girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (507)
  • medya (7)

507. Thomas mann- aldanan kadın

Fena değildi bu öykü. thomas cok unlu bir alman yazar. Duydum ama ilk defa bir kitabını okudum. 50 li yaşlarda bir kadının 24 yaşındaki bir amerikalı gence aşkını anlatıyor. ancak yazar girişte yaşlılık, gençlik kadında ve erkekte cinselliği öyle umutsuz anlatmış ki red pill kitabı okuyor sandım :-/ üşenmedim araştırdım veeeeee bingo adam tam bir freud ve schopenhauer'cu. Bu kadar mı belli olur.

Ayrıca yazar tam bir sapık. Gizli eşcinsel yanlış anlamayın sapıklık burda değil küçük oğluna yaptığı tacizler yani pedofili. Öyle ki oğlu annesine bunu anlatıyor ve intihar ediyor ki onun haricinde iki kardeşi daha intihar etmiş sanırım.

Başka kitaplarını muhakkak okuyacam cidden kalemi güzel. ancak bu freud-schopenhauer'dan etkilenen insanlarla ilgili yargim niyeyse pek sasmiyor yahu

1 saat önce

506. ikigai. bunu okuduktan sonra kişisel gelişim kitaplarının bana göre olmadığından iyice emin oldum artık.

2 saat önce

505. pembe fili düşünme - zeynep selvili çarmıklı

bugün 10:30


504. Stefan zweig - bilinmeyen bir kadının öyküsü. Aynı yazardan devam ediyorum, seviyoruz kendisini. Edit : süslüler bilinmeyen bir kadının mektubu kitabın adı, yanlış yazmışım. Uykum geldi galiba.

bugün 00:33 bugün 01:35

503. Ahmet Ümit-Sultanı Öldürmek

bugün 00:31

502. neden okudum bilmiyorum. ilber ortaylı- Osmanlı Sarayında Hayat

çok değerli bir eser o ayrı ama kitabı topkapı'yı gezerken okumak lazım hakkını vermek için veya bir haritadan, krokiden bakmak. yani içeriğini somutlaştırmak gerekiyor. bir gün kitabı alıp gezicem sarayı.

dün 18:49

501. Doğan Cüceloğlu - Iletişim Donanımları

*kitap ilk olarak Keşkesiz Bir yaşam için iletişim adıyla yayımlanmış sonrasında iletişim donanımları olarak düzenlenmiştir. Faydalı bir kişisel gelişim kitabı, bir solukta biten türden..

dün 17:12


500. |philip k. dick - androidler elektrikli koyun düşler mi| sevgili philip bütün kitap boyunca beni gerim gerim gerdin. karakterlerle ilgili söylediğin her şey için içime şüphe tohumları ektin, beni şizofreni batağına düşürdün... insan zannediyor ki sonunda mindfuck yaşayacağım. tüm kitabın aksine huzurlu bir son yazmayı seçmiş yazarımız. hoşuma gitti lakin sona yaklaşırken geçirdiğim mide spazmları ne olacak?? neyse, bence çok başarılı bir bilim kurgu ve distopya kitabıydı. tek sorun 6:45 yayınlarının çeviri ve imla hataları :((

dün 15:27

499. Chuck Palahniuk - Ölüm Pornosu

Bu adamın çerezlik kitaplarını çok seviyorum. Kafa dağıtmalık, ağdalı cümlelerden uzak. Her gün uyumadan önce kitap okurum 5-10 sayfa. Bazı kitaplarda artık o 10 sayfanın sonu gelsin diye kendimi boğazlarım (gizlinot: Virginia woolf - deniz feneri)

Chuck'ın kitaplarında ise bir bakmışsın kitap yarılanmış bile. İçimdeki ergen iflah olmuyor, tam bir yeraltı edebiyatı fangirlüyüm.

dün 12:38 dün 12:40

498. Charlotte bronte ~ jane eyre

(3.kez)

dün 11:52