girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (723)
  • medya (7)

723. İzmir’i bilen süslüler Kıbrıs şehitleri caddesini bilir. İşte, o caddeden Alsancak sahile asla çıkamıyordum. Bir iki kere denedim, ama hep daha içlere girdiğimi fark ettim. Alsancak vapur iskelesinin ordan kıbrıs şehitlerine çıkıyorum, ama tersini yapamıyordum.

Dün gene oraya yolum düştü, dönüşte vapura bineyim, kordan’da yürüyeyim istedim, ama ya yine çıkamazsam diye düşündüğüm anda bir aydınlanma geldi bana.

Dedim ki, salak zaten kafanı sağa çevirince Denizin orda olduğunu görüyorsun. ( gar tarafından giriş yapınca ) Yapman gereken o tarafa yürümekken, sen ısrarla ters tarafa yürüyorsun. Hayır, kaç kere de ‘a sahil bu tarafta, çok yakınmış’ diye aklından geçirmişsin. Ama beynimde sahilin diğer tarafta olduğunu öyle bir kodlamışım ki, anca dün idrak edebildim iskelenin de orada olması gerektiğini. Yön algım çok kötü. 

dün 12:19

722. iş bulmadan iş kıyafeti alıp durmak. önce bir işi bulsaydım iyiydi. bu gidişle iş kıyafetlerimle evde yatacağım tüm kış çünkü.

18 temmuz 23:05

721. dün masamda batiste'nin yeşil olan kuru şampuanı ile garnier'in yeşil kapaklı deodorantı yan yana duruyordu. ben ise deodorantı sıkayım derken kuru şampuanı foşur foşur koltuk altlarıma sıkmışım. her taraf köpük gibi pudra oldu. bir de hala kendi kendime "çalkalamadığım için mi hep pudra oldu acaba" diye düşünüyorum. bir baktım ki elimde kuru şampuan...

16 temmuz 14:39


720. Bir keresinde çok ünlü bir korku filmini izlemek istemiştim. Bir siteden açtım. Baktım mısır’daki kazı çalışmalarından bahsediyor falan. “İlginç acaba konuyu nasıl bağlayacaklar?” Diye düşünüp 30 dakika pür dikkat izledikten sonra aslında sitenin izlemek istediğim film yerine bir belgesel koyduğunu fark ettim. 

Yalnız başıma olmama rağmen çok utanmıştım.

16 temmuz 00:09

719. Erkek arkadaşıma oyun oynamaya gelip laptopımı evde unutmam, film izleriz, oyun oynarız diye düşündüğüm için okuduğum kitabı da evde bırakmam vee uyku ilacı kullanmama rağmen ilacımın kesinlikle aklıma gelmemesi, evde kalması. Sonuç olarak sabah 4'e kadar yatakta boş boş oturdum.

15 temmuz 13:25

718. Az önce uyandım, uyku sersemliği ve miyop astigmat gözlerim sağ olsun kolonyayı su sanıp içtim. Çok kötüydü, ne yaptığımı anlamam zaman aldı.

12 temmuz 05:14

717. Stok yaptığım maskaramın üretim tarihi 2012’ymiş. Sinek ilacı gibi koktuğunu farkedince bakmak aklıma geldi. Elinize geçen ürünleri hemen kontrol edin süslüler sonra benim gibi aldıktan 10 yıl sonra şok olmayın :( 

11 temmuz 23:26


716. Anonim sorduğum soru için yazılanlara cevap verirken anonim yapmayı unutmuştum.

11 temmuz 18:30

715. Medyada görünce aklıma geldi. Saçıma sarımsaklı şampuan ararken indirimde naturway sarımsaklı şampuanını gördüm. Evedeyim, çok kalabalık ve sadece 1 şişe var. Alsam mı almasam mı diye düşünürken başka bir kadının almaya niyetli olduğunu fark ettim. Attım henen sepete. Sonra eve geldim. banyoya girdim. Kutudan çıkarırken üzerini okudum. Şampuan yerine saç kremini almışım. (gizlinot: Uyanıklık yapınca böyle oluyo)

11 temmuz 18:20

714. bu aralar o kadar çok cilt bakım ürününü aynı anda denedim ki hangisinin işe yaradığını çözemiyorum.(gizlinot: üç farklı nemlendirici, iki farklı yüz yıkama jeli ve iki serumu kafama göre dönüşümlü kullandım) içlerinden bir tanesi (ya da hepsinin kombinasyonu) cildime çok iyi geldi. şimdi işin yoksa hepsini haftalarca teker teker dene. 

9 temmuz 23:35