yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (399)
  • medya (14)

  399. mesaj atıp, soru sorup, yardım veya yorum isteyip sonrasında bir teşekkür bile etmeyen süslülere ne desem bilemiyorum... ayıp cidden bu. bencilce...

  24 kasım 02:18

  398. An itibariyle Liberal partili olduğumu öğrendim.

  ilgili medya:
  1
  16 kasım 08:14

  397. Buradaki hayvan düşmanı hesapları tek tek engelliyorum. Kafa dağıtmak için girip nefret saçan ve ölüm isteyen yazılar okumak istemiyorum çünkü. 

  13 kasım 23:15


  396. bir üstteki akıllara zarar entrye ve onu beğenen 10 insana inanamıyorum.

  türkiye'de 10 milyondan fazla başıboş sokak köpeği olduğu tahmin ediliyor arkadaşlar, her aileye bir köpek düşüyor neredeyse. ne kadar büyük paralar gerektiğini tahmin edebiliyor musunuz? aynen kesinlikle barınak yapmak, kısırlaştırmak ve hayvanı ömrü boyunca beslemek çözüm! realist olmayan insanlar zaten çözüm bulmaz, öneri getirmez sadece romantik romantik konuşur(gizlinot: hiçbir canlının ölmesini istemiyorum ama bir insanın kuduzdan ölmesi benim için daha elzem bu beni hayvan düşmanı yapmaz.). umarım hayatınız boyunca evlat acısı çekmezsiniz, acılar içinde ölen bir çocuk için eceli gelmiş demek, ne demek?

  Avrupa ve ABD'de sokak hayvanlarıyla ilgili katı kurallar var bu sayede sayıları oldukça az, insanlar çoktan çözmüş bu problemi.

  Hindistan'da yaklaşık 30 milyon sokak köpeği varmış, her yıl yaklaşık 20.000'den fazla insan kuduz hastalığı nedeniyle ölüyormuş. eğer bizdede kontrol altına alınmazsa sonuç giderek kötüleşecek. barınak ve kısırlaştırma gibi çözümler hayvanların ancak bir kısmına yapılabilir. tüm hayvanlar ele alınıp bu sorun çözülmezse zaten öteki müdehalelerinizin de bir anlamı yok. siyasiler göz ardı ediyor çünkü her zaman olduğu gibi sorunlardan kaçıyorlar. ama işin gerçeği bu bir an evvel çözülmezse daha başımız çok ağrır bizim.

  konu özeti için:(link: https://www.youtube.com/watch?v=MUw6YnhQe9I&t=62s&ab_channel=SadeceENES link)

  süslüm bak şurada hatan var, şöyle bir çözüm olabilir diyorsanız lütfen yazın.

  11 kasım 18:47 11 kasım 18:53

  395. köpek saldırdı diye çocuk vefat etmiş. allah rahmet eylesin, şimdi bunun için köpekleri öldürelim diyorlar. bu ülkede belediye çukuruna düştüğü veya araba çarptığı veya elektrik akımına tutulduğu için de yüzlerce çocuk ölüyor her gün. belediye çukur kazmasın, arabalar trafiğe çıkmasın, elektrik kullanmayalım çok tehlikeli mum ışığına dönelim diyor muyuz? kazadır, eceli gelmiştir. o çocuk köpek ısırığıyla ölmese belki balkondan düşüp ölecekti? cidden belediyeler aktif çalışsın, barınak şartları iyileştirilsin, köpeklere aşılama ve bakım yapılsın ki saldırganlaşmasın demek yerine hayvan düşmanlığınıza bahane de buldunuz lobi yapıyorsunuz reziller sizi. maksadınız üzüm yemek değil bahçıvanı dövmek. çocukları korumayla falan alakanız yok, asıl derdiniz köpekler ölsün. çünkü bakıyorum da bu köpekler katledilsin diyenler çocuk haklarıyla ilgili başka bir mevzu olduğunda ağzını açıp konuşmazlar bile. ama sokak köpekleri olunca aslan kesilirler. 

  11 kasım 11:22

  394. Kuduz sadece köpekten bulaşmaz. Köpek, kedi, keçi, at, eşek, inek gibi evcil hayvanlar ile kurt, tilki, çakal, domuz, ayı, sansar, kokarca, gelincik, kirpi, köstebek gibi yabani hayvanlar kuduza yakalanabilir.(gizlinot: Kaynak sağlık bakanlığının kendi sitesi) Eğer kuduzu milyonlarca hayvanı öldürerek çözmek istiyorsanız bu hayvanları da öldürmeniz gerekir. Onun yerine belediyeler doğru düzgün aşılama ve kısırlaştırma yapsa kuduzla daha etkili savaşırsınız. Zaten insanlar olarak doğanın içine etmiş durumdayız, birde milyonlarca hayvanı öldürmeyi nasıl içinize sindiriyorsunuz gerçekten anlamıyorum.

  11 kasım 05:57

  393. Liseden beri kızlı erkekli arkadaş gruplarına çok özenirdim ama öyle böyle değil. Sevgili konuları beni o zamandan beri üzerdi ama bu arkadaş grupları da içinde olmayı çok istediğim bir şeydi. Tabii o dönemler sadece kız grubumuz vardı ve sonra üniversitede  bölümümde  çok da erkek yoktu, olanlar da bizim kız grubunun hayalindeki kızlı erkekli grup değildi. O dönemler neredeyse 7-8 kişilik bir kız arkadaş grubuyduk ve tatillere, yemeklere giden insanlara çok özenirdik. İnsan sahip olamadığına imrenir ya hep, işte şöyle sosyal olalım, böyle çevremiz geniş olsun isterdik. Ama tabii istediğimiz hiç gerçekleşmedi. 3-4 kız bir kere yurt dışına gittik ve genelde de okul çevresi kafelerinde takıldık. Tabii üniversite bitti ve toplam 3 kız kaldık. Seneler geçti ve biz hala böyle devam ediyoruz ama şimdi yaş aldıkça az ama özün ne olduğunu çok iyi bir şekilde anladım. Şu an rol yapmam gereken bir grup yok, yalandan nezaket gösterdiğim insanlar yok, herkesin melek gibi hatasız olduğunu iddia ettiği bir ortam yok, aramadığımda ya da kendimi iyi hissetmediğimde "neden yazmadın" diyen insanlar yok. Şu an hepimiz birbirimizin zor zamanlarında istediğimizde bunları konuşuyoruz baktık anlatmak istemiyoruz sadece sessizce yanımızda oluyoruz. Aynı şekilde koca liseden sadece bir dostum var ama öyle bir dost ki ihtiyacım olduğunda düşünmeden şehir değiştiren bir dost. 2022 en zorlandığım yıllardan biriydi ama bu insanlar bunu çekilir yaptı ve hep yanımda oldular. Hepimizin hataları oldu belki birbirimizi kırdık ama hep telafi etmeye uğraştık. ve zamanında sahip olamadığım o geniş çevreye hayıflanırken şu an sahip olduğum insanlar benim için bu seneyi çekilir kıldı. Bazen bazı insanlarla sebepsiz yere tanışmadığımı düşünüyorum. İyi ki lisede o kıvırcık saçlı kızın arkasına oturmuşum ve üniversitede tuvalette tanımadığım iki kıza saçma sapan bir şakayla selam vermişim, varsın o kızlı erkekli, aşırı sosyal grubum olmasın ama siz hep benim hayatımda olun

  25 eylül 23:32


  392. Her şey güzelmiş, mükemmelmiş gibi gözükürken içimde sürekli büyüyen bir boşluk var sözlük. Vereceğim kararlardan korkuyorum, geri dönüşü olmayan cümleler kurup kapıyı kapatmak istiyorum ama korkuyorum. Hislerimi anlatırken bile yoruluyorum. Kendimi 3 sene önceye geri döndürmeyi o kadar isterdim ki. 

  25 eylül 20:49

  391. etrafımdan o kadar çok kanser vakkası duymaya başladım ki neler oluyor anlamadım. sağlığımıza dikkat edelim süslüler giden bir daha geri gelmiyor. hayatın tadını çıkaralım sevdiklerimize sarılalım. herşey boş ve hayat kısa..

  19 eylül 12:21

  390. Her şey çok pahalı ve her şey her an daha da pahalı oluyor. Hiçbir şey yapamayıp sadece üzülmek çok canımı sıkıyor. 

  18 eylül 21:33