayatımın romanı oldu...

14 temmuz 23:02


474. insancıklar-dostoyevski

"hatıralar mutlu olsun, kederli olsun, hep acı verir; en azından benim için öyle; ama bu acı tatlı bir acı. ve kalp ağırlaştığı, daraldığı, sıkıldığı, kederli olduğu zaman, o zaman hatıralar onu tıpkı sıcak bir günün ardından gelen rutubetli bir gecede çiy damlalarının zavallı, kurumuş, gündüz vakti sıcaktan kavrulmuş çiçeği canlandırması gibi aydınlatıp canlandırır."

13 temmuz 23:23

473. Wulf dorn oyunbaz

13 temmuz 22:41

472. En son bitirdiğim kitap: Hayvanlardan Tanrılara Sapiens. Öneririm.

13 temmuz 22:38

471. Stephen King - Medyum

Filmi Türkçeye cinnet diye çevirilmiş fakat re za let. Meraklisiysaniz hemmen kitabina yonelin efendim

12 temmuz 23:28 12 temmuz 23:30


470. metin kaçan - ağır roman

ağır abiler,konsomatrisler,softalar,alemci kadınlar,(gizlinot: yazarın tabiriyle)ibneler,şairler,cinayetler,raconlar,esrar,cigaralık ve aşk.

ölümü olağan karsılayan,hayatta kalabilmek için her türlü sahtekarlığı yapabilen,keyifçi ve hızlı kenar mahalle insanlarının yaşamı ilginizi çekiyorsa sevilebilir bi kitap.

yazarın ilk kitabı olan ağır roman biraz ağır ilerliyor,kitabın başından lakaplarıyla tanıtılan karakterleri akılda tutmak biraz zor ayrıca kenar mahalle jargonunu birazcık bilmek gerekiyor (gizlinot: zıvana,zarbo,bozaki,cığaralık) (gizlinot: covino,haso,gaftilemek,)

*ölenin ardından haplı helva kavurma gelenekleri var (gizlinot: asdghf)

90'da yayınlanan kitap 97'de cok bozulmadan filme uyarlanmış.başrolde müjde ar(gizlinot: tina) ve okan bayülgen(gizlinot: gıli gıli salih) oynuyor(gizlinot: okan bayülgen yeniyetme tabi o sıralar).film mi kitap mı derseniz önce kitabı okuyup üstüne filmi izleyin derim.

vaktim boşa gitmiş gibi hissetmiyorum güzel kitaptı bence.hiçbir zaman dahil olamayacağım bir hayatı pencereden izliyormus gibi hissettirdi.

''Gece yarıları bitirimhanelerden,kumarhanelerden çıkan kadınlar önlerine çıkan serserilere "Ceketi verdik kumara, bize de mi numara," diye şık bir şekilde bağırıp kalça kıvırma hareketlerinin en güzelini yaparak evlere dağıldılar. Rüyalarında, "Elli önde elli arkada gider yapıyorum. iyi olur-At böyle yat böyle-Serin gel evladım," gibi laflarla kumara devam ettiler. Canları sevişmek isteyen kocalar, karılarının bitirim seslerinden korkup Kolera'nın dumanlı sokaklarında köpek kovaladılar. Alemci kadınlar kumar rüyalarını yarıda kesip kupa valesiyle saatlerce seviştiler. Uyandıklarında kocalarını sinek papazına benzetip altmış dokuz saniye güldüler.''

12 temmuz 12:44 12 temmuz 12:49

469. otuz milyon kelime

11 temmuz 22:47

468. Eleanor & Park - Rainbow Rowell

11 temmuz 20:24