girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (1311)
  • medya (13)

1311. Jules Verne - Zacharius Usta

1 saat önce

1310. herman - lars saabye christensen

dün 23:51

1309. Oğuzhan saruhan - sosyal medya canavarı olmak ister misin?

Sosyal medya yönetimi konusunda en beğendiğim, çok başarılı işler çıkartan biri kendisi. Kitabı da enfes olmuş. İlginiz varsa kesinlikle öneririm.

dün 19:29


1308. Franz Kafka- Şato

dün 19:11

1307. geçen sene bir kore dizisi izliyordum, "because this is my first life" diye. orada da, kız senarist. o yüzden kendimle epey özdeşleştirmiştim. -sinema okuyorum-

dizide kız bir kitaptan bahsediyor. "19 numaralı oda" adında. kadınların yalnız kalma, her ne olursa olsun kendilerine ait bir yer açma konusundaki gereksinimlerinden bahsediyordu. o hikayede de bir kadın evli ve çocukları olduğu halde, kendine bir oda kiralamış ve "nefes almak" için oraya gidiyormuş. çok etkilenmiştim bu hikayeden. arkadaşıma anlatmıştım, arkadaşım da kitabını almıştı geçen sene bana.

okumak şimdiye kısmet oldu. ben roman zannediyordum meğerse hikaye kitabıymış. 19 numaralı oda da, hikayelerden biriymiş. girizgahı okuduğumda, kitabın yazarı doris lessing, -kendisi 2007'de edebiyat dalında nobel ödülü almış- virginia woolf'un kendine ait bir oda adlı kitabından ilham aldığını söylüyor. henüz o hikayeye gelemedim ama öykü kitabının içinde birbirinden güzel hikayeler var. yaklaşık 20 öykü var içinde ve hepsi kadın-erkek ilişkilerinde bambaşka şeyler gösteriyor, söylüyor.

dün 19:08

1306. Antika titanik/ Murat menteş 

Murat menteş’in tavrını, yazım tarzını beğeniyorum. Bazen okurken kahkaha atıyorum. Modern titanik’te hafızasını kaybeden bir adamın hikayesini anlatıyor. Benzetmelerine özellikle bayılıyorum.

“Ben, kim olduğumu hatırlamıyorum. O, öldürüldüğünü unutmuş. İkimiz aynı geminin, yüzme bilmeyen yolcularıydık. Küvette birbirini yıkayan iki cüzamlı. Prostat ile hemoroid gibi yakın bir ikiliydik.”

22 ekim 22:20

1305. Terapi - sebastian fitzek

Psikolojik gerilim türünde bir eser.

21 ekim 21:31


1304. Oğullar ve rencide ruhlar-alper canıgüz

Çocukluğuma 5 yaşlarıma dair anılarımın bu kadar silik olmasına üzülüyorum. Çocukluğa özeniyorum sayfalar ilerledikçe. Güzel kitap, çok güzel kitap.

21 ekim 10:07

1303. Ulusların düşüşü- daron acemoğlu. İki kitap birden götürüyorum aslında şu aralar, ara ara okumak istediğim bölümlerini açıp okuduğum finansal krizler tarihi adlı bir kitap daha var, yazarı charles Kindleberger. 

Ulusların düşüşü gerçekten çok iyi okura ilk sayfadan “büyük resmi” görmeyi öğreteceğini vaad ediyor okurken daha geniş bir perspektiften bakmaya başladığınızı hissediyorsunuz

21 ekim 00:04 21 ekim 00:10

1302. Çavdar Tarlasında Çocuklar - J.D. Salinger

20 ekim 23:43