yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (970)
  • medya (47)

  970. Birkaç ay ara verdiğim okumalarıma dönmeye çalışıyorum. Bu yılki hedefime biraz daha yaklaştım.

  *Seneca- mutlu yaşam üzerine, 7/10

  *James clear-atomik alışkanlıklar, 9/10

  23 eylül 15:53

  969. *Seyir – Piraye: Kitap Mina karakterinin dibe vuruşunu ve sonrasında Ma isimli bir kadınla tanışıp dönüşüm hikayesini anlatıyor. kitabın çoğu gerçek benliği bulma, bilinç, doğru nefes gibi konulardan oluşuyor. Ben severek okudum ama bence kitap fazla uzun tutulmuş. bazı sayfalarda sürekli aynı şeyi okuyormuş gibi hissettim

  *Yabancı - Albert Camus: kitapta her duruma fazla gerçekçi yaklaştığı için toplumdan dışlanan, herkese hatta kendine bile yabancılaşan bir adamın öyküsü anlatılıyor. Çok beğendiğim bir kitap oldu, tek oturuşta bitirdim. Ayrıca bu kitabı çok sevdiğim biriyle birlikte okumak için almıştık. Bu yüzden bende bu kitabın yeri çok ayrı

  18 eylül 22:36

  968. Kırmızı Zaman -Mine Söğüt ün kalemini sevenler çok beğenecektir. Farklı zamanların farklı yaşamlarının kesişmesini çok güzel anlatmış. Bir çırpıda okunuyor.

  12 haziran 19:57


  967. mayıs ayında iki kitap bitirdim;

  - astroloji 101 - kathleen sears, 272 sayfa, 4/5 (gizlinot: yükselen burcunu bile bilmeyen biri olarak astroloji hakkında bilgi edinmek için okudum) (gizlinot: terimlerden dolayı sıkça kafa karışıklığı yaşasam da birçok şey öğrendim) (gizlinot: astroloji hakkında temel bilgi arayanlara önerebilirim)

  - baştan çıkarıcının günlüğü - soren kierkegaard, 196 sayfa, 4/5 (gizlinot: *mcı erkeklerin sadece günümüzde olmadığını gösteren, sinirleri zıp zıp zıplatan bir kitap) (gizlinot: bir süre etkisinden çıkamadığım ve tamamı olumsuz da olsa çeşitli duygular uyandırdığı için başarılı bir eser)

  1000kitap: @bmerveb

  12 haziran 11:52

  966. Antik Atina'da 24 Saat, Kanes yayınları'ndan yeni çıktı.

  Aynı seride Antik Roma'da 24 saat ve antik mısır'da 24 saat kitapları da var.

  Kitapta Antik Atina'nın 24 saatine konuk oluyoruz, günlük yaşamın içinden 24 saat.

  Hem eğlenceli bir kitap hem de ilginç bilgiler içeriyor. Kolay okunuyor, tavsiye ederim. 

  11 haziran 02:32 11 haziran 02:33

  965. otomatik portakal. çok uzun bir kitap olmamasına rağmen çalışmaktan vakit ayıramadım ve henüz yeni bitirebildim, yarın da izin günümde filmini izleyeceğim. benim çok beğendiğim bir kitap oldu.

  2 haziran 13:46

  964. Son zamanlarda alan kitabı dışında bir şey okuyamıyorum maalesef. Son okuduklarım:

  --- Halil inalcık - şair ve patron

  --- Tuba ışınsu durmuş - şair ve sultan Osmanlı'da edebi himaye 

  31 mayıs 23:30


  963. bu ay okuduklarım:

  -make it happen, jordanna levin(gizlinot: e-kitap)

  -Better than the movies, lynn painter(gizlinot: e-kitap)

  -Maybe someday, colleen hoover(gizlinot: e-kitap)

  -Güzel dünya neredesin, sally rooney

  -Mükemmeliyetçilik, tracey wade, sarah egan, roz shafran

  -kapandı kirve kapıları, hagop mıntzuri

  31 mayıs 23:08

  962. dünya'nın ötesindeki orman. william morris tarafından yazılmış. Bu kitap tolkien'in lotr'i yazmasında çok etkilemiş. Ben de sırf bu yüzden okudum. kitap 19.yy'da yazıldığı için buram buram ırkçılık ve islamofobi kokuyor. Mesela kitaptaki bütün güzel ve yakışıklı karakterler bembeyazken leydi'nin cücesi çok çirkin esmer bir varlık. Yazar ayı insanları betimlerken tenlerinin hafif esmer olmasına ''rağmen'' yine de güzel varlıklar olduğuna değiniyor mesela. Ya da yüce tanrılarına isa mesih'e inanmayan insanları yarı yabani olarak nitelendiriyor. bu da kitabı okurken aldığım hazzı çok düşürdü. önerir miyim bu kitabı? hediye edilirse belki.

  15 mayıs 19:22

  961. Nisan ayında okuduklarım:

  Mahşer-Stephen King 8/10 (gizlinot: 1216 sayfayla hayatımda okuduğum en uzun kitap sanırım. Ufak bir kısmı sıkıcı ve durağandı gerisi oldukça heyecanlı ve sürükleyiciydi ama bu kadar detaylarda boğulmadan daha kısa sayfa sayısında işlenebilecek bir hikaye bence.)

  Beden asla yalan söylemez- alice miller 9/10 (gizlinot: psikolojinin fizyolojimize etkilerini ve bazı sebepsiz hastalıkların aslında psikoloji temelli olduğunu örneklerle işlemiş güzel akıcı bir kitap)

  Bütün Çocuklar İyidir -Nihan Kaya 5/10 (gizlinot: ilk okul çocuğu seviyesinde diliyle öğütlerden oluşan garip bir kitap)

  Eşyanın Tabiatı -Mark Miodownik 8,5/10 (gizlinot: hayatımızın temelindeki nesnelerin tarihi ve gelişimini açıklıyor keyifliydi)

  Eclipse -Stephenie Meyer 7/10 (gizlinot: alacakaranlık serisinin 3.kitabı full hikayeyi bildiğim için sıkıldım ama ingilizcesi kolay olduğu için rahat okudum)

  Karısını Şapka Sanan Adam -Oliver Sacks 9/10 (gizlinot: amnezinin çeşitlerini ve ilginçliğini örneklerlerle açıklamış keyifli bir kitap. ufak bir beyin ve nöroloji bilgisiyle gayet rahat okunabilir)

  1 mayıs 18:50