girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (98)
  • medya (1)

98. Elimde bıçak varken ayağım kayar da üzerine düşerim diye korkarım her zaman.

Merdivenden inerken ayağım takılır da düşüp dişlerimi kırarım diye de korkarım.

Bir yere yetişmeye çalışırken sıhhiye'deki o kalkık kaldırım taşlarına takılıp çamurlu suya kapaklanmaktan da korkarım.

Yani ayağım yüzünden başıma bir şeyler gelecek korkusu var hep. Daha nice korkularım var da onlar şimdi konuşulacak mevzu değil.

Resmen korkak biri olmama rağmen ne yazık ki gönül işlerinde hiç korkak olamıyorum. Kendimi sakınamıyorum. Sözde işini bilen kadınlar gibi gizemli, peşinden koşulan, kız evi naz evi olmanın hakkını veren, ben seçilmem seçerimci olamıyorum.

Böyle olmak gerekiyormuş, erkeklere değmezmiş.

Niye? Kime göre? Var mı bir dayanağı? Erkek kadın ayrımı neden? İnsan olduğu için değil mi her şey? Aşk taktik mi?

Ya bence komik bunlar.

Ama öyle bir pelesenk olmuş ki bu söylemler, öyle bir yerleşmiş ki kadınlarımızın bilincine aksi tavırlar sergileyince gurursuz hissediyor insan.

Böyle olmaması lazım halbuki.

İnsanlar ne der umursamayan benim gibileri bile aslında biz fark etmeden bile frenliyor bu veba. Bir ilişkiye aktif olarak erkeklerin sahip çıkması gerektiğini dayatıyorlar gizlice.

Kimse farkında değil. Olan biteni kimse görmüyor.

Görenin de elinden bir şey gelmiyor işte. Oturmuş burda mesleğimiz yüzünden yalnız bırakılmayı hazmetmeye çalışıyoruz.

Demem o ki ben bu işi çözerdim, en azından içimde kalmazdı hiçbir şey ama. Ama.

dün 20:18

97. Arkanda ne bıraktığına bakmadan, içimdeki kaldırımı döve döve koştun, karşıdaki ışıklı caddeye.

dün 11:31

96. bazı yazarların sorunlu olduğunu ve bazı yazarları bayağı kindarlıkla takip edip her girdisine eksi bastığını düşünüyorum. dertleri ne acaba? onlar gibi mi düşünmemiş o kişi? vah yazık ne kindarlık bir problem ve bayağı boş vakit herhalde.

6 kasım 20:17


95. acayip boş bişi söylücem şimdi, instagramda gezerken gördüm özge ulusoy geçen doğum gununde postunun altına en güzel dilek mesajlarından birini yazana en bombastik markalardan bi güzellik kutusu göndereceğini söylemişti, bi insanın beni övün karsılığında size hediye göndereyim demesini zaten garip bulmuştum da gönderdiği hediye paketini görünce daha bi garipsedim, urbancare maybelline gibi drugstore markalarıyla dolu bi paket göndermiş, ya sen koskoca özge ulusoysun yani o kadar kisi arasından seçtiğin birine bi tane highend marka kalemde mi koyamadın, bu ne cimrilik diye düşündüm.

Gecen gün didem soydan kendi kullandığı eski telefonunu isteyen bi takipcisine en güzelinden yeni bi telefon göndermişti, kadını hiç sevmem ama gönlü zengin insan kendini her yerde belli ediyor galiba.

6 kasım 17:00 6 kasım 17:18

94. Bugün günlerden yapman gereken işleri yapmayıp alakasız her şeye vakit harcamak mı acaba? Önemli bi dersim vardı gitmedim, uyandığımdan beri miskinlik yaptım, yapılması gereken çizimleri sallayıp evi süpürdüm, odanın şeklini bile değiştirdim şimdi çizime diye oturup masa başında bu entryi yazıyorum. Böyle hevessiz ve ilhamsız geçen zamanların sonunda hep pişman oluyorum sonra, neyse gideyim de biraz youtubea bakayım napiyim

6 kasım 16:25

93. ya rabbi sen de mi benimle eğleşiyorsun?

6 kasım 16:01

92. vicdanın hiç mi sızlamıyor? sen nasıl insansın?

5 kasım 23:09


91. yani üzüldüm.

gerçekten yokluğuma bu kadar kısa sürede alıştın mı? yoksa bunca şey, hepsi bir gönül oyalama mıydı? neyse ya, canın sağ olsun. mutlu ol.

5 kasım 21:30

90. Pazar sabahı hasta halimle sesim bile çıkmazken, şu İç Anadolu soğuğunda, önümde ciddi anlamda hazırlık gerektiren önemli başka bir sınavım daha olmasına rağmen kendimi geliştirebileceğim bambaşka bir şeyin kursu için yollardayım. Hayatı sorgularken varabildiğim bir nokta 40 parçaya bölünmeden iş yapmak, yoksa hem hayat amacınızdan hem de yaşama sevincinizden oluyorsunuz. :/

28 ekim 08:58 28 ekim 08:58

89. Çok özledim

27 ekim 18:23