süslülerin sevdiği kitaplardan alıntılar

girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (28)
  • medya (0)

28. "Bir yanlışı, sırf güzel olduğu için sevebilir insan." Nermin Yıldırım - Unutma dersleri

22 şubat 02:55

27. "Yarın öldüğümüz zaman birisi bize sorsa: 'Dünyada neler gördünüz?' dese herhalde verecek cevap bulamayız. Koşmaktan görmeye vaktimiz olmuyor ki..."

22 şubat 00:49 22 şubat 01:04

26. "Çıkardığınız her sesin duyulduğunu, karanlıkta olmadığınız sürece her hareketinizin gözetlendiğini varsayarak yaşamak zorundaydınız; zorunda olmak ne söz, artık içgüdüye dönüşmüş bir alışkanlıkla öyle yaşıyordunuz."

george orwell - 1984

21 şubat 00:27


25. "...Yalnızca bir günah vardır, tek bir günah. O da hırsızlıktır. Onun dışındaki bütün günahlar hırsızlığın çeşitlemesidir. Bir insanı öldürdüğün zaman bir yaşamı çalmış olursun. Karısının elinden bir kocayı, çocuklarından bir babayı almış olursun. Yalan söylediğinde birinin gerçeğe ulaşma hakkını çalarsın. Hile yaptığın, birini aldattığın zaman doğruluğu, haklılığı çalmış olursun..."

20 şubat 19:27

24. “o andan başlayarak seni sevdim. biliyorum, kadınlar bu kelimeyi sana, senin gibi hep şımartılan bir erkeğe çok sık söylemişlerdir. fakat inan bana, seni kimse o kız kadar, yani benim kadar, olduğum ve senin için hep öyle kalan ben kadar köle gibi ve bir köpeğin sadakatiyle kendini adayarak sevmedi, çünkü yeryüzünde hiçbir şey kuytuluklardaki bir çocuğun fark edilmeyen sevgisiyle karşılaştırılamaz; çünkü bu sevgi, yetişkin bir kadının tutkulu ve bilinçaltında hep talep eden aşkının hiçbir zaman olamayacağı kadar umarsız, kendini karşısındakine hizmet etmeye adayan, boyun eğen, hep pusuda yatan ve tutkuyla yoğrulmuş bir sevgidir.”

stefan zweig- bilinmeyen bir kadının mektubu 

20 şubat 19:13

23. -Peki, ne kadar daha seyredeceksiniz plazma LCD televizyonlarınızın önünde, bayrağa sarılı tabutlara sarılarak, babalarının göğüslerini arayan yetimlerin hüznünü? Ya da çoğu zaman usulünce yıkamak bile reva görülmeyen diğerlerinin, geride bıraktığı çocukların öfkesini..Yetmedi mi?

-Tüm yazdıklarımız bizim olsa da ne fark eder ki. Üzerindeki kan, hikayelerini her gün kayıtsızca izlediğimiz o bahtsızların.. Bunu böylece bilin.

(Peri Gazozu-Ercan KESAL)

20 şubat 19:00 20 şubat 19:02

22. "her insan kendisini diğer insanlardan daha çok sevdiği halde neden kendi fikrine diğer insanlarınkinden daha az önem verir?"

"asıl zararlı olan, insanın kendi yanılsamalarını ve cehaletini ısrarla sürdürmesidir."

20 şubat 13:32


21. "anlıyor musunuz, bayım? İnsanın gidebilecek hiçbir yerinin olmamasının ne demek olduğunu anlayabiliyor musunuz? Her adamın en nihayetinde gidebileceği bir yeri olması gerekmez mi?"

-Suç ve Ceza-

20 şubat 10:12

20. Ben aşk demem aşka.Şartlar değiştiğinde değişiyorsa....

20 şubat 09:09

19. ...ve her şey bittiğinde hatırlayacağımız şey; düşmanlarımızın sözleri değil, dostlarımızın sessizliği olacaktır."

20 şubat 01:03