yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (425)
  • medya (12)

  425. Kıyafetlerimin özellikle beyaz tişörtlerimin yakasında ve kollarının ucunda oluşan sarı sarı güneş kremi lekelerini çıkarmanın yolunu kendimce bulduğumu söylemek istiyorum. Oh be. Şöyle yapıyorum öncelikle kıyafetlerin sarı leke olmuş kısımlarına bolca asperos sarı güç sprey sıkıyorum ( yağ çözücü bir sprey) sonra bu spreyin üzerine biraz suyla seyrelttiğim bulaşık deterjanı sıkıyorum, yine lekelerin üzerine gelecek şekilde ( bulaşık deterjanı da yağ çözücü). Bu işlemlerden sonra makineye atıyorum. ( tek renk olacak şekilde arıyorum beyaz tişörtlerle başka renk atmıyorum) sonra makinenin ön yıkama gözüne ve normal deterjan gözüne birer ölçek domol markasının oxi güç beyazlara özel leke çıkarıcı toz ürününden koyuyorum, normal yıkama gözüne bu toza ek olarak beyazlar için toz deterjan da ekliyorum biraz (kosla falan da olur diye düşünüyorum). Makineyi 60 derece, 800 devir, ön yıkamalı olarak ayarlıp yıkatıyorum. Ve sonuç başarılı. Denediğim farklı yöntemler arasında en işe yarayan buydu lekeler büyük oranda geçti. Yeni kıyafet almış kadar sevindim baya dert oluyordu içime çözüm bulunca paylaşmak istedim.

  26 eylül 02:36

  424. YSL paletimin fırçasını alamadım.

  2018'de kostümlü bir partiye gitmek için erkek kardeşimin arkadaşı makyajımı yaptı. aradığı şekilde lacivert tonlu farı bendeki tuxedo paletin içinde bulduk, kız da kullandı. uygulamayı da paletin fırçasıyla yaptı. o hengamede kız paleti kendi çantasına atmış. benim de çok kullandığım bir ürün olmadığı için birkaç gün sonra fark ettim. her yerde arayıp bulamadık, sonra kardeşime dedim ki "arkadaşına bir sorar mısın onda mıymış?", o da diyor ki "abla ayıp olur sanki almış gibi itham etmeyelim". dedim "kimseyi suçlamıyoruz, yanlışlık olmuştur, normal", neyse ikna ettik beyefendiyi, allahın her günü okulda takıldığı arkadaşı sonuçta, sordu. kızdaymış palet, yanlışlıkla bir kıyamet makyaj malzemesinin olduğu çantaya el alışkanlığıyla atıvermiş. sonra kardeşim geri getirdi sağolsun, ama paletin içindeki çift taraflı fırça kayıp. onu da sormayayım şimdi ayıp olmasın artık, zaten ne sıklıkla kullanıyorum ki dedim ama çok güzel bir fırçaydı ayıptır söylemesi. ne zaman paleti görsem aklıma fırçası geliyor. kız da almanya da, gidip geri isteyemiyor insan...

  25 eylül 19:38

  423. her şeyi ama her şeyi ardımda bırakıp gitmek, uzaklaşmak ve tek başıma 0dan başlamak istiyorum.

  25 eylül 14:19


  422. Günlerdir ağlamak istiyorum, ağlayamıyorum. Sana ağlamak bile gelmiyor artık içimden. Acıklı filmler, şarkılar da kesmiyor çünkü sana ağlayamadıktan sonra ağlamanın anlamı yok. Artık düşünmüyorum seni, bir vedayı bile hak etmemiştik sana göre. Bense Senin için yapabileceğim her şeyi yaptım, benim için parmağını bile kımıldatmayan birine benim artık verecek hiçbir şeyim yok. Beni sorma, beni hissetmeye çalışma, beni düşünme, benimle ilgili herhangi bir şey yapmaya niyetin varsa karşıma çık konuş benimle. Sana gelmemi bekleme, yolları kapatan ben değilim. 

  25 eylül 02:39 25 eylül 02:40

  421. Makyaj malzemelerinin kapaklarının kırılmasından bıktım!

  Ürünün ne kadar ucuz ya da pahalı bir markadan olduğu farketmeksizin dandik paketleme yapılıyor. Önceleri wnw ürünlerinin kapakları kırıldığı için çok uyuz oluyordum, huda'nın far paletinin de nars'ın allık paletinin de kapakları menteşe yerinden çatlayıp çıktı. Yani çok zor değil azıcık dayanıklı ürünler yapmanız! Bu konuda en iyisinin kiko ve mac olduğunu düşünüyorum, zira bugüne kadar aynı miktarda kullanmama rağmen paketleri hala sağlam. Metal ve karton ürünlerde bu sorun yaşanmıyor elbet ama onları kullanan markalar da bir elin parmaklarını geçmez.

  25 eylül 01:17

  420. her şeyi sırtlanmaktan o kadar yoruldum ki... tanıdığım bütün herkesi, yaşadığım şehri, tüm sesleri geride bırakıp kimsenin beni tanımadığı bir yerde yeniden hayata başlamak istiyorum, ama bunun asla mümkün olmadığını adım gibi biliyorum.

  2 eylül 18:40

  419. her şeyi bırakıp sıfırdan bi hayat kurmak istiyorum ne kadar zor olabilir.

  30 ağustos 17:15


  418. şu erkeklere hesap ödetme olayının bu kadar yaygınlaştığını bilmiyordum. sözlükte bu kadar "sevgilim hesap ödemezse ayrılırım" düşüncesi görünce şok oldum. özellikle bir sorunun altında "erkek dediğin matematikten anlamalı kız anlamasa da olur" tarzında bir cevap görünce bu nesilden umudu kestim. biz kadın onurunu ve haklarını en yüksek seviyeye çıkarmak istedikçe çoğu kadın, erkeklerin "yiyici" yorumunu yapmasına ön ayak oluyormuş. bundan sonra gerilemeye mahkum olacağız sanırım.

  erkek hesap ödesin

  erkeğin evi ve arabası olmalı

  kadın matematikten anlamasa da olur hatta kadın çalışmasın ne olacak ki

  askere gitmeyen erkekten olmaz

  renkli giyinen erkekten olmaz

  bunun sonu şey olacak yakında "kocam beni aldatabilir, erkeğin elinin kiridir"

  29 ağustos 15:45

  417. 10 senelik twitter hesabımı, Elon kişisi twitter'ı alıp X haline çevirdikten sonra kendi irademle sildim. insanların alenen müşteri aradığı, uygunsuz ve şiddet dolu videoların her saniye rahatça paylaşıldığı yerde hesabım bilgi dahi verilmeden tam 12 gün kısıtlandı. hesabıma erişince ilk yaptığım şey böyle düşük ahlaklı, ikiyüzlü bir ortamda kalıp içerik üretmeye devam etmeyi sonlandırmak oldu. yılların keyifli deneyiminden X'e bir anda gelinen noktada çoğu arkadaşım da hesabını kapatıyor, kendisine teşekkür ederim zira büyük bir negatif enerji kalktı üstümden, yüzüme renk geldi. 

  28 ağustos 12:21

  416. İmkansız da olsan seni istiyorum.Bir mucize istiyorum.

  26 ağustos 16:25