girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (760)
  • medya (6)

760. Bugune ait bir salaklıkla geldim:

Dermatologa gitmem ve giderken yüzümde bir ton pudra olması. Adam ne gülmüştür içinden ya utandım vallahi.

Ben bu basligin mudavimi olurum ya. Betty blues'la her gün bir salaklık...

15 kasım 15:45

759. Yeni bir dil öğreniyorum -soru cevapta 726273 tane bu alanda sorum olduğu için tüm sözlük biliyor gibi hissediyorum- işte o dil için bir kelime defterim var. Her gün o deftere yeni kelimeler yazıyor, tüm gün yanımda taşıyorum. Odayaysa odaya, salona, ev dışında nereye gidersem çantada... işte salaklık burada başlıyor, lan her gün elinde bir aç da oku ya, yok ben daha çok az sonra bakacağım diye oyalanmayı tercih ediyorum. O az sonra bir aydır gelmedi. Bakacağım diye diye günü kapatıyorum yine. Salaklıksa salaklık, hem de en anlık olmayanından.

13 kasım 21:43

758. 1 hafta önce marketten çıkarken kapıyı tuttum bir teyzenin geçmesi için. Teyze teşekkür edince afiyet olsun ya da ben teşekkür ederim dedim hatırlamıyorum ama teyze çok gülmüştü. 

13 kasım 20:53


757. masayı hazırla diyen anneye cevaben soğuk çorbayı ısıtmak. evet evet aynen yaptım yaz günü çılgınca sulanmış yoğurt çorbası vuhu

13 kasım 20:20

756. google a süslü sözlük yazmak yerine süslüler yazmak

13 kasım 17:24

755. üstteki yazarın hikayesine benzer bir şey yaptım. eczaneden ilaç aldım ve çıkarken geçmiş olsun dedim.

13 kasım 16:17

754. yemekhanede bana yemek servis eden aşçıya afiyet olsun dedim

13 kasım 15:43


753. bugün evden dışarı çıkarken babam  “paran var mı?” diye sordu. ben de “var var” dedim ve çıktım. otobüse bindim, 10 dakika gittik, ağzım kurudu bir su içeyim diyerek çantamı açtım bir de baktım cüzdanım yok. aha dedim gerizekalı şu yaptığına bak. bir an panik oldum ama sonra direkt babamı aradım, babam da “in hemen otobüsten ben getiririm cüzdanı” dedi. sadece arabaların geçtiği saçma sapan bir yerde indim. neyse başıma bir şey gelmeden getirdi babam cüzdanı. 

“aşık mısın kızım?” diyip söylendi ve gitti.

ahh keşke aşk olsa baba. benim ki salaklık.

13 kasım 11:25

752. Bakkala girerken “günaydın” yerine “teşekkür ederim” dedim adamcağız yazık  “rica ederim de daha bir şey yapmadım ki” dedi

Devrelerim yanıyor işte bazen

13 kasım 08:01

751. Geçen dolmuşa bindim,bir ayakta olan benim dolmuşta.tekli koltuklardan birinde yaşlı bir teyze var,gözlüklü(gizlinot: Burasi onemli) .ben de bu kadının önünde dikiliyor ve koltuğunun arkasından tutunuyorum,ama sadece tutunmak değil,bileğimi sokmuşum oraya nasıl başardıysam.(gizlinot: Fark etmeden tabi)

Sonra birden fark ettim elim çıkmıyor oradan.birkaç dakika sakin sakin uğraştıktan sonra panik olmaya başladım(gizlinot: bu arada elim çıkmıyor gibi serzenişte bulundum ama kimse sallamadi)

En son panikle elimi bir çektim,teyzenin gözündeki gözlük şoförün para koyduğu yere uçtu.kimse ne olduğunu anlayamadı,teyze zaten şaşkın (bir korktu niyeyse ahah) ,milletin gözü bende.sesim zar zor çıktı özür diledim,sonra da gidip gözlüğü getirdim utana utana.(insanlar gülüyor bu arada)(gizlinot: Ve tabi ineceğim yerden alakasiz bir yerde inmek zorunda kaldim)

12 kasım 23:42