girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (15)
  • medya (0)

15. (...)O günkü hadiseden dolayı Atatürk’ ün gönlünü almak üzere birisi:

– Efendim, diye söze başladı; Bursa gençliği hadiseyi hemen bastıracaktı.

Fakat zabıta ve adliyeye   olan güvenimizden ötürü …

Devam edemedi. Atatürk bir işaretle sözünü kesti:

– Bursa gençliği ne demek? diye biraz sert sordu. Memlekette parça parça,

yer yer gençlik yoktur. Sadece toplu olarak Türk gençliği vardır.

28 mart 13:24

14. (link: http://dusunbil.com/kotuluk-nasil-evrimlesti-ve-neden-varligini-surdurdu/ Kötülük nasıl evrimleşti ve neden varlığını sürdürdü?)

..."bütün canlılar “genlerden oluşan hayatta kalma makineleri”dir. "...

..."Hayat Okulu’nda filozof olan İngiliz yazar John Armstrong, insanların adalet ve etik arzusu ile doğanın kanunları arasında bir uçurum olduğunu düşünüyor. Çoğu zaman, varlıkların doğasına aykırı olanın, ya da Armstrong’un ifade ettiği üzere, “umulabilecek her şeye aykırı olanın” “kötü” olduğunu düşünürüz.

Ama belki de, gerçekten doğru olan bunun tersidir: doğal ve başarılı olan “kötü” davranıştır. “Şaşırtıcı olan ise, insanların bu doğal düzeni tersine çevirmek adına ortaya koyduğu (hâlâ epey sorunlu olsa da) inanılmaz çabadır,” diyor Armstrong."

28 haziran 2017 15:07

13. 'Bir marliyn monroe hezeyanı'. arama motorundan bu şekilde aratırsanız direk karşınıza çıkacaktır. Link veremiyorum hata veriyor anlamsız bir şekilde. Yazı dünyalılar.org sitesine ait. bu başlık hep aktif olsa keşke :)

14 mayıs 2017 13:54 14 mayıs 2017 16:00


12. (link: http://greatergood.berkeley.edu/article/item/how_to_budget_for_more_happiness?utm_source=Newsletter+Dec+21%2C+2016&utm_campaign=GG+Newsletter+Dec+21+2016&utm_medium=email How to Budget for More Happiness)

siteye üye olursanız sıkça yazı okuyabilirsiniz...

9 ocak 2017 09:24

11. Ahlâk ve toplumsal uyum üzerine bir (link: http://www.dusunbil.com/toplumsal-uyum-cabasi-neredeyse-tum-kabahatlerimizin-kaynagi/ yazı)...

"...Bu durumda sorun başkalarını az umursamaktan değil, çok umursamaktan kaynaklanıyor. Biraz daha açık olmak gerekirse, başkalarının gözünde nasıl olduğumuzu gereğinden fazla umursuyoruz."

4 aralık 2016 11:53 4 aralık 2016 11:55

10. © copyright süslü sözlük™ 2012-2016.

sevgili okuyucu, süslü sözlük, yazarlarının çeşitli konular ve ürünler hakkındaki kişisel görüşlerinden oluşur, bu yüzden de her yazar kendi görüşünden sorumludur. girdilerde yer alan öneriler, hiçbir şekilde hekim tavsiyesi yerine geçmez. burada yer alan önerileri uygulaman sonucunda uğrayabileceğin herhangi bir zarardan sorumlu değiliz. lütfen sırf internette birileri yazmış diye yüzüne kedi çişi sürme (:

süslü sözlük iletişim: Süslü Bilişim Teknolojileri San. Tic. Ltd. Şti., Antalya, tel: 0537 456 74 14

evet sözlüğün en dibindeki bu yazıyı okudum.

deliyim çünkü.

26 temmuz 2016 01:32

9. başlık: sözlük yazarlarının öğrendiği şeyler

mizmizlanarak ve hayatinizdan sikayet ederek hicbir seyi degistiremezsiniz.

hepimizin korkulari kadar hareket alani var. ve cesaret edemeyecegimizi dusundugunuz seyleri yapmadan gecirdigimiz her gun, cesaret ettikten sonra kayip bir zaman parcasi gibi gorunse de, aslinda bir butunun parcasi.

yani pismanlik diye bir sey yok esasen.

siz isterseniz olur, olmuyorsa; yeterince istemiyorsunuzdur aslinda.

birinin veya bir seyin sizi gelip kurtarmasini bekliyorsaniz; o is yaş.

kendinizden baska careniz yok...

(link: https://eksisozluk.com/entry/56570479 ekşi sözlük'te) okudum. nasıl bir tesadüfse bir arkadaşımla benzer bir konu hakkında yazışırken ve ekşi sözlük'ü f5'lerken (gizlinot: swh) gördüm.

sana diyor garlick; şikayet etme, harekete geç.

24 şubat 2016 23:16


8. benim gibi aklı fikri gezmekte ve yeni kültürler tanımakta olan, yoldayken aşırı mutlu olan birinin yüreğine dokunan (link: http://www.icantravel.co/yolda-50-gun/ bu yazı.)

'Sonra aklıma şu geliyor. İstanbul’un en çirkin ama en güzel manzaralı binasınında cam kenarındaki masamda şahane gün batımlarına şahit olurken hep hayatımdan bir gün daha eksildi diye düşünüyordum. Şimdiyse izlediğim her şahane gün batımında bir gün daha yaşadım diye düşünüyorum. İşte bu yüzden 50 gündür yoldayım. Bu kadar basit.'

17 ocak 2016 01:06

7. Tüketim çılgınlığı üzerine... http://www.diken.com.tr/bir-yildir-hicbir-sey-satin-almiyor-insani-mutlu-eden-mal-degil-deneyim-biriktirmek/

8 aralık 2015 22:56

6. En son michael sikkofield'ın son yazısını okudum. Ama asıl size önermek istediğim bi hocamın gülriz uygur'un bir makalesi "edebiyat eserlerinde adaletsizliği görmek". Bunun üzerine de lucia de b. Adlı filmi izlerseniz makaleyi direk bu filmde yorumlayabilirsiniz.

22 ağustos 2015 02:39