girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (776)
  • medya (7)

776. Peyami Safa-Bir Tereddüdün Romanı

Cemal Süreya-Sevda Sözleri. Şu sıralar ikisini aynı anda okuyorum. Bitince başka kitaplara başlayacağım hemen.

19 mayıs 20:13

775. Irvine Welsh- Tutkal

Okuduğum kadarıyla bu kitaba biraz "aşırı" diyebilirim ama kitap hakkında gördüğüm yorumlarda yazarın en iyi kitabının bu olduğu söylenmiş. Bittiğinde tekrar bir girdi yazmayı düşünüyorum.

19 mayıs 08:29

774. Kızıl darı tarlaları - şu ana kadar okuduğum en değişik anlatımlı kitap

19 mayıs 05:47


773. masumiyet müzesi. biraz önyargılıydım çok ana akım ve romantik roman sevmediğimden. ama orhan pamuk'un birkaç kitabını okuduktan sonra bunu da okuyayım dedim. şu an ortasını biraz geçtim ve şimdilik öyle ahım şahım olmamakla birlikte okunabilir olduğunu düşünüyorum. türkiye'de doğup büyümeseydim orhan pamuk okumaktan daha çok zevk alırdım zira hedef kitlesinin istanbul burjuvazisine merak salan oryantalistler olduğunu düşünüyorum. 

19 mayıs 01:28

772. Tam şu anda zülfü livaneli’nin ‘huzursuzluk’ adlı kitabına başlayacağım. 

19 mayıs 01:19 19 mayıs 01:19

771. Ve tarih devam ediyor-Elsa Morante

İkinci dünya savaşında İtalya’yı anlatan çok güzel bir kitap. 

18 mayıs 23:59

770. Bu başlık resmen okuma hevesimi yeniden yarattı.Basliga girip girip kendimi gaza getiriyorum.

Şu an okuduğum kitap Stefan Zweig-Satranç.Olağanüstü bir geceyi okumuştum öncesinde.Ne kadar da geç kalmışım

18 mayıs 14:45


769. Irvın Yalom, her gün biraz daha yakın.

Genç bir kadın yazar ile psikiyatristimizin yaptıkları seansların notlarını karşılıklı olarak tutmalarıyla oluşmuş bir kitap. psikoterapi meraklıları için satır aralarında çok güzel notlar var. Okuması keyifli gidiyor.  

18 mayıs 11:27

768. özgür bolat - beni ödülle cezalandırma

bilhassa iş olarak eğitimin içinde bulunan ve çocuk yetiştirenler olmak üzere herkesin okuması gerektiğini düşünüyorum. niçin bu kadar dıştan motivasyonluyuz, niçin bizi iten bir güç olmaksızın kendi merakımız, ilgimiz, tutkumuzla bir işe sarılma konusunda pek de iyi olmayan nesiller yetiştiriyoruz, niçin süreç odaklı değil de sonuç odaklıyız gibi birçok soruya cevap niteliğinde. kitabın ismi kadar içeriği de çok çarpıcı, ne yazık ki eğitimde daha ne kadar yol almamız gerektiğini bir kez daha fark ediyor insan.

17 mayıs 23:16

767. Osman-beyazıt akman.daha once yazarın son seferad isimli kitabını okumuş ve çok beğenmiştim,bu da fena değil ama son seferad gerçekten iyiydi.tarih ve maceranın harmanlanmış halini arayanlara kesinlikle tavsiye ediyorum.

12 mayıs 18:38