girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (689)
  • medya (3)

689. acaba bana ne tonda pembe allık yakışır, bakayım kızardığımda ne renk oluyor deyip elimin üstüne çimdik atmam ve oranın morarması. bana mor allık yakışmayacakmış onu öğrenmiş oldum.

bugün 15:10 bugün 15:19

688. Duygu Özaslan Revlon Colorstay’in 110 ivory rengi bana tam oluyor dedi diye, bana da bir ton koyusu olur diye düşünerek 150buff rengini alma gafletinde bulundum. Hayır kabullenmiyorum da açık olduğunu “sarı alt tonlu yaaa ondan aydınlık göstermiştir” 

Hııı evet haklısın 

19 nisan 08:47

687. Vizelerden sonraki hafta okula gitmek 

13 nisan 14:09


686. Bu sabah ortaokullu çocukların maskarası olmama sebep olan olay.

Otobüs durağına doğru yürüyordum. Durak da okul önünde. İki tane kocaman köpek, küçük bir köpeği ortalarına almışlar, kokluyorlar falan. (Poposunu kokluyorlardı.)   Ben de içimden diyorum ki, o küçük köpek birinin yavrusu, diğeri de öyle etrafında dönüyor, anne köpek yavrusunu niye korumuyor? Bu arada büyük köpekler kirli beyazken, küçük köpek simsiyah.

Ben durağa geçtim, okullu oğlan çocukları siyah küçük köpeği yanlarına alıp, diğer köpekleri kovaladılar. Ben de durağın arkasına geçtim, anne köpek sinirlenir diye. Çocuklar da, ‘abla korkuyor musun?’ Diye sordular. Ben de, ‘yavruyu niye annesinden ayırıyorsunuz?’ Diye kızma gafletinde bulundum. Çocuklar, ‘abla, küçük köpekle çiftleşmeye çalışıyorlar, ortalarına almışlar, görmüyor musun, kocaman bunlar, yerler onu.’ Diyip, ehehe diye gülmeye başladılar. Ben de ya falan dedim. Onlar da ısrarla, çiftleşceklerdi abla, küçük köpeği parçalar bunlar diye, benle dalga geçmeye devam ettiler.  O iki büyük köpek de erkekmiş, o an fark ettim. Yalnız çocuklar küçük köpeği okul bahçesine koydular, o iki çılgından korumak için, ama onlar okulun etrafında dört dönmeye devam etti. Küçük dediğim de yavru değil, cins olarak küçükmüş. 

12 nisan 22:39

685. sabah işe yetişmeye çalışırken bir müşterimiz aradı, ben de daha sonra arar mısınız numaram sizde yoksa vereyim dedim. sonra ben numarayı söyledim, adam da yazdı. hadi ben bir hata edip numaramı veriyorum, sen niye numaran olmasa seni nasıl arayayım demiyosun..

12 nisan 15:31

684. salaklık ve deneyimsizlik içeren bu girdiyi, kedi sahipleri için önemli bir ayrıntı olabilir diye yazıyorum.

Kedimizin yaklaşık 7 aylık, kıpırdayan her şeye atladığı, evin her köşesine girdiği zamanlar. Evdeki her şey onun için oyuncak. Rahmetli olmadan önce 16 sene baktığım köpeğimde hiç alışkın olmadığım evi kurcalama, dağıtma vs şeylere kediler bayılıyor malum. amerikan mutfaklı evdeyiz ve bir gün evden çıkarken çorba tenceresini ocak üstünde unutmuşuz. (ocak kapalı) Gece eve geldik, evde nasıl bir doğalgaz kokusu. koridor ışığını da her zamanki gibi yaktık tabi girer girmez. olayı anlamaya çalışırken mutfakta yerdeki tencereyi görünce ocağa ışınlandık. bizim hayta, tencere içini merak ettiği için onun kapağını açmak isterken kapak kayıyor ve ocak açılıyor. Sonra ver doğalgazı eve..O kadar büyük bir şoktu ki, o gece nasıl facia olmadı hala şükrederim. Zaten o olaydan sonra şimdi evdeyken bile işim biter bitmez d.gaz vanasını kapatıyorum, evden çıkarken çekebildiğim elektrikli aletleri fişten çekiyorum. 

Kedi annelerine tavsiyem mutfak kapısı olsa dahi açabileceklerini düşünerek, ek önlemler almaları. 

12 nisan 10:01

683. az önce bir kaç yazarın profillerini inceliyorum, girdilerini okuyorum yazdıkları hoşuma gittiği için. baktım tarihlere 8 nisan falan yazıyor ooo dedim artık buraya yazmıyor heralde bir yıl geçmiş nerdeyse :/ evet hala ekimde yaşıyorum.

10 nisan 22:20


682. İstanbul'a taşındığım seneydi. Mecidiyeköy'de önceden tanımadığım iki kişiye ev arkadaşı olmuş ve yine Mecidiyeköy'de iş bulmuştum. Bir süre sonra ev arkadaşlarımla problem yaşamış, apar topar kozyatağı'na başka birilerinin yanına taşınmıştım. Yol iz bilmez halimle E-5'ten otobüse binecek, aktarma yaparak metrobüsle işime ulaşacaktım.

İş yerim geç kalma olayına hiç sıcak bakmayan bir yerdi. Bu nedenle her gün koşturarak durağa yanaşmış ilk otobüse dalıyor, "metrobüsten geçiyor mu?" diye soruyordum. Haftanın beşinci günü de bir otobüse kendimi atıp "metrobüsten geçiyor mu?" diye sorunca şoför, "Eyyhh! Kızım öğren artık, her gün aynı soruyu sorma!" diye beni bir güzel azarlamıştı.

9 nisan 19:43 9 nisan 19:44

681. Ayağımın içinde ayna gibi göründüğü bir ayakkabının içinde  pembe çorap olduğunu unutup aceleyle yola çıktım. 40 dakikalık yol sonunda bu durumu fark edince otobüsten inip , çorabı değiştirmek için başka bir otobüse bindim. Tekrar  eve dönüp çorabı değiştirip tekrar o yolu gittim.Pişman değilim yine olsa , yine yaparım !!!

(gizlinot: Swh )

9 nisan 13:24

680. Bugün eymir dönüşü otostop çekerken bir araba durdu, bize durdu sanıp arabaya yöneldim ki 2 kız geldi. Meğersem onların arkadaşıymış dnmasjd......

9 nisan 01:23