girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (496)
  • medya (7)

496. Gabriel Garcia Marquez - kolera günlerinde aşk

18 temmuz 00:43

495. Tess gerritsen - ateşin şarkısı.

18 temmuz 00:36

494. peter adey - mobility.

maalesef türkçe çevirisi yok ama günümüzle çok yakından bağlantılı bir konu, ilgisi olanlara şiddetle tavsiye ederim. temelde yazarın anlattığı şey; mobilite = belli bir bağlamda anlam kazanmış hareket. havaalanlarında yapılan güvenlik aramalarından, yabancı bir insanın herhangi özel bir mülkte izinsiz doşalmasına kadar aslında en basit bir hareketin içinde bulunduğu ortamla nasıl farklı anlamlara büründüğünü en detaylı şekilde açıklıyor.

17 temmuz 23:56


493. george orwell - hayvan çiftliği

''bütün hayvanlar eşittir, bazıları daha eşittir.''

içinde bulunduğumuz durumu öyle iyi anlatıyor ki, siyasi hiciv sevenler mutlaka okumalı.

17 temmuz 17:44

492. Saatleri Ayarlama Enstitüsü - Ahmet Hamdi Tanpınar 

Başta dili ağır gelse de konuya odaklanana kadar biraz sıkılsam da kitabın içine girmeyi başardığımda, okuduğum en güzel ve yazarının hayal gücüne saygı duyduğum kitaplardan biri oldu. 

17 temmuz 13:26

491. Jose Saramago-Körlük 

17 temmuz 13:10

490. Ayşe Kulin - Türkan

Türkan Saylan'ın hayatına böyle içten bir giriş olacağını düşünmezdim hiç

17 temmuz 12:21


489. Gazap ve Şafak - Renee Ahdieh

Takip ettiğim bookstagram hesapları muhteşem bir aşk, güçlü kadın karakter, büyük bir gizem, aksiyon dolu bir kitap olduğuna dair yorumlarda bulunduğu için aldım bu kitabı. ama boş bir kitap. Sanırım pegasus reklam vermiş. başka bir açıklaması olamaz çünkü bu yorumların.

--spoiler--

Halid her gece biriyle evleniyor ve evlendiği kadını şafak vaktinde öldürüyor. Şehrazad ise intikam almak için gönüllü oluyor ve ilk gece Halid'e bir masal anlatıyor, beni öldürme yarın da devamını anlatacağım diyor. küçüklüğünde sevilmeyen bir çocuk olan Halid ise sinirli, soğuk, acımasız, öfkeli ama bir o kadar da anlaşılmaz ifadesinden asla ödün vermeden kabul ediyor. Kötü çocuğumuz Halid'in aslında kötü olmadığını sadece çocukluğunu yaşayamamış gariban bir hükümdar olduğunu kanıtlamaya çalışıyor yazar.

 --spoiler--

 İkinci kitabı var ama almayı düşünmüyorum.

Aşk kitaplarını genellikle kütüphaneden alırım. Çünkü çok pahalı ve  bu tür kitaplar zaten 1 günde bitiyor. Yurtdışında da bu kitaplar çerezlik kabul ediliyor ve çok ucuza satılıyor ama Türkiye'de öyle değil maalesef. Amazon'da 4 dolar olan bu kitap Türkiye'de 40 TL. Teşekkürler Pegasus, teşekkürler Türkiye.

17 temmuz 12:07 21 temmuz 17:44

488. Trevanian - inci sokağı

Trevanian okumuşsanız ne demek istediğimi anlarsınız; sayfalar süren tasvirler, karakter analizleri ve detaylar...

Bu kitapta da bolca vardı ama o kadar güzel detaylar verilmiş ki kesinlikle sıkmıyor Trevanian'ın uzattıkça uzattığı anlatım tarzı. Kitabı çok sevdim ve ev halkını düşündükçe özlüyorum :/

17 temmuz 11:42

487. ağır bir şeyin fazla gürültü çıkarmadan devrilişi

okuyun okutturun.

17 temmuz 11:39