yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (966)
  • medya (50)

  966. Gece Yarısı Kütüphanesi - Matt Haig

  hayatı akışına bırakmayı ve her şeyin doğru zamanı beklediğine inanmaya başladım o ütopik kitap. Herkese hayatında 1 kez okumasını tavsiye edeceğim kitaptır

  31 mart 15:00

  965. Oblomov-herkes bir seyler bulabilir bu kitaptan bence. Simdi de martin eden'a basladim. Zit kutuplari yakin zamanda okumak istedim

  28 mart 17:23

  964. george orwell - 1984'ü bitirdim yakın zamanda. Distopik bir roman olmasına ve günümüzden çok önce yazılmasına rağmen o kadar çok aa evet şu an bunu yaşıyoruz dediğim yerler var ki.

  24 mart 12:05


  963. Stephen King - Azrail Koşuyor

  Biraz hunger games tadında olsa da Stephen King anlatımı çok farklı, daha karanlık ve korkutucu. Ben sevdim bu kitabı. 

  Bir de bu aralar Lux Serisini okuyorum, yazarı jennifer L. Armentrout. Şu an 4. Kitaba başlıyorum, toplam 5 kitaplık bir seri. Twilight serisinin uzaylılı versiyonu. Vakit geçirmek kafa dağıtmak için okunabilir. 

  21 mart 17:59

  962. Tess Gerritsen - Cerrah

  Bu kadının kitaplarıa bayılıyorum. Polisiye sever süslülere tavsiyemdir.

  21 mart 10:59

  961. Soru cevaptaki bir kitap önerisi sorusunda görüp gece yarısı kütüphanesi'ni okudum bugün. Bi kahve alıp başladım okumaya. Başlarken hava aydınlıktı, kitabın sonuna geldiğimde bi baktım hava karanlık. merak uyandırıcı değişik bir konusu var, insanı içine çekiyor, basit anlatımı sayesinde kafanızı yormuyor. bu kadar hızlı okuyup bitirmem de bu yüzden. Konusuna gelince nora isimli karakterimiz intihar ediyor ve bir çeşit arafta kendisine hayatında belki de en çok güven veren kişi olan kütüphaneci bayan elm ile beraber farklı yolları seçseydi hayatı ne olurdu sorusuna cevap arıyor. Arada hayata dair nora'nın yaptığı felsefi çözümlemeler gerçekten güzeldi. Beni etkileyen ve beğendiğim bir kitap oldu. Kafanızı dağıtmak, farklı bir şeyler okumak isterseniz tavsiye edebilirim. 

  15 mart 04:00

  960. herkese merhaba, Kötü günler geçirdiğimiz şu dönemde kitaplar benim sığınağım oldu diyebilirim. ben Bu ay 10 kitap okumuşum:

  1) Ne Yaptığını Biliyorum-Alice Feeney: kitabı 3 kişinin ağzından okuyoruz: kadın, adam ve katil. muhteşemdi. her sayfasını aşırı merak ederek, heyecanlanarak okudum. Kitabı okurken katili bulduğumu, olayı çözdüğümü sandım ama yanılmışım. (10/10)

  2) Verity: Gerçeğin Diğer Kıyısı- Colleen Hoover: alırken 5-6 günde bitiririm bu kitabı diye hesaplamıştım. Aldığım akşam okumaya başladım ve bir baktım saat sabah 8 olmuş ve ben kitabı bitirmişim.. inanılmaz sürükleyici, korku filmi izliyormuş gibi sizi geren, çok heyecanlı bir kitaptı. Kitabın yorumlarına baktığımda herkes sonunda şok olduğunu yazmıştı. Bu yüzden kitaptan beklentim çok yüksekti. Okurken sonunda şok olacağımı bildiğim için kafamdan bin tane senaryo kurarak okudum. O kadar çok şey düşünmüşüm ki sonu benim kafamda kurduğum senaryolara göre bir tık basit kaldı, ‘bu neydi şimdi’ diye bitirdim kitabı. yarım puanı bu yüzden kırıyorum :d (9.5/10)

  3) Briç Masasında Cinayet- Agatha Christie: kitabın başları biraz sıkıcı olsa da bir günde bitirdiğim, Agatha'nın severek okuduğum kitaplarından birisi oldu. Tabii ki her olayda başka birinden şüphelensem de katil yine tahmin ettiğim kişi çıkmadı. (9/10)

  4) Veronika Ölmek İstiyor-Paulo Coelho: aslında her şeye sahip gibi görünen, 24 yaşındaki veronika’nın başarısız intihar girişiminden sonra kendini akıl hastanesinde bulmasıyla başlıyor kitap. Konusu çok ilgimi çekse de maalesef pek sevemedim ben bu kitabı ama yine de okunmayacak bir kitap değil. (7/10)

  5) Sessiz Hasta-Alex Michaelides: beğenmedim. bütün sorular havada kaldı. Sonu beklenmedik şekilde bitti ama çok da şaşırtmadı. Abartıldığı kadar gizem gerilim de yoktu daha çok suç kitabıydı. Beni etkilemedi ve zorlama geldi bana (5/10)

  6) Çizgili Pijamalı Çocuk- John Boyne: kapak tasarımı yüzünden çocuk kitabı gibi gözükse de kesinlikle değil. kitabın arkasında da konusuna dair bir bilgi bulamıyorsunuz. kitabı Bruno adlı bir çocuğun ağzından okuyoruz ve kitabı tel örgü, iki çocuk, arkadaşlık şeklinde özetleyebiliriz. Kitaptan sonra filmini de izledim, filmini de tavsiye ederim (7/10)

  7) Bir İdam Mahkumunun Son Günü-Victor Hugo: Hasan Ali Yücel Klasikleri’nden aldığım ve okuduğum ilk kitap. Bu zamana kadar gördüğüm en uzun önsöze sahip kitap diyebilirim öncelikle. Adından da anlaşılacağı üzere bir idam mahkumunun son gününde yaşadıklarını ve hissettiklerini kendi ağzından okuyoruz. etkilendiğim kitaplardan biri oldu. dünya klasiklerine başlamak için uygun olduğunu düşünüyorum. (9/10)

  8) Satranç-Stefan Zweig: Stefan Zweig'ın yazdığı son, benimse okuduğum ilk kitabı. Adından dolayı satrançla alakalı bir şeyler okuyacağımı sanmıştım ama öyle olmadı. Kitabı okumak için satranç bilmenize gerek yok. kitap bir gemi yolculuğunda geçiyor. Gemidekiler Dünya satranç şampiyonu mirko’nun gemide olduğunu öğrenip onunla bir maç yapmak istiyorlar ve olaylar böyle başlıyor. Birkaç saatte, bir oturuşta biten bir kitap, tavsiye ederim. (8/10)

  9) Nohut Oda-Melisa Kesmez: 5 öyküden oluşan, 2019 sait faik hikaye armağanına layık görülmüş, yazarla tanıştığım kitap. Kitapta bir yere/duruma ait olmanın zorluğundan bahsediliyor genel olarak. Okurken zorlanmadım, akıcıydı ve gereksiz detaylar da yoktu. Sadece her öykünün sonunda bir havada kalmışlık vardı bana göre (7/10)

  10) Kibrit Çöpleri- Murathan Mungan: birkaç cümle veya 1-1,5 sayfa arasında değişen kısa kısa öykülerden oluşan kitap. Bazı öyküler şiir gibiydi. ‘’Kanepe’’ öyküsünü çok beğendim. eyyorlamamı onu ekleyerek bitiriyorum.. (7/10)

  ‘’kanepe

  İkimize birden gücüm kalmadı. Kanepende uyanmaktan yoruldum. Artık iki kişiye birden yeteceğimi, yetebileceğimi düşünmüyorum. Aşk değildi belki, ama her ne idiyse, ikimizin de ihtiyacı vardı buna. Kendi evimde uyuyamıyorum artık. Kanepende uyumaktan da sıkıldım.

  Başımı yaslayabileceğim bir aşka değil, sert bir yalnızlığa ihtiyacım var belki; sen uyanmadan çekip gidebilsem bir gün, gideceğim; şimdiyse uyanıp salona gelmeni bekliyorum. Bir an önce gelmeni...’’

  1 mart 00:30


  959. Ferenc Molnár - pal sokağı çocukları.

  Çocuk aklımla okusam ne hissederdim acaba. etkilendiğim bir kitap oldu.

  19 aralık 2022 14:34

  958. alper canıgüz'ün kitaplarını okudum.

  oğullar ve rencide ruhlar. ilk bu kitabını okudum. bir kamu davası serisinin ilk kitabı. 5 yaşındaki yarı filozof, yarı fırlama bir çocuk olan alper kamu'nun mahallesindeki maceralarını ve bir cinayeti çözmeye çalışmasını anlatıyor. hem güldüren, hem de varoluşsal sancılarıyla bizi de sorgulatan bir kitap.

  tatlı rüyalar. yazarın ilk kitabı. benim de okuduğum ilk kitabı. aklıma gelince tekrardan okumak istedim. bu kitabı yıllar önce edebiyat okuyan sevgilim, kendisine bilim kurgu hikayesi yazmak istediğimi söyleyince önermişti. önermekle kalmayıp hediye olarak alıp göndermişti. tekrar okuyunca bana neden bu kitabı önerdiğini daha iyi anladım. benim yazmaya çalıştığım hikaye çok karmaşıktı. bu kitaptaki gibi basit düşünerek, çok güzel bir kitap yazılabiliyormuş. çok eğlenceli bir kitap. bazı yerlerde gülmekten devam edemediğim oldu.

  gizliajans. bu kitabı nasıl anlatsam bilemedim. absürt komedi gibi başlıyor, ama ara sıra bazı absürtlüklerin mantıklı açıklamaları da yapılıyor. içinde bilim kurgu, aşk, gizem ve komplo var. kitap gerçeklik algılarımızı bozarak bizi de kandırıyor. çok sevdiğim bir kitap oldu, çok beğendim. kitapta ilk görüşte aşkı o kadar güzel anlatılmışki, sanem adında bir kız arkadaşım olsa o kısmın aynısını ona yazardım.

  üç kitabı da çok beğendim. tavsiye ederim. günümüzden yeni bir türk yazarı keşfetmek isteyenler bir şans versinler.

  16 aralık 2022 23:37

  957. şeker portakalı klasiği, puan verecek olursam 8/10

  13 aralık 2022 13:46