yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (155)
  • medya (6)

  155. Biraz önce (link: https://www.suslusozluk.com/plastik-kullanimini-azaltmaya-yonelik-ipuclari plastik kullanimini azaltmaya yonelik ipuclari) başlığında yazılan, bireysel önlemlerin yeterli olmadığına dair girdiyi okuyunca biraz düşündüm.

  O başlıkta kendi çapımızda ipuçları paylaşıyoruz ama duyarsız insanların yanında önlem alanların sayısı hiçbir şey.

  Kadın haklarını, eşitliği, adaleti savunan bir sürü kişi var ama sırf işine gelmediği için tam aksini savunan kişiler çok daha fazla; üstelik sadece erkekler değil, kadınları aşağılayan kadınlar da oldukça fazla.

  Birileri hayvanları koruyup beslerken başkaları sırf zevk için, gücü yettiği için işkence ediyor.

  Dünya'nın bir ucunda insanlar içecek su bile bulamazken diğer ucunda tüketim çılgınlığı korkunç boyutta.

  Biz her ne kadar bazı şeyler için çabalasak da asla yeterli olmayacak. Bu düzen hiç değişmeyecek. dünya asla hayal ettiğimiz gibi bir yer olmayacak, olsa bile biz göremeyeceğiz...

  dün 19:18 dün 20:32

  154. beni o kadar çok ağlattın ki artık ağlayamıyorum.

  8 ocak 21:53

  153. Ailemin yanında kalmak pek içimden gelmiyor artık. Kaldığım yurdu özlüyorum.

  8 ocak 02:50


  152. Geçen hafta teyzemin eşi, eniştem vefat etti. Yumuşak doku kanseri ile savaşıyordu ve maalesef kaybetti... nefes alırken, yemek yerken, su içerken hayatı sorgulamaktan yaşamayı unutmuş gibiyim. Tüm sorunlarla tek başıma uğraşmaktan, herkesin gelip bana dert yanmasından yoruldum sözlük. Her zaman kendisini düşünen, bencil insanlar hep vardı yine olacaklar fakat bari şöyle günlerde bi rahat bırakın ya..

  Hayır bir de bunları yapanlar da akraba dediğimiz, her işe burnunu sokmayı kendine hak gören insanlar. insanların acısı var mı, durumları nasıl, psikolojileri yerinde mi diye düşünmezler ama nerede fitne fesat başköşedeler!

  30 kasım 2019 11:58

  151. biraz önce bir yıldan fazla süredir girmediğim 1000kitap hesabıma baktım ve 20 kadar takipçimin 112 olduğunu bir sürü mesaj,yorum,beğeni aldığımı gördüm ve 1000kitabı çok aktif kullanırken bir kaç kullanıcı dışında çok umursanan biri değildim ve bu uygulamayı bırakmışken bu hale gelmesi beni çok şaşırttı bu sayı yüksek bir sayı olmayabilir ama bilmiyorum birilerinin beni düşünmüş,beklemiş olması beni çok mutlu etti şimdi bu saatte yazacak bir yerim olmayınca burada paylaşmak istedim size saçma gelmiş olabilir ama mutluyum şu an ben kitapları çok seviyorum çünkü :D

  8 kasım 2019 00:04

  150. *az sonra okuyacaklarınız gününün önemli bir bölümünü metroda geçiren bir süslünüzün cinnet çığlıklarıdır*

  metronuzun geleceği saati kesin olarak bilmiyorsanız ya da bir yere yetişmeye çalışmıyorsanız sırf birilerinden önce varmak uğruna insanlara omuz ata ata koşulmaz. iki dakika sonra aynı yer de sen de ben de durup metronun gelmesini bekliyoruz koştun da noldu yani?

  özellikle metro gibi dar bir alanda kollar yel değirmeni gibi sallaya sallaya yürünmez. ben senin elin kolun tarafından darbe yemeyeyim diye kaçınmak zorunda değilim.

  insanlık halidir göz dalması olur, bir şey dikkatini çeker bakarsın ama sonra kendi işine dönersin. karşında duran insana gözler dikilip dakikalarca bön bön bakılmaz.

  on metre öteden koşa koşa gelip boşalan bir koltuğun önünde duran insanı ittirip de koltuğa kendini atmak saygısızlıktır.

  metroya binerken önce inenlere müsaade edilir. ö n c e i n e n l e r

  kusura bakmayın ama her gün bu basit şeylerden bihaber olan bir sürü insan görüyorum ve artık çok doldum. dinlediğiniz için teşekkürler yakarış bitmiştir (gizlinot: swh)

  6 kasım 2019 23:56

  149. Hangi başlığa yazsam bilemediğim için bu başlığa uyarlamak istiyorum yazacaklarımı. Bugün rossmanda dolaşırken bir kadının o an orda kimse olmadığı düşündüğü için bir deodorantı üstüne boca ettiğini gördüm. Benim şaşkınlıkla baktığımı görünce belki bırakır diye düşündüm ama hala sıkmaya devam etti. O kadar sinirlendim ki... Tam bir şey diyecekken deodorantı bırakıp uzaklaştı. Şimdi Yarısı boşalmış o deodorantı birisi para verip alacak. Burayı okuma ihtimali yoktur diye düşünüyorum ama eğer okusaydı bu kadar "bedavacı" olmaya gerek var mı cidden, diye sormak isterdim kendisine. Görünümünden o deodoranta muhtaç olmadığı da belli yani. İnsanların hakkına girmekten, görgüsüzlükten başka bir şey değil bu.

  6 kasım 2019 23:24 6 kasım 2019 23:26


  148. Erkeklerin teröründen nefret ediyorum. Bir kadına istemediği bir şeyi zorla yaptırabileceklerine inanan erkeklerden de nefret ediyorum.

  1 saat önce bir minibüste inanılmaz kötü bir olay yaşadık. Bir minibüs önümüze kırdı. Bizim bulunduğumuz minibüse binip kadının birini almaya çalıştı. Takip etmiş meğer adi herif. Önce anlamadık. Kadın yardım edin deyince fırladık napıyorsun kardeşim sen diye. Siz karışmayın dedi. Neden karışmıyormuşuz çık şuradan diye tüm kadınlar üstüne çullandık. Polisi aramaya gırsatımız olmadı ki birileri saldırdı telefona aramak için zaten. Erkeklerden 2 kişi taş çatlasın ayaklandı araya girdi. Bizim şöförden tık yok. Ve kadın tekmeyle ayıracak kıvama geldi. Sonra inerken bana ve bir kadına daha küfür etti. Sen kime küfrediyorsun lan dediğimde üzerime yürüdü. Bir adam girdi araya defoldu gitti.

  Minibüs şöförüne düzgün bir şekilde neden müdahale etmiyorsun bak böyle bir kadın katledildi dediğimde iplerin kopacağı cümleyi duydum. "Ben evli barklı adamım, pisliğe bulaşmam. siz her suçu erkekte buluyorsunuz." Bunun üzerine kadın şöföre resmen atladı "ben iş mi koyuyorum lan" diye. Polisler arandı, beyazmasa arandı. Zaten sağlam şikayet yağmış ki olayı daha anlatmaya başlamadan polis kadın tamam dedi olayı biliyorum. Bir daha anlattım. Bana bazı yönlendirmelerde bulundu. Ama ne sinirim ne titremem geçmedi.

  Şunu bir sokun kafanıza "kadın hayır diyorsa hayırdır. Ve her ne olursa olsun hiçbir varlık şiddeti h a k e t m e z!"

  6 kasım 2019 23:21

  147. Yarın belki de şimdiye kadar girdiğim en önemli sınava gireceğim. bu son akşamı güzel değerlendirmem lazım ama günlerdir ders çalışmaktan o kadar bitkinim ve çalışmaktan o kadar bıktım ki anlatamam.

  Bu sınavı geçip geçmemem hayatımda o kadar büyük değişikliklere sebep olacak ki düşünmeye bile korkuyorum.

  İnşallah geçerim; dua, iyi dilek ne varsa lütfen gönderin bana süslüler çok ihtiyacım var...

  6 kasım 2019 21:15

  146. Önceden medyada rengarenk makyajlar, tırnaklar görürdük. Hem fikir verirdi hem de gözümüz gönlümüz açılırdı, 2 dakika bile olsa kafamız uzaklaşırdı günün stresinden. Yok onun şurası böyle yok ne çok oje paylaşıyor yok palyaço makyajı yapıyor diye diye kaçırdı 3-5 bir tek kendi zevkini zevkten sayan insan o yazarları. bari kaçırdınız da kendiniz daha iyisini yapsaydınız. Kimler olduğunuzu tabii ki de isim isim hatırlayamam ama Hiç sevmiyorum sizi insanların hevesini kıran, üzmekten korkmayan, sözlüğü sözlük olmaktan çıkaran yazarlar. umarım tez zamanda yeterince kaos bulamayıp gidersiniz sözlükten de eski tip yazarlar tekrar çoğalır, yorumlarınıza takılmadan medyayı güzelleştirirler.

  15 ekim 2019 01:17